Laimėkime kovą su amžiumi

Publikuota: 2008 m. lapkričio 7 d. penktadienis

Moteris
Sutinka pagal drabužius. Visiems žinoma tiesa. Rūbai, šukuosena, makiažas. Štai į ką kreipia dėmesį žmonės sutikę nepažįstamąją. Visa tai kartu yra stilius. Ir labai dažnai moteris, išeikvojusi daug jėgų stengdamasi išsaugoti veido jaunystę, vis tiek atrodo vyresnė, nei ji pati norėtų. Priežastis ta, kad idealų efektą gadina kažkokia viena sudedamoji dalis.

Kokie gi drabužiai moterį sendina? Arba, bent jau nejaunina? Visų pirma, dalykiniai kostiumėliai, ypač jei švarkas ilgas su dvigubu užsegimu. Sijonai ir suknelės iki pusės blauzdų tarsi kalba apie tvirtus ir nusistovėjusius įpročius, o tai taip nebūdinga jaunystei. Klasikinės bliuzelės tiesiog šaukia apie konservatyvumą ir gyvenimišką patirtį.

Sendina bet kokie nemadingi drabužiai. Arba buvę madingi daug metų atgal. Iš kur jūs jų turite? Na žinoma, ilgai dūlėjo spintoje. Ir kas juos ten padėjo? Be jūsų daugiau nebuvo kam.

Paprastutės trikotažinės ar pompastiškos vakarinės su „blizgesiais“ suknelės, aksomas ir pūkuoti megztukai iš turkiškos angoros. Ilgi lietpalčiai ir paltai, ypač su milžiniškomis kailinėmis apykaklėmis. „Praktiškų“ nesitepančių negrynų spalvų rūbeliai, megztiniai su aplikacijomis ir siuvinėjimais ant krūtinės. Visą šitą geriau pamirškite, jei nenorite atrodyti solidesnė, labiau patyrusi ir... vyresnė.

Neryšėkite skarelių ant kaklo. Kam jos? Na, žinoma, kad paslėptų senstantį kaklą, niekas kitaip ir nepamanys. Labai svarbi detalė – batai. Platus kulnas ir storas padas – juk tai atgyvena, kada tai buvo, jūs ką, dar prisimenate tuos laikus?

Bet ne viskas taip blogai. Yra ir tokių drabužių, kurie gali suteikti jauninantį įspūdį. Trumpesni marškinėliai ir bliuzelės, lengvi sarafanai ir smulkaus piešinio suknutės. Labai ilgi, ar, priešingai, trumpi sijonai. Žinoma, neperlenkiant lazdos, saiko pamiršti nevalia.

Trumpi trikotažiniai megztukai, bridžai ir šortai, stambaus mezgimo golfai ir megztiniai, vienspalvės nesudėtingų fasonų suknelės. Avalynė – sportinio stiliaus, basutės ar bateliai atviru užkulniu. Atspalviai – šviesūs. Spalvos – balta, kreminė, rausva, žydra ir salotinė. Minimalizmas aprangoje visada jaunina, o daugybė detalių, papuošalų ir aksesuarų, priešingai, prideda ne vienus metus.

Su šukuosena ko gero teks paeksperimentuoti. Manoma, kad trumpas kirpimas moterį jaunina. Deja, toli gražu ne visada. Tai labai individualu. Aiškiau yra su plaukų spalva. Kaip ir drabužiuose, šviesūs tonai suteikia šviežumo, tamsūs sendina. Bet ir čia nepersistenkite. Nereikia iš brunetės tapti akinančia blondine. Pakaks padažyti plaukus šviesesniu tonu.

Makiažas – dalykas nepakeičiamas ir labai prieštaringas. Jis visada sendina. Jei yra pastebimas. Idealiu atveju toninis kremas ir pudra turi būti plonu sluoksniu užtepti taip, kad pašnekovas, esantis už metro nuo jūsų, nieko nepastebėtų. Blakstienas reikia dažyti labai kruopščiai. Tušas – geriau rudas, nei juodas. Vokų šešėlių nereikia visai. Kuo jūs vyresnė tuo lūpų spalva turi būti šviesesnė.

Žinoma, dėl rekomendacijų, kaip rengtis, šukuotis ir dažytis, galima ginčytis. Viskas labai individualu. Bet štai apie ką pamiršti nevalia – apie saiko jausmą ir išlaikytą bendrą stilių, neleiskite išsišokti atskiroms detalėms. Metų nenubrauksite. Bet ilgam išsaugoti jaunatviškumą visai įmanoma. Reikia tik pasistengti. Sėkmės.


 

Šaltinis: www.sveikas.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Mokslininkai sukūrė smegenų veiklą mėgdžiojančius informacijos saugojimo įrenginius

RMIT (Royal Melbourne Institute of Technology) mokslininkai sukūrė naują nanoįrenginį, būsiantį itin stabilių ir patikimų naujos kartos atminties įrenginių pagrindu. skaityti »

Mokslininkai sukūrė nematomumo prietaisą

Įkvėpti Hario Poterio nematomo apsiausto, mokslininkai neseniai sukūrė keletą itin paprastų, tačiau naujų būdų paversti objektus nematomais. skaityti »

KTU keliasi į virtualią realybę

Pasivaikščioti dramblių kaimenėje Afrikoje, pasigrožėti Britų muziejaus eksponatais Londone ar tiesiog žengti į atvirą kosmosą neišeinant iš savo kambario – šias naujas patirtis žmonijai atveria žaibiškai populiarėjanti virtualios realybės technologija. skaityti »

Paslaptingo padaro fosilijos – senesnės ir už dinozaurus

Iš pirmo žvilgsnio šios fosilijos atrodo lyg perpus perpjautas granato vaisius, tačiau naujausi tyrimai atskleidė, kad tai 600 milijonų metų senumo nežinomų gyvūnų liekanos. skaityti »

Japonijoje vykstančioje turizmo parodoje lankytojus vilioja lietuviškas gintaras ir baletas

Šį savaitgalį, rugsėjo 25-28 d., Tokijuje vyksta pasaulyje viena didžiausių turizmo parodų „JATA Tourism EXPO Japan“. skaityti »

Buitiniai robotai užkariauja namus

Šiuolaikiniame pasaulyje tapo įprasta, kad vis daugiau darbų už mus padaro robotai. skaityti »

„nVidia“ paneigė sąmokslo teoriją: žmogus Mėnulyje vis tik buvo

Kompanijos „NVidia“ marketingo padalinys dirba iš tiesų ne veltui, ir tą demonstruoja naujausias vaizdo plokščių gamintojos atstovų pareiškimas. skaityti »

Elektroninis gepardas jau už laboratorijos ribų

Masačusetso technologijų instituto (MIT) inžinieriai ištobulino robotą-gepardą („Cheetah“), kuris puikiai atkartoja realaus gyvūno judesius ir tai daro visiškai savarankiškai. skaityti »

VGTU mokslininkas kolekcionuoja įdomiausius pasaulio pieštukus

Japoniškas – su deimantu, karališkasis – su tikra karūna, didžiųjų kūrėjų-menininkų vardais papuošti ar išleisti olimpinių žaidynių metu – tai Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kelių katedros doc. dr. Kęstučio Skerio pieštukai, kolekcionuoti apie 50 metų. skaityti »

„YuMi“ – robotas, pradėsiantis naują automatizavimo erą

„YuMi“ yra dvirankis robotas, galintis dirbti kartu su žmogumi. skaityti »