Kompaktiniam diskui – 30 metų

Publikuota: 2012 m. spalio 2 d. antradienis

Spalio 1 dieną paminėtas kompaktinio disko gimtadienis. 1982 metų spalio 1-ąją parduotuvių lentynose pasirodė pirmoji muzikinė kompaktinė plokštelė – amerikiečių muzikanto Billy Joel „52nd Street“. Albumas išleistas 1978 metais, tačiau vėliau buvo perleistas – kartu su pirmojo CD grotuvo „Sony CDP-101“ pasirodymu.

Verta atkreipti dėmesį, kad kompaktinių plokštelių gamyba ir bandymai prasidėjo gerokai anksčiau. 1974 metais kompanija „Philips“ pareiškė norą sukurti visiškai naują muzikinę platformą, kuri būtų nedidelė ir geresnės garso kokybės, palyginti su vinilinėmis plokštelėmis bei garso kasetėmis. Po trejų metų bendrovė ėmėsi CD plokštelių ir grotuvų gamybos.

Tuo pat metu „Sony“ taip pat darbavosi ties CD technologija, bet galų gale abi kompanijos susivienijo ir 1982 metais oficialiai išleido pirmąjį kompaktinį diską. Pradžioje CD buvo vertinami skeptiškai ir tik po kelerių metų imta juos naudoti plačiau.

 

Šaltinis: 3dnews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

KPMG: elektromobiliai pirmiausia užkariaus Kinijos ir Japonijos rinkas

KPMG transporto ekspertų vertinimu, iki 2025 metų pasaulyje apie 15 procentų registruojamų naujų automobilių bus elektromobiliai. skaityti »

Estija stebina savo internetinėmis idėjomis

Internetinės tiesioginės transliacijos miestuose tikrai nėra naujovė, tačiau estai šią idėją perkėlė į naują lygį – dabar kiekvienas, būdamas namuose ar darbe gali stebėti baltiško miško gyvenimą tiesiogiai internetu tinklalapyje „Looduskamerad“. skaityti »

„Fujifilm“ pristato „X–Pro1“ – fotoaparatą su keičiamais objektyvais

„Fujifilm“ praneša ilgai lauktą naujieną: kompanija pristato „X–Pro1“ fotoaparatą su keičiamais objektyvais. skaityti »

Keitimasis failais – „religija“

Švedijoje įtvirtinta nauja religijos rūšis „Kopimismas“, kuri paremta failų keitimusi. O komandos „Ctrl C“ ir „Ctrl V“ – šventi simboliai. Nauja religija turi ne vieną tūkstantį pasekėjų ir jų skaičius auga. skaityti »

Modeliai garsina save socialiniuose tinkluose

Koks greičiausias būdas jaunai, modelio karjerą pradėjusiai merginai išgarsėti? Atsakymas paprastas: susikurti stulbinančią anketą ir nuolat ją pildyti. skaityti »

Pasą pakeitė „iPad‘as“

Kanadietis Martinas Reischas, kirsdamas Kanados ir JAV sieną, vietoj savo pamirštos tapatybės kortelės pasieniečiams pateikė jos kopiją planšetiniame „iPad“ kompiuteryje. skaityti »

Britai apsiperka internete apsvaigę

Visuomenės nuomonės tyrimų bendrovė atskleidė, jog 43 proc. Didžiosios Britanijos piliečių, kurie įsigijo vieną ar kitą prekę internetu, buvo neblaivūs. skaityti »

Naujasis „Mitsubishi“ dyzelis – švariausias savo klasėje

Per nepilnus dvejus metus „Mitsubishi Motors Corporation“ kompaktiškas miesto visureigis ASX Europoje tapo geriausiai parduodamu koncerno modeliu. skaityti »

Nauja era: elektroniniai papuošalai

Įvairūs elektroniniai „daikčiukai:“ ausinės, USB atmintinės, telefono laikikliai ir pan. vis dažniau atlieka ne tik pagrindinę savo funkciją, bet tarnauja kaip aksesuarai. Tai suprasdamas dizaineris Biju Neyyan siūlo lankstų muzikos grotuvą. skaityti »

Įkraunama kompiuterio pelė

Ar pamenate kai vaikystėje žaisdavote su „YoYo“? Tai nedidelis, apskritas, dažniausiai iš plastiko pagamintas daiktas su pritvirtinta virvele. Kilnodami ranką aukštyn žemyn priversdavome ją susivynioti. Tačiau dizaineriui Shih–Chan Chiu tai ne vien žaislas. „YoYo“ idėją jis panaudojo kitur. skaityti »