Kompaktiniam diskui – 30 metų

Publikuota: 2012 m. spalio 2 d. antradienis

Spalio 1 dieną paminėtas kompaktinio disko gimtadienis. 1982 metų spalio 1-ąją parduotuvių lentynose pasirodė pirmoji muzikinė kompaktinė plokštelė – amerikiečių muzikanto Billy Joel „52nd Street“. Albumas išleistas 1978 metais, tačiau vėliau buvo perleistas – kartu su pirmojo CD grotuvo „Sony CDP-101“ pasirodymu.

Verta atkreipti dėmesį, kad kompaktinių plokštelių gamyba ir bandymai prasidėjo gerokai anksčiau. 1974 metais kompanija „Philips“ pareiškė norą sukurti visiškai naują muzikinę platformą, kuri būtų nedidelė ir geresnės garso kokybės, palyginti su vinilinėmis plokštelėmis bei garso kasetėmis. Po trejų metų bendrovė ėmėsi CD plokštelių ir grotuvų gamybos.

Tuo pat metu „Sony“ taip pat darbavosi ties CD technologija, bet galų gale abi kompanijos susivienijo ir 1982 metais oficialiai išleido pirmąjį kompaktinį diską. Pradžioje CD buvo vertinami skeptiškai ir tik po kelerių metų imta juos naudoti plačiau.

 

Šaltinis: 3dnews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

M. Starkaus ir V. Radzevičiaus programėlė panaši į kelionę laiku

Dar kartą Pietų Amerikoje keliautojų nuotykius realiuoju laiku stebėti padeda mobilioji programėlė „Kelionė 2012“. skaityti »

UAB „YE International“ įteikė pagrindinį prizą elektronikos mėgėjų konkurso „RS stipendija“ nugalėtojui

Beveik visus praėjusius metus vyko mėgėjų elektronikos konkursas „RS stipendija“. skaityti »

Žvaigždžių tramvajumi – į Žemės orbitą

Kelionės į kosmosą yra vienas sudėtingiausių žmonijos pasiektų tikslų. Tačiau tai ir labai brangu – 1 kilogramo svorio iškėlimas į žemą orbitą šiuo metu kainuoja apie dešimt tūkstančių JAV dolerių. O astronauto kelionė pilotuojamu kosminiu laivu kainuoja net šimtą tūkstančių dolerių, taip pat svorio kilogramui. skaityti »

Artėjant Žemės dienai gyventojai kviečiami tausoti aplinką ir laimėti taupiųjų lempučių

Lietuvos elektros skirstomųjų tinklų operatorius AB LESTO kartu su Lietuvos nacionaline vartotojų federacija, pasitikdami „Žemės dieną“, savo svetainėse pristato edukacinį filmuką ir trumpą apklausą gyventojams apie racionalų elektros energijos vartojimą. skaityti »

„Senior CHAT“ – sveikatos raštingumas senjorams

Žinios apie sveikatos apsaugos sistemą, paslaugas, sveiką gyvenseną turi didžiulės įtakos kiekvieno žmogaus gyvenimo kokybei. skaityti »

SOPA autorius bus perspėjamas specialia reklama

Rajone, kuriame gyvena SOPA įstatymo projekto autorius Lamar S. Smith, netrukus atsiras perspėjamasis reklaminis stendas, kuriame bus įrašas: „Nejuokauk su internetu“ (angl. Don’t Mess With the Internet). skaityti »

Kaune duris atvėrė medicininių tyrimų laboratorija, kurioje kraujo tyrimus atlieka robotas

Kaune duris atvėrė medicininių tyrimų laboratorija „Antėja“, kurioje kraujo mėginius tiria automatizuota–robotizuota laboratorinių tyrimų sistema. skaityti »

„Facebook“ tinkle moteris susipažino su savo vyro žmona

Vašingtono valstijoje (JAV) dvi socialinio tinklo „Facebook“ naudotojos išsiaiškino, jog yra ištekėjusios už to paties vyriškio. skaityti »

„Facebook“ – Švedijos moterų nelaimės priežastis

Geteborgo universiteto psichologų atlikti tyrimai parodė, jog „Facebook“ daro Švedijos moteris nelaimingas. skaityti »

„Mitsubishi“ elektromobiliai gali tapti ir energijos tiekėjais

„Mitsubishi“ pradėjo gaminti nešiojamus elektros energijos moduliatorius „MiEV Power Box“, kurie galės tiekti energiją iš elektromobilių i–MiEV ir „MINICAB–MiEV“. skaityti »