Kokios spalvos akių kūdikio norėtumėte?

Publikuota: 2009 m. kovo 2 d. pirmadienis

Naujagimis
Teigiama, kad naujausi moksliniai atradimai netrukus atvers kelią kūdikių išvaizdos kūrimui. Tai girdėjome tiek daug kartų, kad liovėmės į tai žiūrėti rimtai. Tačiau dabar būsimo vaiko bruožų atranka tapo daug realesnė. Prieš du mėnesius JAV Vaisingumo institutas, kartu su viena dirbtinio apvaisinimo kompanija pradėjo skelbti, kad gali atsirasti genetiniai testai, kurie gali pasiūlyti lyties, akių spalvos, plaukų spalvos ir kūno sudėjimo pasirinkimo galimybę atliekant dirbtinį apvaisinimą.
,,Wall Street Journal„ pranešė, kad pustuzinis klientų jau susisiekė su kompanija dėl šių testų. Šiandien testai vis dar neparduodami. Tačiau kai kurios tendencijos veda link to, kad kūdikio estetinių bruožų parinkimas taptų grėsmingu verslu. Štai kokias tendencijas išskiria Slate.com.

1. Embrionų tikrinimas galutinai įsitvirtino. Jau dabar šimtai tūkstančių embrionų tikrinami dėl potencialių ligų.

2. Tikrinimas palaipsniui pereina į  mažiau mediciniškai svarbius bruožus. Prieš dvejus metus Britanijoje buvo leista atsikratyti embrionų, kurie gali tapti smarkiai žvairi.
 
3. Tikrinimas dėl sunkių kosmetinių būklių vystosi toliau. Jeigu jau tikrinama dėl sunkių kosmetinių būklių, kosmetinį kriterijų galima plėsti ir toliau. Vartai į estetinį tikrinimą yra lyties pasirinkimas. Pasaulyje milijonai embrionų atmetami dėl netinkamos lyties. Beveik pusė klinikų Jungtinėse Valstijose siūlo šią paslaugą. Vaisingumo institutas tiksliai apibūdina akių, plaukų ir odos spalvos parinkimą kaip lyties parinkimo išplėtimą.

4. Plečiasi nemedicininių bruožų atrankos rinka. Prieš tris savaites išspausdinti apklausos duomenys, kuriuose teigiame, kad 13 procentų respondentų norėtų panaudoti šį testą dėl ūgio, atletiškumo ar proto parinkimo.

5. Estetinių bruožų atranka tampa įmanoma. Pasigirsta vis daugiau mokslinių pranešimų apie pasiekimus šioje srityje

6. Gydytojai noriai teiktų šias paslaugas. Dr. Jeffrey Steinbergas, Vaisingumo instituto direktorius sako, kad bruožų atranka yra natūrali šio profesinio kelio tąsa. “Tai kosmetinė medicina„, – sako jis. Peržiūrėję Steinbergo reklaminį įrašą suprastumėte, kaip paprasta parduoti bruožų atranką kaip dar vieną paslaugą vartotojams.

7. Globalizacija prieš teisinį reguliavimą. Dauguma industrializuotų valstybių – tarp jų Kanada, Jungtinė Karalystė, didžioji dalis Europos, Japonija, Izraelis, Australija – draudžia ne medicininį embrionų tikrinimą. Tačiau Jungtinės Valstijos to nedraudžia. Genetikos ir visuomenės centro direktorė Marcy Darovsky sako, kad Steinbergas išnaudoja tai, siūlydamas kelionių paketus, kad žmonės galėtų atvykti į JAV ir apeiti savo šalių reguliavimą. Siekiama griežtesnio teisinio reguliavimo, tačiau Steinbergas jau turi satelitinę kliniką Meksikoje.

Taip vyksta revoliucijos: technologijos vystosi, tendencijos papildo viena kitą ir kultūriniai pokyčiai atidaro vartus. Tuo metu kai Steinbergas pradės savo estetinių bruožų atrankos verslą, jau bus per vėlu jį sustabdyti.
 

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Išmanioji piešimo lenta: kitoks požiūris į meną

Baltas popieriaus lapas ir grafitinis pieštukas – ko gero pagrindiniai kiekvieno dailininko palydovai. Tačiau mes gyvename išmaniosios visuomenės laikais, kai technologijos veržiasi į visas gyvenimo sritis. Dizaineris Yun–Fan Chang sukūrė konceptą, išmaniąją piešimo lentą. skaityti »

Nauja idėja: dūmų detektorius telefone

Nuo šiol išmanieji telefonai galės atlikti ir dūmų detektorių funkciją. Dizainerių komanda „4 Design“ iš Australijos pristato įrenginį skirtą apsaugoti namus nuo gaisro – „SENSE+“. skaityti »

Rašiklis „Lernstift“ suvibruoja padarius rašybos klaidą

Du vaikinai portale „KickStarter“ pristatė rašiklį „Lernstift“, kuris suvibruos padarius rašybos klaidą. Vaikinai bando surinkti lėšų įgyvendinti savo idėją. skaityti »

Kompiuteris „Apple I“ aukcione parduotas už 387 tūkst. dolerių

Internetiniame „Christie's“ aukcione parduotas kompiuteris „Apple I“, 1976 metais surinktas vieno iš „Apple“ įkūrėjų Steve‘o Wozniako rankomis. Už jį sumokėta 387 tūkst. 750 JAV dolerių – tai brangiausias pirkinys internetinio „Christie's“ aukciono istorijoje. skaityti »

JAE piliečiai pasą keis mobiliuoju įrenginiu

Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) piliečiai artimiausiu metu turės galimybę atnaujinti savo el. identifikavimo korteles, kurios šalyje atstoja pasus, pasitelkę į pagalbą asmeninius mobiliuosius įrenginius. skaityti »

Irane – valstybinis el. paštas

Irano nacionalinė televizija pranešė, kad šalyje pradėjo veikti valstybinis el. paštas. skaityti »

Žaidimas „Ventus“ siekia mobilizuoti mokslininkus kovai su globaliniu atšilimu

Internetinė svetainė “Fold.it” patyrė neįtikėtinų atradimų proveržį, kai atlikdami AIDS tyrimus pasitelkė minios resursų (angl. crowdsourcing) dėlionės žaidimą.Visai neseniai net JAV karinis jūrų laivynas pradėjo naudoti minios resursų idėjas, siekiant atrasti novatoriškų sprendimų jų problemoms spręsti. skaityti »

Svorio metimas virtualioje realybėje

Svorio netekimas kelia susirūpinimą beveik 36 proc. amerikiečių, kurie laikomi nutukusiais. Yra daug kliūčių, kurios gali trukdyti atsikratyti svorio. Sudėtinga lankyti reguliarias treniruotes, kai yra įsipareigojimai darbe ir namuose, vaikų priežiūra ir pan. skaityti »

3D spausdintuvu išspausdinta suknelė pristatyta ant mados podiumo

Paryžiaus mados savaitėje olandų dizainerė Iris van Herpen pristatė aukštosios mados kolekciją, kuri buvo sukurta pasitelkus belgų bendrovės „Materialise“ trimatę (3D) spausdinimo technologiją, anksčiau sėkmingai taikytą medicinos srityje. skaityti »

Interaktyvios pjaustymo lentelės išradėja laimėjo praktiką „Sharp“

„Sharp Europe“ paskelbė konkurso „#GetItDownOnPaper“ laimėtoją – ja tapo Siobhán Andrews, interaktyvios pjaustymo lentelės koncepcijos („Chop-Syc“) dizainerė. skaityti »