Lenkijos mokyklose dirbs neįprastos „auklės“

Publikuota: 2006 m. lapkričio 21 d. antradienis

 

Klasė
Nuo antradienio Lenkijos mokyklose dirbs neįprastos „auklės“ – vadinamieji pedagoginiai trejetai, kuriuos sudarys vietos policijos, prokuratūros ir švietimo skyriaus atstovai, pranešė Lenkijos naujienų agentūra PAP.

Šie trejetai dirbs pagal vyriausybinę programą „Jokios tolerancijos prievartai mokyklose“. Pareigūnai kalbėsis su mokytojais, sunkiai auklėjamais moksleiviais, jų tėvais ir įtaigiu žodžiu bandys sugrąžinti neklaužadas į doros kelią.

Jau sudaryta 1 500 tokių trejetų aštuoniose Lenkijos vaivadijose, o vėliau jie dirbs prie visų šalyje veikiančių įvairaus profilio mokyklų, kurių yra maždaug 36 tūkstančiai. Policijos, prokuratūros ir švietimo skyriaus atstovų grupės dirbs iki kitų metų rugpjūčio ir parengs ataskaitą apie prievartą Lenkijos mokyklose.

„Norėtume, jog visi tie, kurie mokyklose darė nusikaltimus, visi tie, kurie buvo įsitikinę, kad viskas jiems leidžiama ir kad jie gali daryti ką nori, neliks nenubausti sumušę arba patyčiomis persekioję savo bendraklasį ir supras, kad vyriausybė labai rimtai žiūri į prievartos apraiškas mokyklose“, – žurnalistams sakė Lenkijos nacionalinio švietimo ministras Romanas Giertychas (Romanas Gertychas).

Minimi „trejetai“ lankysis ne tik mokyklose, bet ir jaunimo pasilinksminimo vietose, kur paaugliai neretai vartoja alkoholinius gėrimus ir narkotikus.

Minima programa yra atsakas į nuolat augantį moksleivių agresyvumą mokyklose, kur neklaužados ne tik skriaudžia bendramokslius, bet neretai tyčiojasi ir iš mokytojų.

Antradienį dienraštis „Zycie Warszawy“ pranešė, kad Kononovo miestelyje, esančiame netoli Bydgoščiaus Vakarų Lenkijoje, trims mėnesiams buvo areštuoti penki 17-mečiai profesinės mokyklos moksleiviai, kurie beveik metus seksualiai išnaudojo savo bendraklasę. Jei bus pripažinta jų kaltė, jiems grės iki 10 metų kalėjimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse, interneto tinklalapiuose, platinti mobiliaisiais visuomenės informavimo kanalais be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »