Kur ir kada naudojami išmanieji laikrodžiai

Publikuota: 2014 m. liepos 30 d. trečiadienis

Išmanieji laikrodžiai – įrenginiai, po truputį besiveržiantys į mūsų gyvenimus. Jų populiarumas turėtų augti ir toliau – „Google“ neseniai pristatė „Android Wear“, o „Apple“ jau greitai turėtų parodyti „iWatch“ – po kelių metų išmanieji laikrodžiai bus matomi kasdien. Tačiau ar tikrai žinote, kas tai yra ir kur šie laikrodžiai yra pritaikomi kasdieniame gyvenime?

Praktiškai kiekvienas išmanusis laikrodis turi bazinį funkcionalumą – šie laikrodžiai gali pranešti apie gaunamus skambučius, rodyti pranešimus, SMS žinutes, el. laiškus ir t.t. Dauguma jų taip pat gali būti naudojami muzikai valdyti, atsakyti į skambučius, nustatyti žadintuvą, priminimą kalendoriuje, atlikti kitas nesudėtingas operacijas. Žinoma, tam būtina prijungti savo išmanųjį laikrodį prie telefono naudojant Bluetooth. Išmanusis laikrodis yra išmaniojo telefono aksesuaras, o ne dar vienas atskiras įrenginys!

Išmanieji laikrodžiai dažnai turi priėjimą prie jūsų telefono jutiklių ir ryšių – akselerometro, GPS, interneto ir t.t. Todėl naudojantis išmaniuoju laikrodžiu galėsite, pavyzdžiui, naudotis „Runkeeper“ programėle ir stebėti savo nubėgtus atstumus, maršrutus ir jais dalintis socialiniuose tinkluose. Naudodamiesi kitomis programėlėmis galėsite važinėti dviračiu ir matyti išvystytą greitį, deginamas kalorijas ir t.t. Kai kurie išmanieji laikrodžiai netgi turi širdies pulso matuoklį! Todėl jeigu mėgstate sportuoti, išmanusis laikrodis gali tapti nepamainomu daiktu.

Visiškai naujas, ką tik nupirktas išmanusis laikrodis, kaip jau supratote, dideliu funkcionalumu nepasižymi. Visa meilė išmaniajam laikrodžiui atsiranda tada, kai atsidarote programėlių parduotuvę. Ten rasite daugybę programėlių, kurios smarkiai praplės jūsų laikrodžio funkcionalumą – nuo „Feedly“ RSS skaitytuvo ar orų programėlės iki „Flappy Bird“ analogų – šiuo metu visos išmaniųjų laikrodžių programėlių parduotuvės tiesiog klesti. Tikrai rasite bene viską, ko reikia! Bet nepamirškite - programėlių parduotuves turi ne visi išmanieji laikrodžiai. Jos yra sukurtos tik „Sony SmarWatch“, „Android Wear“, „Pebble“, „Samsung Gear“ ir kitiems žinomų brandų laikrodžiams. Būtent dėl šios priežasties nerekomenduojame pirkti pigius, mažai žinomų gamintojų kurtus laikrodžius.

Jeigu jums dažnai tenka traukti telefoną iš kišenės, kadangi sulaukiate daug pranešimų „Facebook“, „Twitter“ ar kituose socialiniuose tinkluose, dažnai gaunate žinutes ar el. laiškus, daug sportuojate arba tiesiog mėgstate naujoves – taip, išmanusis laikrodis tikrai bus vienas iš tų pirkinių, kurį nusipirkę nepasigailėsite. Tai – puikus daiktas, leisiantis jums sutaupyti marias laiko. Ne dėl to, kad galėsite rečiau traukti telefoną iš kišenės, bet dėl to, kad galėsite lengviau susikaupti ties savo atliekamu darbu (bėgimas, vairavimas, rašymas, programavimas, mokymasis ir t.t.), kadangi nebeliks pagundos vis patikrinti savo telefoną – visi pranešimai bus tiesiai ant jūsų riešo.

Išmaniųjų laikrodžių era dar tik prasidėjo – „Apple“, „HTC“, „Microsoft“ ir daugybė kitų didelių kompanijų dar neparodė savo produktų. „Android Wear“ šiuo metu dar tik pradinėje stadijoje, o šios rinkos lyderiai, „Pebble“, ko gero, ruošia kažką įspūdingo – juk konkurencijos vis daugiau ir daugiau! Todėl ruoškitės – toliau bus tik įdomiau!

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Vienarankis robotas varžėsi samurajų kardų rungtynėse

Kompanija „Yaskawa Bushido Project“ sujungė jėgas su jaijutsu kardų kovos meistru Isao Machii. skaityti »

Maisto nuotraukos padės skaičiuoti kalorijas

„Google“ kuria priemonę „Im2Calories“, kuri iš maisto nuotraukos padėtų įvertinti maisto kaloringumą. skaityti »

Festivalyje „džiazuos“ Lietuvoje sukurtas elektrinis autobusas

Birželio 5 d. startuojantis 21-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristato ne tik garsiausias džiazo muzikos žvaigždes, bet ir šalies technologijų pasaulio naujienas. skaityti »

Sukurta išskirtinė vėjo jėgainė: gamina elektrą, nors neturi sparnų

Ispanijos bendrovė „Vortex“ sukūrė unikalią vėjo jėgainę „Vortex Bladeless“, kuri gamina elektrą net ir neturėdama sparnų. skaityti »

Kinijoje į gatves išriedėjo pirmieji pasaulyje „beūsiai“ troleibusai

Kinijoje buvo pristatyti pirmieji pasaulyje neįtikėtinai efektyviai energiją kaupiantys troleibusai. Pagrindinė šių transporto priemonių technologija yra superkondensatoriai, patalpinti į 18 ir 12 metrų ilgio greituosius (BRT – angl. „bus rapid transit“) autobusus. skaityti »

Mikrolustas po oda atliks kraujo tyrimus

Šveicarijos mokslininkai sukūrė diagnostinį lustą, implantuojamą po oda, kuris stebės kraujo rodiklius ir perduos informaciją per „Bluetooth“. skaityti »

Mokslininkai išspręs spaudžiančių batų bėdą

Valensijos biomechanikos instituto mokslininkai sukūrė technologiją, kuri pritaiko avalynę prie pėdų. skaityti »

Didžiausia planetoje interaktyvi fotografija – 365 gigapikseliai

Didesnės fotografijos Žemėje dar nėra buvę. Tarptautinė fotografų grupė, vadovaujama italo Filippo Blenigni, publikavo gigantišką aukščiausios viršukalnės Europoje ir 11-os aukščiausios viršukalnės pasaulyje panoraminę fotografiją. skaityti »

Pirmasis lietuviškas interaktyvus reklamos stendas skaičiuos ir analizuos naudotojus

Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai ir studentai sukūrė pirmąjį lietuvišką interaktyvų reklamos stendo prototipą, kuris ne tik transliuoja reklamą, bet ir fiksuoja reklamą stebėjusiųjų vartotojų statistinius duomenis. skaityti »

„Microsoft“ pasiūlė mokykloms atsisakyti rašiklių ir sąsiuvinių

Viena iš kompanijos „Microsoft“ direktorių, atsakinga už švietimą, Lia De Cicco-Remu pateikė mokykloms pasiūlymą atsisakyti rašiklių ir sąsiuvinių. skaityti »