Kompaktiniam diskui – 30 metų

Publikuota: 2012 m. spalio 2 d. antradienis

Spalio 1 dieną paminėtas kompaktinio disko gimtadienis. 1982 metų spalio 1-ąją parduotuvių lentynose pasirodė pirmoji muzikinė kompaktinė plokštelė – amerikiečių muzikanto Billy Joel „52nd Street“. Albumas išleistas 1978 metais, tačiau vėliau buvo perleistas – kartu su pirmojo CD grotuvo „Sony CDP-101“ pasirodymu.

Verta atkreipti dėmesį, kad kompaktinių plokštelių gamyba ir bandymai prasidėjo gerokai anksčiau. 1974 metais kompanija „Philips“ pareiškė norą sukurti visiškai naują muzikinę platformą, kuri būtų nedidelė ir geresnės garso kokybės, palyginti su vinilinėmis plokštelėmis bei garso kasetėmis. Po trejų metų bendrovė ėmėsi CD plokštelių ir grotuvų gamybos.

Tuo pat metu „Sony“ taip pat darbavosi ties CD technologija, bet galų gale abi kompanijos susivienijo ir 1982 metais oficialiai išleido pirmąjį kompaktinį diską. Pradžioje CD buvo vertinami skeptiškai ir tik po kelerių metų imta juos naudoti plačiau.

 

Šaltinis: 3dnews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Bažnyčia modernėja? Vatikanas atidarė naujienų portalą

Panašu, kad aukščiausi bažnyčios atstovai nevengia imtis bet kokių priemonių norėdami pasiekti žmones. skaityti »

Kompiuterinis žaidimas mokys taupyti elektros energiją

Vokietijos vyriausybei nusprendus keisti energetikos politiką, didžiausias uždavinys – įtikinti vartotojus, kiek daug energijos yra suvartojama ir kaip išmetamas CO2 kenkia aplinkai. skaityti »

Ateities mobili viryklė – trys viename

22 metų studentas iš Makedonijos kompanijai „Electrolux“ pasiūlė puikią ateities viryklės koncepciją... skaityti »

Piktinamasi SAM reakcija į mobiliųjų telefonų poveikio organizmui tyrimo rezultatus

Tris mėnesius delsusi, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) galiausiai pateikė poziciją dėl dar gegužę Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Tarptautinės vėžio tyrimų agentūros paskelbtų duomenų, kad intensyvus naudojimasis mobiliuoju telefonu gali padidinti smegenų vėžio riziką. skaityti »

Į Saulę įkrito kometa

Rugsėjo 12 d. astronomų mėgėjų lenko Michaelio Kisiako (Michael Kusiak) ir vokiečio Sergėjaus Šmalco (Sergei Schmalz) atrasta kometa rugsėjo 14 d. nukrito į Saulę (žr. SOHO nuotrauką; kometa pažymėta apskritimu). skaityti »

Saulės audros ir Žemės palydovai

Stiprios Saulės audros ne tik sunaikintų Žemėje esančią elektroniką, bet ir ilgam sulaikytų žmoniją nuo naujų palydovų paleidimo. skaityti »

Milžiniška audra kitoje planetoje

Toronto universiteto mokslininkų komanda pastebėjo labai didelius šviesio kitimus rudojoje nykštukėje. Šie šviesio kitimai gali reikšti be galo didelę audra, vykstančią šiame kosminiame kūne. skaityti »

„Siemens“ arenos lankytojai naudojasi planšetiniais kompiuteriais „iPad“

Vilniaus „Siemens“ arenos VIP ložėse stebėti renginių susirenkantys lankytojai pradėti aptarnauti bene moderniausiai mieste – pasitelkiant planšetinius kompiuterius „iPad“. skaityti »

„Panasonic“ olimpiadą rodys 3D formatu

Bendrovės „Panasonic“ atstovai drauge su Tarptautiniu olimpiniu komitetu ir Olimpinių žaidynių transliacijų tarnyba paskelbė, kad 2012-ųjų vasaros olimpinės žaidynės bus pirmosios, per televizijos kanalus transliuojamos 3D formatu. skaityti »

Naujas „Bluetooth“ dizainas

Mobiliuoju telefonu naudojasi beveik visi, o sugriežtintos baudos privertė vairuotojus prisiminti ir laisvų rankų įrangą. skaityti »