Kur ir kada naudojami išmanieji laikrodžiai

Publikuota: 2014 m. liepos 30 d. trečiadienis

Išmanieji laikrodžiai – įrenginiai, po truputį besiveržiantys į mūsų gyvenimus. Jų populiarumas turėtų augti ir toliau – „Google“ neseniai pristatė „Android Wear“, o „Apple“ jau greitai turėtų parodyti „iWatch“ – po kelių metų išmanieji laikrodžiai bus matomi kasdien. Tačiau ar tikrai žinote, kas tai yra ir kur šie laikrodžiai yra pritaikomi kasdieniame gyvenime?

Praktiškai kiekvienas išmanusis laikrodis turi bazinį funkcionalumą – šie laikrodžiai gali pranešti apie gaunamus skambučius, rodyti pranešimus, SMS žinutes, el. laiškus ir t.t. Dauguma jų taip pat gali būti naudojami muzikai valdyti, atsakyti į skambučius, nustatyti žadintuvą, priminimą kalendoriuje, atlikti kitas nesudėtingas operacijas. Žinoma, tam būtina prijungti savo išmanųjį laikrodį prie telefono naudojant Bluetooth. Išmanusis laikrodis yra išmaniojo telefono aksesuaras, o ne dar vienas atskiras įrenginys!

Išmanieji laikrodžiai dažnai turi priėjimą prie jūsų telefono jutiklių ir ryšių – akselerometro, GPS, interneto ir t.t. Todėl naudojantis išmaniuoju laikrodžiu galėsite, pavyzdžiui, naudotis „Runkeeper“ programėle ir stebėti savo nubėgtus atstumus, maršrutus ir jais dalintis socialiniuose tinkluose. Naudodamiesi kitomis programėlėmis galėsite važinėti dviračiu ir matyti išvystytą greitį, deginamas kalorijas ir t.t. Kai kurie išmanieji laikrodžiai netgi turi širdies pulso matuoklį! Todėl jeigu mėgstate sportuoti, išmanusis laikrodis gali tapti nepamainomu daiktu.

Visiškai naujas, ką tik nupirktas išmanusis laikrodis, kaip jau supratote, dideliu funkcionalumu nepasižymi. Visa meilė išmaniajam laikrodžiui atsiranda tada, kai atsidarote programėlių parduotuvę. Ten rasite daugybę programėlių, kurios smarkiai praplės jūsų laikrodžio funkcionalumą – nuo „Feedly“ RSS skaitytuvo ar orų programėlės iki „Flappy Bird“ analogų – šiuo metu visos išmaniųjų laikrodžių programėlių parduotuvės tiesiog klesti. Tikrai rasite bene viską, ko reikia! Bet nepamirškite - programėlių parduotuves turi ne visi išmanieji laikrodžiai. Jos yra sukurtos tik „Sony SmarWatch“, „Android Wear“, „Pebble“, „Samsung Gear“ ir kitiems žinomų brandų laikrodžiams. Būtent dėl šios priežasties nerekomenduojame pirkti pigius, mažai žinomų gamintojų kurtus laikrodžius.

Jeigu jums dažnai tenka traukti telefoną iš kišenės, kadangi sulaukiate daug pranešimų „Facebook“, „Twitter“ ar kituose socialiniuose tinkluose, dažnai gaunate žinutes ar el. laiškus, daug sportuojate arba tiesiog mėgstate naujoves – taip, išmanusis laikrodis tikrai bus vienas iš tų pirkinių, kurį nusipirkę nepasigailėsite. Tai – puikus daiktas, leisiantis jums sutaupyti marias laiko. Ne dėl to, kad galėsite rečiau traukti telefoną iš kišenės, bet dėl to, kad galėsite lengviau susikaupti ties savo atliekamu darbu (bėgimas, vairavimas, rašymas, programavimas, mokymasis ir t.t.), kadangi nebeliks pagundos vis patikrinti savo telefoną – visi pranešimai bus tiesiai ant jūsų riešo.

Išmaniųjų laikrodžių era dar tik prasidėjo – „Apple“, „HTC“, „Microsoft“ ir daugybė kitų didelių kompanijų dar neparodė savo produktų. „Android Wear“ šiuo metu dar tik pradinėje stadijoje, o šios rinkos lyderiai, „Pebble“, ko gero, ruošia kažką įspūdingo – juk konkurencijos vis daugiau ir daugiau! Todėl ruoškitės – toliau bus tik įdomiau!

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

„Microsoft“ mokys pažinti gėles

Kompanija „Microsoft“, bendradarbiaudama su kinų botanikais, kuria programą, kuri atpažintų augalus iš jų nuotraukų. skaityti »

Olimpiados dalyviams dovanų – olimpinės monetos

Į olimpines žaidynes Brazilijoje išvykstantiems mūsų šalies plaukikams Lietuvos bankas padovanojo pirmąsias olimpinės serijos monetas. skaityti »

Kuriama programa, piešinius paverčianti nuotraukomis

Olandijos Neimegeno universiteto neurobiologai šiuo metu kuria neuroninį tinklą, kuris gebėtų nupieštus eskizus paversti nuotraukomis. skaityti »

Pristatytas išmaniausias pasaulyje dviratis

Bendrovė „Volata Cycles“ išleido patį išmaniausią pasaulyje dviratį. Jo pagrindą sudaro palengvintas aliuminio rėmas ir platesnė nei įprastiniuose modeliuose anglies pluošto šakė. Tai leidžia įdėti platesnius ratus ir padidinti pravažumą. skaityti »

Patarimai „Pokemon Go“ gerbėjams: kaip taupyti telefono bateriją

Pasaulis kraustosi iš proto dėl naujojo žaidimo „Pokemon Go“, mušančio populiarumo rekordus. Jeigu savo išmaniajame telefone jau bandėte pagauti pokemoną ir jūs, turėjote pastebėti, kad ši pramoga įrenginio bateriją iškrauna labai greitai. skaityti »

Susimokėti už viešojo transporto bilietą galima ir nagais

Londono dizainerė Liusi Devis sukūrė unikalų manikiūrą, leidžiantį atsiskaityti už paslaugas. skaityti »

Mokslininkai išmokė robotą vaikščioti žmogiškai

Džordžijos technologijos instituto mokslininkai sukūrė robotą DURUS, kuris geba eiti tiksliai taip, kaip žmogus. skaityti »

Telefoną įkraus užrašų knygelė

Amerikiečių bendrovė „Solar Shtick“ pristatė bloknotą „Powerbook“ su Saulės elementais. skaityti »

Eksperimentas parodė, kad vyrai nepaleidžia savo telefonų iš rankų

Moterys gali dvigubai ilgiau išsiversti be telefono, tačiau nei vieni, nei kiti neišlaukia nė minutės. skaityti »

Žmogaus oda taps monitoriumi?

Japonijos mokslininkų grupė, vadovaujama profesoriaus Takao Somea, sukūrė itin ploną ir lankstų ekraną, tvirtinamą prie žmogaus odos. skaityti »