Lidso universiteto tyrėjas nustebino fotokonkurso žiuri komisiją ypatingu kadru

Publikuota: 2015 m. sausio 28 d. trečiadienis

Čia – ne povandeninio rifo koralai ir ne sausi pusryčiai ant grindų. Lidso universiteto Medicinos mokyklos tyrėjas Fraseris Macrae paskelbtas nacionalinio fotografijos konkurso nugalėtoju už štai šią nuotrauką, kurioje įamžintas mūsų kūnuose esantis... Kas?

Kraujas. Tiksliau, nuotraukoje nufotografuotas kraujo krešulys ir jį sudarančios dalelės. „Kraujo krešėjimas“ – taip pavadinta jo kompozicija, kurioje pateikiamas detalus kraujo krešulio vaizdas, matomas pro mikroskopą. Dėl tokių krešulių gali ištikti infarktas arba insultas.

Pilka masė nuotraukoje – sukrešėjęs kraujas, kuriame matyti aibė įvairiausių kraujo ląstelių – jos vaizduojamos skirtingomis spalvomis. Iš pradžių naudojantis elektroniniu mikroskopu buvo padaryta nespalvota krešulio nuotrauka, o tada kraujo ląstelės buvo nuspalvintos pagal jų tipą: eritrocitai arba raudonieji kraujo kūneliai čia – raudoni, trombocitai – žydros, o baltieji kraujo kūneliai leukocitai čia vaizduojami violetiniai, mėlyni, žali ir geltoni.

„Aš – ir menininkas, ir mokslininkas, – kalbėjo nuotraukos autorius. – Norėjau pasidalinti šiuo nepaprastu vaizdu su kitais, pademonstruoti, kokių netikėtų grožybių galima rasti atliekant tyrimus. Nepaprastai džiaugiuosi, tapęs konkurso nugalėtoju – visų nuotraukos šiemet buvo nuostabios.“

F. Macrae tyrinėja, kaip kūne susidaro krešuliai. Su kolegomis jis mėgina išsiaiškinti, kodėl širdies ir kraujagyslių ligomis sergančių žmonių krešulių struktūra būna kitokia – krešuliai būna tvirtesni ir sunkiau suskaidomi.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Negalintiems gyventi be išmaniojo – kaip nepasirodyti nemandagiems?

Nuolatinis žvilgčiojimas į telefoną gali gerokai sugadinti jūsų įvaizdį, todėl reikėtų laikytis naudojimosi išmaniuoju telefonu etiketo. skaityti »

Indijoje kuriamas saulės energijos palaikomas oro uostas

Indijos miesto Kočino tarptautinis oro uostas taps pirmuoju pasaulyje, kurio darbas bus paremtas tik saulės energija. skaityti »

Baltarusijos bankininkai sudarė pelningiausių vardų sąrašą

Baltarusijos bankininkai atliko tyrimą ir paskelbė originalų vardų sąrašą. Jame – daugiausia pelno „gaunantys“ moteriški vardai. skaityti »

Matematikams pavyko atrasti geometriškai idealų netaisyklingąjį penkiakampį

Trys Vašingtono universiteto mokslininkai įeis į matematikos istoriją kaip naujo tipo netaisyklingojo penkiakampio išradėjai. skaityti »

Sukurta skraidanti lenta

„Lexus“ pagamino skraidančią riedlentę „Hoverboard“, kuri naudoja superlaidininkus ir nuolatinius magnetus, šaldomus skystu azotu. skaityti »

Išmanieji žiedai – tik įsimylėjusiems

Išmanusis žiedas suvirpa ant piršto tik tuomet, kai skambina mylimasis. Į kitus skambučius jis nereaguoja. skaityti »

Pavargai eiti – išsitrauk važiuoklę!

Japonijos inžinierius Kuniako Saito sukūrė kompaktišką elektroninę važiuoklę, telpančią į nešiojamojo kompiuterio dydžio krepšį. Įrenginys „WalkCar“ gali nukonkuruoti „Segway“. skaityti »

Dubajuje – pirmasis 3D technologija atspausdintas pastatas

Naudojant trimatę spausdinimo technologiją Dubajuje sukonstruotas biuras, kurio statybos projektą remia Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) esantis „Ateities muziejus“. skaityti »

Džinsai su kišene išmaniajam telefonui

Įmonė „Joe's Jeans“ sukūrė naują džinsų tipą su specialia kišenėle išmaniajam telefonui. skaityti »

Robotas mokosi atpažinti partnerio elgesį

Viskonseno universiteto (Medisone, JAV) inžinieriai išmokė robotą „Kinova Mico” padėti plauti indus. skaityti »