Kviečiama išbandyti jėgas programinio kodo poezijos konkurse

Publikuota: 2014 m. gegužės 5 d. pirmadienis

Gegužės mėnesį prasideda programinio kodo poezijos konkursas, kurio metu programišiai kviečiami kurti eiles „Java“, „C++“ arba „C#“ kalbomis. Iniciatyva siekiama paskatinti informacinių technologijų specialistus nors kartą gyvenime pabandyti sukurti rimuotą programos tekstą. Antrus metus plėtojama idėja yra vienintelis tokio pobūdžio konkursas pasaulyje.

„Pirmąjį rimuotą dvieilį programiniame tekste pastebėjome prieš dvejus metus visiškai atsitiktinai. Tai paskatino pasižvalgyti daugiau panašių eilėraščių, tačiau jokio atviro poezijos konkurso kompiliuojamoms programavimo kalboms kaip „Java“, „C++“ ar „C#“ neradome. Tada ir kilo idėja pirmą kartą 2013 metais pakviesti įvairias Vilniaus programuotojų bendruomenes išmėginti jėgas, o konkursui sulaukus dėmesio, tęsiame jį ir šiemet plėsdami jo geografiją“, – teigia Mantas Urbonas, vienas programinio kodo poezijos konkurso organizatorių.

Pasak organizatorių, konkurso dalyvių profilis nėra ribojamas, tad jame gali dalyvauti programišiai profesionalai bei mėgėjai iš Lietuvos ar užsienio šalių, pasirinkę savo vardą ar slapyvardį. Svarbiausias konkurso reikalavimas – kad dalyvaujantys kūriniai rimuotųsi bei atitiktų „Java“, „C++“ arba „C#“ sintaksės reikalavimus, kitaip tariant – jie turi būti kompiliuojami be klaidų.

Sukurtas eiles dalyviai gali siųsti iki gegužės 25 d. el. paštu art@SourceCodePoetry.com. Konkurso nugalėtojus išrinks ir apdovanos komisija. Daugiau informacijos apie konkursą rasite svetainėje www.SourceCodePoetry.com

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

„Microsoft“ mokys pažinti gėles

Kompanija „Microsoft“, bendradarbiaudama su kinų botanikais, kuria programą, kuri atpažintų augalus iš jų nuotraukų. skaityti »

Olimpiados dalyviams dovanų – olimpinės monetos

Į olimpines žaidynes Brazilijoje išvykstantiems mūsų šalies plaukikams Lietuvos bankas padovanojo pirmąsias olimpinės serijos monetas. skaityti »

Kuriama programa, piešinius paverčianti nuotraukomis

Olandijos Neimegeno universiteto neurobiologai šiuo metu kuria neuroninį tinklą, kuris gebėtų nupieštus eskizus paversti nuotraukomis. skaityti »

Pristatytas išmaniausias pasaulyje dviratis

Bendrovė „Volata Cycles“ išleido patį išmaniausią pasaulyje dviratį. Jo pagrindą sudaro palengvintas aliuminio rėmas ir platesnė nei įprastiniuose modeliuose anglies pluošto šakė. Tai leidžia įdėti platesnius ratus ir padidinti pravažumą. skaityti »

Patarimai „Pokemon Go“ gerbėjams: kaip taupyti telefono bateriją

Pasaulis kraustosi iš proto dėl naujojo žaidimo „Pokemon Go“, mušančio populiarumo rekordus. Jeigu savo išmaniajame telefone jau bandėte pagauti pokemoną ir jūs, turėjote pastebėti, kad ši pramoga įrenginio bateriją iškrauna labai greitai. skaityti »

Susimokėti už viešojo transporto bilietą galima ir nagais

Londono dizainerė Liusi Devis sukūrė unikalų manikiūrą, leidžiantį atsiskaityti už paslaugas. skaityti »

Mokslininkai išmokė robotą vaikščioti žmogiškai

Džordžijos technologijos instituto mokslininkai sukūrė robotą DURUS, kuris geba eiti tiksliai taip, kaip žmogus. skaityti »

Telefoną įkraus užrašų knygelė

Amerikiečių bendrovė „Solar Shtick“ pristatė bloknotą „Powerbook“ su Saulės elementais. skaityti »

Eksperimentas parodė, kad vyrai nepaleidžia savo telefonų iš rankų

Moterys gali dvigubai ilgiau išsiversti be telefono, tačiau nei vieni, nei kiti neišlaukia nė minutės. skaityti »

Žmogaus oda taps monitoriumi?

Japonijos mokslininkų grupė, vadovaujama profesoriaus Takao Somea, sukūrė itin ploną ir lankstų ekraną, tvirtinamą prie žmogaus odos. skaityti »