Laukinei gamtai fotografuoti – dramblių išmatose paslėptas fotoaparatas

Publikuota: 2009 m. gegužės 4 d. pirmadienis

Dramblys

Kartais nuostabiausios gyvosios gamtos nuotraukos padaromos nenaudojant pačių geriausių fotoaparatų ar didžiausių objektyvų. Kartais tam gali pakakti krūvelės dramblių... mėšlo. Neįtikėtina, tačiau rezultatai yra mieli, neįprasti ir visada ypač įspūdingi.

Būtent tokia veikla šešerius mėnesius užsiėmė pietų Kenijos Masai Mara gamtiniame parke dirbę gyvosios gamtos fotografai broliai Anup'as and Manoj'as Shah'ai. Jie savuosius skaitmeninius fotoaparatus paslėpdavo dramblių paliktose išmatose, papildomai apdengdami žole, ir taip fotografuodavo dvidešimties liūtų būrio gyvenimo epizodus. Likęs mechanizmas buvo vos ne toks pats paprastas kaip ir pats kamufliažas: du skaitmeninius fotoaparatus įjungdavo bet koks gyvūnas, kirtęs specialiai įjungto įtaiso skleidžiamo infraraudonojo spindulio veikimo zoną. Skamba pakankamai paprastai, tačiau menininkų teigimu, esminis sudėtingumas slypi ne technologijose. Sunkiausia būdavo numatyti liūtų judėjimą jiems klaidžiojant visa Masai Mara teritorija, kadangi fotografinius „spąstus“ reikėdavo įrengti gerokai anksčiau prieš pasirodant patiems gyvūnams. Kaip galima spręsti iš šių nuotraukų, broliams pavyko tiek technologinė, tiek strateginė veikla, o tai tik įrodo, kad technologija – bet kokia technologija – geriausiai veikia tik dėl ja besinaudojančio žmogaus sumanumo. Fotografai savo darbus žada panaudoti 2011 metais planuojamoje išleisti knygoje „The Lions of Mara“ („Maros liūtai“).


 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

A. Einšteino robotas mokys fizikos

Las Vegase vykusioje parodoje „Consumer Electronics Show“ bendrovė „Hanson Robotics“ pristatė besimokantį robotą, turintį garsaus fiziko Alberto Einšteino veidą. skaityti »

Automobilio salonas tieks namams elektrą ir pramogas

Buitinės elektronikos parodoje CES automobilių gamintoja „Hyundai“ pristatė išmaniųjų namų integracijos su bepiločiu automobiliu koncepciją. skaityti »

Kinai sukūrė televizorių, plonesnį už telefoną

JAV vykusioje parodoje „CES 2017“ pristatytas naujas televizorius „Mi TV 4“. skaityti »

„Kissenger“ per nuotolį perduos bučinį

Londono universiteto inžinieriai nusprendė padovanoti žmonėms galimybę per nuotolį dalytis bučiniais. skaityti »

Japonijoje darbuotojus jau keičia dirbtinis intelektas

Japonijos draudimo bendrovė „Fukoku Mutual Life Insurance“ planuoja daugiau nei 30 savo darbuotojų pakeisti dirbtinio intelekto sistemomis. skaityti »

Du doleriai šviesos greičio

Lenkijos monetų kalykla iškalė „Šviesos greičio“ monetą Naujosios Zelandijos salai Niujė. skaityti »

Įdomiausios lietuviškos inovacijos 2016-aisiais

Lietuviški pieno baltymo pluošto ar alijošiumi prisotinti drabužiai, išmanus žvejybos sonaras, papildytos realybės knygelės vaikams, išmaniosios termožaliuzės – jau ne naujiena. Ką unikalaus šiemet sukūrė ar pristatė rinkai lietuviai? skaityti »

Kompiuteris prieš žmogų

Ar kompiuteris tikrai pranašesnis už žmogų ir gali jį visiškai pakeisti? Palyginkime. skaityti »

Išmanusis veidrodis – tobulam makiažui

išmanusis veidrodis „Juno“ imituoja norimą apšvietimą, kad makiažas būtų kuo tobulesnis. skaityti »

Latvijos bankas išleido beveik permatomą kolekcinę monetą

Latvijos centrinis bankas pristatė kolekcinę 5 eurų monetą „Žemė“, pagamintą iš pusiau permatomos keramikos. skaityti »