Kokios spalvos akių kūdikio norėtumėte?

Publikuota: 2009 m. kovo 2 d. pirmadienis

Naujagimis
Teigiama, kad naujausi moksliniai atradimai netrukus atvers kelią kūdikių išvaizdos kūrimui. Tai girdėjome tiek daug kartų, kad liovėmės į tai žiūrėti rimtai. Tačiau dabar būsimo vaiko bruožų atranka tapo daug realesnė. Prieš du mėnesius JAV Vaisingumo institutas, kartu su viena dirbtinio apvaisinimo kompanija pradėjo skelbti, kad gali atsirasti genetiniai testai, kurie gali pasiūlyti lyties, akių spalvos, plaukų spalvos ir kūno sudėjimo pasirinkimo galimybę atliekant dirbtinį apvaisinimą.
,,Wall Street Journal„ pranešė, kad pustuzinis klientų jau susisiekė su kompanija dėl šių testų. Šiandien testai vis dar neparduodami. Tačiau kai kurios tendencijos veda link to, kad kūdikio estetinių bruožų parinkimas taptų grėsmingu verslu. Štai kokias tendencijas išskiria Slate.com.

1. Embrionų tikrinimas galutinai įsitvirtino. Jau dabar šimtai tūkstančių embrionų tikrinami dėl potencialių ligų.

2. Tikrinimas palaipsniui pereina į  mažiau mediciniškai svarbius bruožus. Prieš dvejus metus Britanijoje buvo leista atsikratyti embrionų, kurie gali tapti smarkiai žvairi.
 
3. Tikrinimas dėl sunkių kosmetinių būklių vystosi toliau. Jeigu jau tikrinama dėl sunkių kosmetinių būklių, kosmetinį kriterijų galima plėsti ir toliau. Vartai į estetinį tikrinimą yra lyties pasirinkimas. Pasaulyje milijonai embrionų atmetami dėl netinkamos lyties. Beveik pusė klinikų Jungtinėse Valstijose siūlo šią paslaugą. Vaisingumo institutas tiksliai apibūdina akių, plaukų ir odos spalvos parinkimą kaip lyties parinkimo išplėtimą.

4. Plečiasi nemedicininių bruožų atrankos rinka. Prieš tris savaites išspausdinti apklausos duomenys, kuriuose teigiame, kad 13 procentų respondentų norėtų panaudoti šį testą dėl ūgio, atletiškumo ar proto parinkimo.

5. Estetinių bruožų atranka tampa įmanoma. Pasigirsta vis daugiau mokslinių pranešimų apie pasiekimus šioje srityje

6. Gydytojai noriai teiktų šias paslaugas. Dr. Jeffrey Steinbergas, Vaisingumo instituto direktorius sako, kad bruožų atranka yra natūrali šio profesinio kelio tąsa. “Tai kosmetinė medicina„, – sako jis. Peržiūrėję Steinbergo reklaminį įrašą suprastumėte, kaip paprasta parduoti bruožų atranką kaip dar vieną paslaugą vartotojams.

7. Globalizacija prieš teisinį reguliavimą. Dauguma industrializuotų valstybių – tarp jų Kanada, Jungtinė Karalystė, didžioji dalis Europos, Japonija, Izraelis, Australija – draudžia ne medicininį embrionų tikrinimą. Tačiau Jungtinės Valstijos to nedraudžia. Genetikos ir visuomenės centro direktorė Marcy Darovsky sako, kad Steinbergas išnaudoja tai, siūlydamas kelionių paketus, kad žmonės galėtų atvykti į JAV ir apeiti savo šalių reguliavimą. Siekiama griežtesnio teisinio reguliavimo, tačiau Steinbergas jau turi satelitinę kliniką Meksikoje.

Taip vyksta revoliucijos: technologijos vystosi, tendencijos papildo viena kitą ir kultūriniai pokyčiai atidaro vartus. Tuo metu kai Steinbergas pradės savo estetinių bruožų atrankos verslą, jau bus per vėlu jį sustabdyti.
 

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Negalintiems gyventi be išmaniojo – kaip nepasirodyti nemandagiems?

Nuolatinis žvilgčiojimas į telefoną gali gerokai sugadinti jūsų įvaizdį, todėl reikėtų laikytis naudojimosi išmaniuoju telefonu etiketo. skaityti »

Indijoje kuriamas saulės energijos palaikomas oro uostas

Indijos miesto Kočino tarptautinis oro uostas taps pirmuoju pasaulyje, kurio darbas bus paremtas tik saulės energija. skaityti »

Baltarusijos bankininkai sudarė pelningiausių vardų sąrašą

Baltarusijos bankininkai atliko tyrimą ir paskelbė originalų vardų sąrašą. Jame – daugiausia pelno „gaunantys“ moteriški vardai. skaityti »

Matematikams pavyko atrasti geometriškai idealų netaisyklingąjį penkiakampį

Trys Vašingtono universiteto mokslininkai įeis į matematikos istoriją kaip naujo tipo netaisyklingojo penkiakampio išradėjai. skaityti »

Sukurta skraidanti lenta

„Lexus“ pagamino skraidančią riedlentę „Hoverboard“, kuri naudoja superlaidininkus ir nuolatinius magnetus, šaldomus skystu azotu. skaityti »

Išmanieji žiedai – tik įsimylėjusiems

Išmanusis žiedas suvirpa ant piršto tik tuomet, kai skambina mylimasis. Į kitus skambučius jis nereaguoja. skaityti »

Pavargai eiti – išsitrauk važiuoklę!

Japonijos inžinierius Kuniako Saito sukūrė kompaktišką elektroninę važiuoklę, telpančią į nešiojamojo kompiuterio dydžio krepšį. Įrenginys „WalkCar“ gali nukonkuruoti „Segway“. skaityti »

Dubajuje – pirmasis 3D technologija atspausdintas pastatas

Naudojant trimatę spausdinimo technologiją Dubajuje sukonstruotas biuras, kurio statybos projektą remia Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) esantis „Ateities muziejus“. skaityti »

Džinsai su kišene išmaniajam telefonui

Įmonė „Joe's Jeans“ sukūrė naują džinsų tipą su specialia kišenėle išmaniajam telefonui. skaityti »

Robotas mokosi atpažinti partnerio elgesį

Viskonseno universiteto (Medisone, JAV) inžinieriai išmokė robotą „Kinova Mico” padėti plauti indus. skaityti »