Kompaktiniam diskui – 30 metų

Publikuota: 2012 m. spalio 2 d. antradienis

Spalio 1 dieną paminėtas kompaktinio disko gimtadienis. 1982 metų spalio 1-ąją parduotuvių lentynose pasirodė pirmoji muzikinė kompaktinė plokštelė – amerikiečių muzikanto Billy Joel „52nd Street“. Albumas išleistas 1978 metais, tačiau vėliau buvo perleistas – kartu su pirmojo CD grotuvo „Sony CDP-101“ pasirodymu.

Verta atkreipti dėmesį, kad kompaktinių plokštelių gamyba ir bandymai prasidėjo gerokai anksčiau. 1974 metais kompanija „Philips“ pareiškė norą sukurti visiškai naują muzikinę platformą, kuri būtų nedidelė ir geresnės garso kokybės, palyginti su vinilinėmis plokštelėmis bei garso kasetėmis. Po trejų metų bendrovė ėmėsi CD plokštelių ir grotuvų gamybos.

Tuo pat metu „Sony“ taip pat darbavosi ties CD technologija, bet galų gale abi kompanijos susivienijo ir 1982 metais oficialiai išleido pirmąjį kompaktinį diską. Pradžioje CD buvo vertinami skeptiškai ir tik po kelerių metų imta juos naudoti plačiau.

 

Šaltinis: 3dnews.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Meksikoje sparčiai tirpsta ledynas

Per kelerius metus gali išnykti Meksikos ugnikalnio viršuje esantys ledynai. skaityti »

Pavydą keliantys malonumai

Prisiminę, su kokiu šaltuku šiandien skubėjote į darbą, pažvelkite į šias kapibaras, besimėgaujančias terminių vonių malonumais. skaityti »

Per koridą sužeistas matadoras

Prancūzijos matadoras Sebastianas Castella atsigauna po šeštadienio koridos, iš kurios jis buvo išgabentas lūžus kairiajam raktikauliui. skaityti »

Japonijoje surengtos duobės kasimo varžybos

Japonijoje, Tokijo priemiestyje, jau vienuoliktus metus vyksta duobės kasimo varžybos. Čia vertinama giliausia, kūrybingiausia duobė bei originaliausia kasėjo apranga. skaityti »

Elnių šauklių varžybos Vokietijoje

Vokietijoje, Dortmundo mieste, vyko jau tryliktasis elnių šauklių čempionatas, į kurį susirinko patyrę elnių balso mėgdžiotojai. skaityti »

Kaskadininko iš Indijos triukai, paremti jogos praktika

Kaskadininkas Pradeepas Shastris iš Indijos demonstruoja pavojingus, fizinės ištvermės reikalaujančius triukus. skaityti »

Ar žvairaakė oposumė Heidė pasirodys „Oskarų“ ceremonijoje?

Žvairaakė oposumė Heidė – pasaulinė įžymybė. ABC televizijos tinklas išreiškė norą, kad Heidė pasirodytų „Oskarų“ apdovanojimuose, deja, su tuo nenori sutikti Leipcigo zoologijos sodas. skaityti »

Dizainerė aksesuarus kuria iš vaizdajuosčių

Argentinietė dizainerė Lucrecija Lovera rado naują kūrybos būdą: ji neria vąšeliu ar audžia rankines iš vaizdajuosčių. Viską ji kuria savo rankomis. skaityti »

Kanadietis sukonstravo reaktyvinę vandens kuprinę

Kanadietį išradėją R. Li greičiausiai įkvėpė veiksmo filmai apie slaptuosiuos agentus bei neįprastus jų prietaisus. skaityti »

Haityje aptiktos šešios išnykusiomis laikytos varlių rūšys

Mokslininkų pateiktais duomenimis, Haičio varlių populiacija kabo ant plauko. 92 proc. jų rūšių yra įvardytos kaip nykstančios. skaityti »