Lankytojai jau gali pamatyti Lietuvoje gimusį liūtuką

Publikuota: 2008 m. spalio 3 d. penktadienis

Liūtas

Šaltinis: Vtv.lt

Liepą Lietuvos zoologijos sode gimęs liūtukas jau sustiprėjo ir pasirodo lankytojams, skelbia „Vakaro žinios“.

Liūtuko mamai yra šešeri metai, ji yra vardu Molė, o tėtis – ketveriais metais jaunesnis Simba.

Liūtė Molė yra imigrantė, gimusi Danijoje, Alborgo zoologijos sode. Ji į Lietuvą atkeliavo 2004 metų kovą. O Simba – tikrų tikriausias lietuvis, gimęs Lietuvos zoologijos sode.

Žvėrių karalių pora kartu gyvena jau trečius metus, ir šis naujagimis jiems jau yra trečiasis. Prieš metus liūtų šeima yra susilaukusi dviejų palikuonių, jie abu gyvena zoologijos sode Klaipėdoje.

Naujagimis zoologijos sode gimė liepos 10 dieną. Net tris mėnesius apie jį nieko nebuvo pranešama todėl, kad, pasak Lietuvos zoologijos sodo atstovės Rasos Jautakienės, nenorėta nuvilti lankytojų.

Simba ir Molė labai akylai saugojo mažylį, jis tik neseniai kaip reikiant sustiprėjo ir ėmė rodytis prašalaičiams. O pirmąsias tris dienas po gimimo net zoologijos sodo darbuotojai nesiartino prie liūtuko, nenorėdami trikdyti žvėrių karalių šeimos, rašo „Vakaro žinios“.

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Mokslininkai sukūrė smegenų veiklą mėgdžiojančius informacijos saugojimo įrenginius

RMIT (Royal Melbourne Institute of Technology) mokslininkai sukūrė naują nanoįrenginį, būsiantį itin stabilių ir patikimų naujos kartos atminties įrenginių pagrindu. skaityti »

Mokslininkai sukūrė nematomumo prietaisą

Įkvėpti Hario Poterio nematomo apsiausto, mokslininkai neseniai sukūrė keletą itin paprastų, tačiau naujų būdų paversti objektus nematomais. skaityti »

KTU keliasi į virtualią realybę

Pasivaikščioti dramblių kaimenėje Afrikoje, pasigrožėti Britų muziejaus eksponatais Londone ar tiesiog žengti į atvirą kosmosą neišeinant iš savo kambario – šias naujas patirtis žmonijai atveria žaibiškai populiarėjanti virtualios realybės technologija. skaityti »

Paslaptingo padaro fosilijos – senesnės ir už dinozaurus

Iš pirmo žvilgsnio šios fosilijos atrodo lyg perpus perpjautas granato vaisius, tačiau naujausi tyrimai atskleidė, kad tai 600 milijonų metų senumo nežinomų gyvūnų liekanos. skaityti »

Japonijoje vykstančioje turizmo parodoje lankytojus vilioja lietuviškas gintaras ir baletas

Šį savaitgalį, rugsėjo 25-28 d., Tokijuje vyksta pasaulyje viena didžiausių turizmo parodų „JATA Tourism EXPO Japan“. skaityti »

Buitiniai robotai užkariauja namus

Šiuolaikiniame pasaulyje tapo įprasta, kad vis daugiau darbų už mus padaro robotai. skaityti »

„nVidia“ paneigė sąmokslo teoriją: žmogus Mėnulyje vis tik buvo

Kompanijos „NVidia“ marketingo padalinys dirba iš tiesų ne veltui, ir tą demonstruoja naujausias vaizdo plokščių gamintojos atstovų pareiškimas. skaityti »

Elektroninis gepardas jau už laboratorijos ribų

Masačusetso technologijų instituto (MIT) inžinieriai ištobulino robotą-gepardą („Cheetah“), kuris puikiai atkartoja realaus gyvūno judesius ir tai daro visiškai savarankiškai. skaityti »

VGTU mokslininkas kolekcionuoja įdomiausius pasaulio pieštukus

Japoniškas – su deimantu, karališkasis – su tikra karūna, didžiųjų kūrėjų-menininkų vardais papuošti ar išleisti olimpinių žaidynių metu – tai Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kelių katedros doc. dr. Kęstučio Skerio pieštukai, kolekcionuoti apie 50 metų. skaityti »

„YuMi“ – robotas, pradėsiantis naują automatizavimo erą

„YuMi“ yra dvirankis robotas, galintis dirbti kartu su žmogumi. skaityti »