Kur ir kada naudojami išmanieji laikrodžiai

Publikuota: 2014 m. liepos 30 d. trečiadienis

Išmanieji laikrodžiai – įrenginiai, po truputį besiveržiantys į mūsų gyvenimus. Jų populiarumas turėtų augti ir toliau – „Google“ neseniai pristatė „Android Wear“, o „Apple“ jau greitai turėtų parodyti „iWatch“ – po kelių metų išmanieji laikrodžiai bus matomi kasdien. Tačiau ar tikrai žinote, kas tai yra ir kur šie laikrodžiai yra pritaikomi kasdieniame gyvenime?

Praktiškai kiekvienas išmanusis laikrodis turi bazinį funkcionalumą – šie laikrodžiai gali pranešti apie gaunamus skambučius, rodyti pranešimus, SMS žinutes, el. laiškus ir t.t. Dauguma jų taip pat gali būti naudojami muzikai valdyti, atsakyti į skambučius, nustatyti žadintuvą, priminimą kalendoriuje, atlikti kitas nesudėtingas operacijas. Žinoma, tam būtina prijungti savo išmanųjį laikrodį prie telefono naudojant Bluetooth. Išmanusis laikrodis yra išmaniojo telefono aksesuaras, o ne dar vienas atskiras įrenginys!

Išmanieji laikrodžiai dažnai turi priėjimą prie jūsų telefono jutiklių ir ryšių – akselerometro, GPS, interneto ir t.t. Todėl naudojantis išmaniuoju laikrodžiu galėsite, pavyzdžiui, naudotis „Runkeeper“ programėle ir stebėti savo nubėgtus atstumus, maršrutus ir jais dalintis socialiniuose tinkluose. Naudodamiesi kitomis programėlėmis galėsite važinėti dviračiu ir matyti išvystytą greitį, deginamas kalorijas ir t.t. Kai kurie išmanieji laikrodžiai netgi turi širdies pulso matuoklį! Todėl jeigu mėgstate sportuoti, išmanusis laikrodis gali tapti nepamainomu daiktu.

Visiškai naujas, ką tik nupirktas išmanusis laikrodis, kaip jau supratote, dideliu funkcionalumu nepasižymi. Visa meilė išmaniajam laikrodžiui atsiranda tada, kai atsidarote programėlių parduotuvę. Ten rasite daugybę programėlių, kurios smarkiai praplės jūsų laikrodžio funkcionalumą – nuo „Feedly“ RSS skaitytuvo ar orų programėlės iki „Flappy Bird“ analogų – šiuo metu visos išmaniųjų laikrodžių programėlių parduotuvės tiesiog klesti. Tikrai rasite bene viską, ko reikia! Bet nepamirškite - programėlių parduotuves turi ne visi išmanieji laikrodžiai. Jos yra sukurtos tik „Sony SmarWatch“, „Android Wear“, „Pebble“, „Samsung Gear“ ir kitiems žinomų brandų laikrodžiams. Būtent dėl šios priežasties nerekomenduojame pirkti pigius, mažai žinomų gamintojų kurtus laikrodžius.

Jeigu jums dažnai tenka traukti telefoną iš kišenės, kadangi sulaukiate daug pranešimų „Facebook“, „Twitter“ ar kituose socialiniuose tinkluose, dažnai gaunate žinutes ar el. laiškus, daug sportuojate arba tiesiog mėgstate naujoves – taip, išmanusis laikrodis tikrai bus vienas iš tų pirkinių, kurį nusipirkę nepasigailėsite. Tai – puikus daiktas, leisiantis jums sutaupyti marias laiko. Ne dėl to, kad galėsite rečiau traukti telefoną iš kišenės, bet dėl to, kad galėsite lengviau susikaupti ties savo atliekamu darbu (bėgimas, vairavimas, rašymas, programavimas, mokymasis ir t.t.), kadangi nebeliks pagundos vis patikrinti savo telefoną – visi pranešimai bus tiesiai ant jūsų riešo.

Išmaniųjų laikrodžių era dar tik prasidėjo – „Apple“, „HTC“, „Microsoft“ ir daugybė kitų didelių kompanijų dar neparodė savo produktų. „Android Wear“ šiuo metu dar tik pradinėje stadijoje, o šios rinkos lyderiai, „Pebble“, ko gero, ruošia kažką įspūdingo – juk konkurencijos vis daugiau ir daugiau! Todėl ruoškitės – toliau bus tik įdomiau!

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Dirbtinė ranka asmenukėms daryti

Dizaineriai Džastinas Krou ir Erikas Sni sukūrė rankos pavidalo telefono laikiklį asmenukėms kurti. skaityti »

Neįtikėtinas autobusas: vietoje sienų – permatomi LCD ekranai

Prieš porą savaičių į Klaipėdos gatves išriedėjo permatomas autobusas. Bet panašu, kad lietuviškasis keturratis greitai įgis rimtą konkurentą – JAV inovatorius Tad Orlowski pristatė skaidrų autobusą „Willie“, kurio sienas pakeis ne šiaip sau stiklas, o LCD ekranai. skaityti »

Japonai sukūrė surenkamą klaviatūrą

Tokijo universiteto studentai sugalvojo pagaminti surenkamą klaviatūrą „Trickey“. Klaviatūra skirta įvairiems įrenginiams, kurie naudojami informacijai suvesti. Klavišai surenkami ir „sulipdomi“ į krūvą tarsi LEGO kaladėlės. skaityti »

Nori naršyti internete – patrink nykštį

Masačiusetso technologijų instituto atstovas Seule (Pietų Korėjoje) vykusioje konferencijoje pristatė valdymo įrenginį „NailO“, tvirtinamą ant nykščio nago. skaityti »

Dantų šepetėlis tikrins DNR ir įspės apie ligas

Panašu, kad netolimoje ateityje apie savo sveikatos būklę turėsime galimybę sužinoti net ir valydamiesi dantis, o svarbiu diagnostiniu instrumentu taps paprasčiausias dantų šepetėlis. skaityti »

Lietuviškas startuolis pasauliui siūlo sveiką būdą kovoti su alkiu darbo vietoje

Apsilankę „Indiegogo“ minios finansavimo (crowdfunding) platformoje, rasime lietuviško startuolio „Hello Hungry“ siūlomą produktą – gėrimą darboholikams, kuris nugalį alkį ir yra alternatyva įprastiems ne itin sveikiems užkandžiams ir greitam maistui. skaityti »

Lietuviai sukūrė išmanųjį veidrodį

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (VTDK) dėstytojai ir studentai sukūrė išmanųjį veidrodį. skaityti »

Norvegija nuo 2017 m. atsisako FM radijo transliacijų

Norvegijoje – FM radijo eros pabaiga. Praėjusią savaitę Norvegijos Kultūros ministerija paskelbė, kad 2017 m. šalyje bus visiškai atsisakyta FM radijo transliacijų – visos radijo stotys bus transliuojamos skaitmeninėmis priemonėmis. skaityti »

Biuro stalas privers sportuoti

Į stalą įtaisyta programa „OfficeIQ“ praneš, kad sėdite daugiau nei 45 min, todėl jau metas padirbėti stovint. skaityti »

Moksleiviai išbandė jėgas makaronų tiltų čempionate

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) įvyko pirmasis Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2015“ etapas – moksleivių tiltų atranka. Laimėtojų komandos tiltas atlaikė 36,8 kilogramų apkrovą ir mes iššūkį VGTU studentams čempionato finale. skaityti »