Kosminis sieninis kalendorius 2016-iesiems – „Year ir Space“

Publikuota: 2015 m. gruodžio 16 d. trečiadienis

Legendinis kalendorius, kurį Steve Cariddi ir Planetary Society (šviesaus atminimo Carlo Sagano iniciatyva) leidžia jau daugiau kaip 20 metų, pasirodys ir 2016-aisiais. Jame kiekvieną mėnesį pažymėtos visos svarbiausios kosminės misijos ir pateikiama jau vykdytų kosminių misijų apžvalga, rezultatai, atradimai.

S. Cariddi tokį kalendorių kurti pradėjo kaip asmeninį projektą. Tačiau 1993 m. autorius savo kūrinį nusiuntė C. Saganui. Planetary Society įkūrėjas įkalbėjo bendrijos narius palaiminti serijinės kalendoriaus leidybos projektą. Taip nuo 1994-ųjų prasidėjo S. Cariddi ir Planetary Society bendradarbiavimas, besitęsiantis iki šių dienų.

Unikaliame kosminiame kalendoriuje rasite ne tik svarbiausias būsimų misijų datas, bet ir žvilgsnį į kosmoso istoriją – kalendoriuje gausu informacijos, įspūdingų fotografijų. Kiekvienam mėnesiui skirta tema, mokslininkų profilis ir biografijos, komentarai.

Koks kosminis kalendorius be patarimų naktinio dangaus stebėtojams? Žinoma, kalendoriuje rasite patarimų, ko ir kaip ieškoti žvaigždėtame skliaute kiekvieną naktį.

„Tikiuosi, kad šis projektas padės žmonėms dar labiau įsisąmoninti, kokia nuostabi, kerinti ir įkvepianti yra Visata, - sako projekto autorius S. Cariddi. – Taip pat viliuosi, kad kalendoriaus skaitytojas gaus suprantamos informacijos apie sudėtingėsnes kosmoso sąvokas (pvz., gravitacinį lęšiavimą, hipotetines Japeto paviršiaus geologijos teorijas ir pan.). Tai – taip pat kalendorius ir nemokslininkams bei būsimiesiems mokslininkams, kuriame galima sužinoti šį tą išsamiau apie mokslą ir technologijas“.

Kalendorių galima užsisakyti čia.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »