Kokios spalvos akių kūdikio norėtumėte?

Publikuota: 2009 m. kovo 2 d. pirmadienis

Naujagimis
Teigiama, kad naujausi moksliniai atradimai netrukus atvers kelią kūdikių išvaizdos kūrimui. Tai girdėjome tiek daug kartų, kad liovėmės į tai žiūrėti rimtai. Tačiau dabar būsimo vaiko bruožų atranka tapo daug realesnė. Prieš du mėnesius JAV Vaisingumo institutas, kartu su viena dirbtinio apvaisinimo kompanija pradėjo skelbti, kad gali atsirasti genetiniai testai, kurie gali pasiūlyti lyties, akių spalvos, plaukų spalvos ir kūno sudėjimo pasirinkimo galimybę atliekant dirbtinį apvaisinimą.
,,Wall Street Journal„ pranešė, kad pustuzinis klientų jau susisiekė su kompanija dėl šių testų. Šiandien testai vis dar neparduodami. Tačiau kai kurios tendencijos veda link to, kad kūdikio estetinių bruožų parinkimas taptų grėsmingu verslu. Štai kokias tendencijas išskiria Slate.com.

1. Embrionų tikrinimas galutinai įsitvirtino. Jau dabar šimtai tūkstančių embrionų tikrinami dėl potencialių ligų.

2. Tikrinimas palaipsniui pereina į  mažiau mediciniškai svarbius bruožus. Prieš dvejus metus Britanijoje buvo leista atsikratyti embrionų, kurie gali tapti smarkiai žvairi.
 
3. Tikrinimas dėl sunkių kosmetinių būklių vystosi toliau. Jeigu jau tikrinama dėl sunkių kosmetinių būklių, kosmetinį kriterijų galima plėsti ir toliau. Vartai į estetinį tikrinimą yra lyties pasirinkimas. Pasaulyje milijonai embrionų atmetami dėl netinkamos lyties. Beveik pusė klinikų Jungtinėse Valstijose siūlo šią paslaugą. Vaisingumo institutas tiksliai apibūdina akių, plaukų ir odos spalvos parinkimą kaip lyties parinkimo išplėtimą.

4. Plečiasi nemedicininių bruožų atrankos rinka. Prieš tris savaites išspausdinti apklausos duomenys, kuriuose teigiame, kad 13 procentų respondentų norėtų panaudoti šį testą dėl ūgio, atletiškumo ar proto parinkimo.

5. Estetinių bruožų atranka tampa įmanoma. Pasigirsta vis daugiau mokslinių pranešimų apie pasiekimus šioje srityje

6. Gydytojai noriai teiktų šias paslaugas. Dr. Jeffrey Steinbergas, Vaisingumo instituto direktorius sako, kad bruožų atranka yra natūrali šio profesinio kelio tąsa. “Tai kosmetinė medicina„, – sako jis. Peržiūrėję Steinbergo reklaminį įrašą suprastumėte, kaip paprasta parduoti bruožų atranką kaip dar vieną paslaugą vartotojams.

7. Globalizacija prieš teisinį reguliavimą. Dauguma industrializuotų valstybių – tarp jų Kanada, Jungtinė Karalystė, didžioji dalis Europos, Japonija, Izraelis, Australija – draudžia ne medicininį embrionų tikrinimą. Tačiau Jungtinės Valstijos to nedraudžia. Genetikos ir visuomenės centro direktorė Marcy Darovsky sako, kad Steinbergas išnaudoja tai, siūlydamas kelionių paketus, kad žmonės galėtų atvykti į JAV ir apeiti savo šalių reguliavimą. Siekiama griežtesnio teisinio reguliavimo, tačiau Steinbergas jau turi satelitinę kliniką Meksikoje.

Taip vyksta revoliucijos: technologijos vystosi, tendencijos papildo viena kitą ir kultūriniai pokyčiai atidaro vartus. Tuo metu kai Steinbergas pradės savo estetinių bruožų atrankos verslą, jau bus per vėlu jį sustabdyti.
 

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

„Peloton“ sukūrė dviratį-treniruoklį su operacine sistema „Android“

„Peloton“ į dviratį-treniruoklį integravo 21,5 colio įstrižainės ekraną ir operacinę sistemą „Android“. skaityti »

Bus galima įsigyti ir auksinį „HTC One“

„GoldGenie“ išleido ekskliuzyvinius išmaniojo telefono „HTC One“ modelius aukso, rožinio aukso ar platinos korpusu. skaityti »

6 būdai, kaip žaidimai gali padėti užtikrinti tinkamą sveikatos priežiūrą

Internete vis daugėja straipsnių kaip kompiuteriniai žaidimai gali padėti spręsti įvairias sveikatos problemas. Pateikiame trumpą apžvalgą, ką kartu gali nuveikti žaidimų industrija ir sveikatos priežiūros institucijos. skaityti »

„SimCity“ – žaidimas, galintis įkvėpti jaunuosius inžinierius ir miestų planuotojus

„SimCity“ – miesto planavimo žaidimas, kuris šiuo metu naudojamas kaip švietimo forma, „SimCity EDU“. Žaidimas gali suteikti žinių iš įvairių sričių, pavyzdžiui, ekonomikos, miestų planavimo ir net aplinkos apsaugos tyrimų. „SimCity EDU“ tikslas – įtraukti šį žaidimą į mokyklų klases, kur moksleiviai galėtų mokytis įvairių dalykų dirbdami darbą kartu, o mokytojai galėtų kurti išsamias programas, kurios būtų susietos su mokymo programa. skaityti »

Gandas: „iOS 7“ turės „LinkedIn“ integraciją

Operacinės sistemos mobiliems įrenginiams „iOS 7“ bandomojoje versijoje rastas programinis kodas rodo, jog „Apple“ gali naujausioje „iOS“ versijoje, kuri pasirodys rudenį, įdiegti populiaraus socialinio tinklo „LinkedIn“ sąsają. skaityti »

„Mercedes“ kuria nuo avarijų apsaugotą automobilį

Šių metų pabaigoje kompanija „Daimler“ pradės į savo „Mercedes-Benz“ automobilius diegti sistemą „Car-to-X“, kuri leis mašinoms „bendrauti“ vienoms su kita ir kitais kelių infrastruktūros objektais. skaityti »

Robotas „Hubo 2“ išmoko „Gangnam Style“ šokį

Pietų Korėjo mokslininkai sukūrė robotą, kurį galima išmokyti atlikti šokių judesius. Jo repertuare – ir raitelio judesius primenantis šokis pagal garsųjį hitą „Gangnam Style“, išgarsinusį Pietų Korėjos dainininką Psy. skaityti »

Rihannos kanalas tapo populiariausias „YouTube“

Dainininkės Rihannos kanalas tapo populiariausias „YouTube“ – birželio 18 dieną ji aplenkė buvusį lyderį Justiną Bieberį. skaityti »

Mokslininkai išmoko kurti patalpų 3D modelius pagal mikrofonų duomenis

Lozanos federalinės politechnikos mokyklos Audiovizualinių komunikacijų laboratorijos darbuotojai sukūrė technologiją, leidžiančią kurti virtualius patalpų 3D modelius pagal mikrofonų duomenis. skaityti »

Anglų kalbos žodyne – nauja „tweet“ reikšmė

Oksfordo anglų kalbos žodyno (angl. Oxford English Dictionary) sudarytojai pranešė, kad nuo šiol žodis „tweet“ turės naują reikšmę, susijusią su socialiniu tinklu „Twitter“. skaityti »