Kokios spalvos akių kūdikio norėtumėte?

Publikuota: 2009 m. kovo 2 d. pirmadienis

Naujagimis
Teigiama, kad naujausi moksliniai atradimai netrukus atvers kelią kūdikių išvaizdos kūrimui. Tai girdėjome tiek daug kartų, kad liovėmės į tai žiūrėti rimtai. Tačiau dabar būsimo vaiko bruožų atranka tapo daug realesnė. Prieš du mėnesius JAV Vaisingumo institutas, kartu su viena dirbtinio apvaisinimo kompanija pradėjo skelbti, kad gali atsirasti genetiniai testai, kurie gali pasiūlyti lyties, akių spalvos, plaukų spalvos ir kūno sudėjimo pasirinkimo galimybę atliekant dirbtinį apvaisinimą.
,,Wall Street Journal„ pranešė, kad pustuzinis klientų jau susisiekė su kompanija dėl šių testų. Šiandien testai vis dar neparduodami. Tačiau kai kurios tendencijos veda link to, kad kūdikio estetinių bruožų parinkimas taptų grėsmingu verslu. Štai kokias tendencijas išskiria Slate.com.

1. Embrionų tikrinimas galutinai įsitvirtino. Jau dabar šimtai tūkstančių embrionų tikrinami dėl potencialių ligų.

2. Tikrinimas palaipsniui pereina į  mažiau mediciniškai svarbius bruožus. Prieš dvejus metus Britanijoje buvo leista atsikratyti embrionų, kurie gali tapti smarkiai žvairi.
 
3. Tikrinimas dėl sunkių kosmetinių būklių vystosi toliau. Jeigu jau tikrinama dėl sunkių kosmetinių būklių, kosmetinį kriterijų galima plėsti ir toliau. Vartai į estetinį tikrinimą yra lyties pasirinkimas. Pasaulyje milijonai embrionų atmetami dėl netinkamos lyties. Beveik pusė klinikų Jungtinėse Valstijose siūlo šią paslaugą. Vaisingumo institutas tiksliai apibūdina akių, plaukų ir odos spalvos parinkimą kaip lyties parinkimo išplėtimą.

4. Plečiasi nemedicininių bruožų atrankos rinka. Prieš tris savaites išspausdinti apklausos duomenys, kuriuose teigiame, kad 13 procentų respondentų norėtų panaudoti šį testą dėl ūgio, atletiškumo ar proto parinkimo.

5. Estetinių bruožų atranka tampa įmanoma. Pasigirsta vis daugiau mokslinių pranešimų apie pasiekimus šioje srityje

6. Gydytojai noriai teiktų šias paslaugas. Dr. Jeffrey Steinbergas, Vaisingumo instituto direktorius sako, kad bruožų atranka yra natūrali šio profesinio kelio tąsa. “Tai kosmetinė medicina„, – sako jis. Peržiūrėję Steinbergo reklaminį įrašą suprastumėte, kaip paprasta parduoti bruožų atranką kaip dar vieną paslaugą vartotojams.

7. Globalizacija prieš teisinį reguliavimą. Dauguma industrializuotų valstybių – tarp jų Kanada, Jungtinė Karalystė, didžioji dalis Europos, Japonija, Izraelis, Australija – draudžia ne medicininį embrionų tikrinimą. Tačiau Jungtinės Valstijos to nedraudžia. Genetikos ir visuomenės centro direktorė Marcy Darovsky sako, kad Steinbergas išnaudoja tai, siūlydamas kelionių paketus, kad žmonės galėtų atvykti į JAV ir apeiti savo šalių reguliavimą. Siekiama griežtesnio teisinio reguliavimo, tačiau Steinbergas jau turi satelitinę kliniką Meksikoje.

Taip vyksta revoliucijos: technologijos vystosi, tendencijos papildo viena kitą ir kultūriniai pokyčiai atidaro vartus. Tuo metu kai Steinbergas pradės savo estetinių bruožų atrankos verslą, jau bus per vėlu jį sustabdyti.
 

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

„Instagram“ nuotraukos virsta paveikslais

Dauguma mūsų naudojasi populiaria programėle „Instagram“. Svarbiausi gyvenimo įvykiai, malonūs atostogų prisiminimai, nauji ragauti patiekalai ir kvapą gniaužiantys atradimai – visa tai atsispindi nuotraukose. O jei šias paverstume tikrais paveikslais? skaityti »

Prekyboje pasirodys 10-ojo dešimtmečio dizaino mobilusis telefonas

Kompanija „Just5“ pradeda prekiauti naujojo modelio mobiliaisiais telefonais „Just5 Brick“ (angl. „plyta“). Šie įrenginiai yra su mechanine klaviatūra ir ištraukiama metaline antena. skaityti »

1969 m. įvyko pirmasis išsilaipinimas Mėnulyje

1969 m. liepos 20 d. JAV astronautas Neilas Armstrongas pirmasis pasaulyje išsilaipino Mėnulyje. skaityti »

„Apple“ užpatentavo liečiamą automobilio prietaisų skydą

Kompanija „Apple“ veržiasi į naują rinką – automobilį. JAV technologijų milžinė praėjusią savaitę užpatentavo naują technologiją, leisiančią skaitmenizuoti daugelį automobilio valdymo funkcijų ir jas valdyti liečiamuoju ekranu, įmontuotu automobilyje. skaityti »

Rugsėjį pasirodys antroji žaidimo „Angry Birds Star Wars“ dalis

Kompanija „Rovio“ pirmadienį pranešė, jog rugsėjo 19 dieną bus pristatytas žaidimas „Angry Birds Star Wars II“. skaityti »

„Google“ dalyvauja kuriant žinučių sistemą tarnybiniams šunims

Kompanija „Google“ dalyvauja kuriant sistemą, leidžiančią tarnybiniam šuniui susisiekti su jį lydinčiu žmogumi ir perduoti jam pranešimus. skaityti »

„Thanko“ išleidžia portatyvinį alkotesterį, skirtą „Apple“ įrenginiams

Japonų kompanija „Thanko“, leidžianti originalius įrenginius, šiomis dienomis pristatė dar vieną savo kūrinį – portatyvinį alkotesterį, skirtą „Apple“ įrenginiams. skaityti »

„Micromax Canvas 4“ įjunkite pasiuntę jam oro bučinį

Nedaug kam žinoma kompanija „Micromax“ pristatė ir ketina pradėti prekiauti išmaniaisiais telefonais „Micromax Canvas 4“. skaityti »

„Apple“ ir „Google“ nepateko tarp 10 populiariausių JAV prekės ženklų

Visame pasaulyje garsios IT milžinės „Apple“ ir „Google“ nepateko į atnaujintą 10 populiariausių JAV prekės ženklų reitingą „Buzz Rankings 2013“. skaityti »

Pristatytas išmanusis laikrodis-telefonas

Laikrodžius dauguma vadina „atgyvena“, juk viskas, ko reikia, yra telefone. Tačiau dizaineris Jeabyun Yeon nesutinka ir siūlo neįprastą konceptą rankinį laikrodį-telefoną „Limbo“. skaityti »