Kokios spalvos akių kūdikio norėtumėte?

Publikuota: 2009 m. kovo 2 d. pirmadienis

Naujagimis
Teigiama, kad naujausi moksliniai atradimai netrukus atvers kelią kūdikių išvaizdos kūrimui. Tai girdėjome tiek daug kartų, kad liovėmės į tai žiūrėti rimtai. Tačiau dabar būsimo vaiko bruožų atranka tapo daug realesnė. Prieš du mėnesius JAV Vaisingumo institutas, kartu su viena dirbtinio apvaisinimo kompanija pradėjo skelbti, kad gali atsirasti genetiniai testai, kurie gali pasiūlyti lyties, akių spalvos, plaukų spalvos ir kūno sudėjimo pasirinkimo galimybę atliekant dirbtinį apvaisinimą.
,,Wall Street Journal„ pranešė, kad pustuzinis klientų jau susisiekė su kompanija dėl šių testų. Šiandien testai vis dar neparduodami. Tačiau kai kurios tendencijos veda link to, kad kūdikio estetinių bruožų parinkimas taptų grėsmingu verslu. Štai kokias tendencijas išskiria Slate.com.

1. Embrionų tikrinimas galutinai įsitvirtino. Jau dabar šimtai tūkstančių embrionų tikrinami dėl potencialių ligų.

2. Tikrinimas palaipsniui pereina į  mažiau mediciniškai svarbius bruožus. Prieš dvejus metus Britanijoje buvo leista atsikratyti embrionų, kurie gali tapti smarkiai žvairi.
 
3. Tikrinimas dėl sunkių kosmetinių būklių vystosi toliau. Jeigu jau tikrinama dėl sunkių kosmetinių būklių, kosmetinį kriterijų galima plėsti ir toliau. Vartai į estetinį tikrinimą yra lyties pasirinkimas. Pasaulyje milijonai embrionų atmetami dėl netinkamos lyties. Beveik pusė klinikų Jungtinėse Valstijose siūlo šią paslaugą. Vaisingumo institutas tiksliai apibūdina akių, plaukų ir odos spalvos parinkimą kaip lyties parinkimo išplėtimą.

4. Plečiasi nemedicininių bruožų atrankos rinka. Prieš tris savaites išspausdinti apklausos duomenys, kuriuose teigiame, kad 13 procentų respondentų norėtų panaudoti šį testą dėl ūgio, atletiškumo ar proto parinkimo.

5. Estetinių bruožų atranka tampa įmanoma. Pasigirsta vis daugiau mokslinių pranešimų apie pasiekimus šioje srityje

6. Gydytojai noriai teiktų šias paslaugas. Dr. Jeffrey Steinbergas, Vaisingumo instituto direktorius sako, kad bruožų atranka yra natūrali šio profesinio kelio tąsa. “Tai kosmetinė medicina„, – sako jis. Peržiūrėję Steinbergo reklaminį įrašą suprastumėte, kaip paprasta parduoti bruožų atranką kaip dar vieną paslaugą vartotojams.

7. Globalizacija prieš teisinį reguliavimą. Dauguma industrializuotų valstybių – tarp jų Kanada, Jungtinė Karalystė, didžioji dalis Europos, Japonija, Izraelis, Australija – draudžia ne medicininį embrionų tikrinimą. Tačiau Jungtinės Valstijos to nedraudžia. Genetikos ir visuomenės centro direktorė Marcy Darovsky sako, kad Steinbergas išnaudoja tai, siūlydamas kelionių paketus, kad žmonės galėtų atvykti į JAV ir apeiti savo šalių reguliavimą. Siekiama griežtesnio teisinio reguliavimo, tačiau Steinbergas jau turi satelitinę kliniką Meksikoje.

Taip vyksta revoliucijos: technologijos vystosi, tendencijos papildo viena kitą ir kultūriniai pokyčiai atidaro vartus. Tuo metu kai Steinbergas pradės savo estetinių bruožų atrankos verslą, jau bus per vėlu jį sustabdyti.
 

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Paviešintas filmo „Jobs“ su Ashtonu Kutcheriu plakatas

Nepriklausomai kurto filmo „Jobs“ apie „Apple“ įkūrėją Steve‘ą Jobsą kūrėjai paviešino oficialų filmo plakatą. Plakatas primena pirmąjį „Apple“ logotipą, kuriame panaudota itin plati spalvų gama. skaityti »

„Audi A8“ turės „protingus“ žibintus

„Audi A8“ turės „protingą“ optinę sistemą. Naujieji diodiniai šviestuvai neakins priešais važiuojančių vairuotojų, perspės pėsčiuosius apie automobilio artėjimą ir padės pasiruošti posūkiui. skaityti »

„Apple“ darbą pradėjo viceprezidentas iš mados pasaulio

„Apple“ vadovybė į viceprezidento postą priėmė buvusį mados namų „Yves Saint Laurent“ vykdomąjį direktorių Paulą Deneve. skaityti »

Niujorkas – pirmasis JAV miestas su nuosavu domenu

Kaip pranešė Michael Bloomberg, Niujorkas taps pirmuoju JAV miestu, kuris gaus nuosavą pirmo lygio domeną .nyc. skaityti »

Olandijoje bus atidaryta 11 „iPad“ mokyklų

Rugsėjį Olandijoje bus atidaryta 11 vadinamųjų Steve‘o Jobso mokyklų, kur mokiniai naudosi tik „iPad“. skaityti »

„PayPal“ susirūpino mokėjimais kosminėje erdvėje

Galbūt daugeliui ši mintis gali pasirodyti keistoka, tačiau „PayPal“ įsitikinusi jos aktualumu: artimiausiu metu piniginiai atsiskaitymai kosminėje erdvėje taps realybe. skaityti »

Mokslininkai išmoko matyti kiaurai sieną

Garsaus instituto MIT darbuotojai sukūrė technologiją, kuri leidžia žiūrėti kiaurai sieną ir stebėti judančius objektus už jos. Beje, ji pagrįsta visiems įprasta Wi-Fi technologija, pervadinta Wi-Vi. skaityti »

„Recon Jet“ – „sportinė“ „Google Glass“ alternatyva

Kanados kompanija „Recon Instruments“ ėmėsi pastaruoju metu itin madingo dalyko – įsitraukė į konkurencinę kovą su kompanija „Google“ ir jos „protingais“ akiniais „Google Glass“. Ji pristatė akinius „Recon Jet“. skaityti »

„iPhone“ gamintoja „Foxconn“ pristatė išmanųjį laikrodį

Didžiausia „Apple“ partnerė, „iPhone“ gamintoja kompanija „Foxconn“ pristatė išmanųjį laikrodį, kuri bevieliu ryšiu gali būti sinchronizuojamas su „iPhone“, praneša „WantChinaTimes“. skaityti »

Už pietus su Marissa Mayer – beveik 100 tūkst. dolerių

Už pietus su „Yahoo“ vadove Marissa Mayer nežinomas asmuo labdaros aukcione paklojo 90 tūkst. dolerių. skaityti »