Lidso universiteto tyrėjas nustebino fotokonkurso žiuri komisiją ypatingu kadru

Publikuota: 2015 m. sausio 28 d. trečiadienis

Čia – ne povandeninio rifo koralai ir ne sausi pusryčiai ant grindų. Lidso universiteto Medicinos mokyklos tyrėjas Fraseris Macrae paskelbtas nacionalinio fotografijos konkurso nugalėtoju už štai šią nuotrauką, kurioje įamžintas mūsų kūnuose esantis... Kas?

Kraujas. Tiksliau, nuotraukoje nufotografuotas kraujo krešulys ir jį sudarančios dalelės. „Kraujo krešėjimas“ – taip pavadinta jo kompozicija, kurioje pateikiamas detalus kraujo krešulio vaizdas, matomas pro mikroskopą. Dėl tokių krešulių gali ištikti infarktas arba insultas.

Pilka masė nuotraukoje – sukrešėjęs kraujas, kuriame matyti aibė įvairiausių kraujo ląstelių – jos vaizduojamos skirtingomis spalvomis. Iš pradžių naudojantis elektroniniu mikroskopu buvo padaryta nespalvota krešulio nuotrauka, o tada kraujo ląstelės buvo nuspalvintos pagal jų tipą: eritrocitai arba raudonieji kraujo kūneliai čia – raudoni, trombocitai – žydros, o baltieji kraujo kūneliai leukocitai čia vaizduojami violetiniai, mėlyni, žali ir geltoni.

„Aš – ir menininkas, ir mokslininkas, – kalbėjo nuotraukos autorius. – Norėjau pasidalinti šiuo nepaprastu vaizdu su kitais, pademonstruoti, kokių netikėtų grožybių galima rasti atliekant tyrimus. Nepaprastai džiaugiuosi, tapęs konkurso nugalėtoju – visų nuotraukos šiemet buvo nuostabios.“

F. Macrae tyrinėja, kaip kūne susidaro krešuliai. Su kolegomis jis mėgina išsiaiškinti, kodėl širdies ir kraujagyslių ligomis sergančių žmonių krešulių struktūra būna kitokia – krešuliai būna tvirtesni ir sunkiau suskaidomi.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

2000 m. pasirodė „Windows Me”

„Windows Millennium Edition“ arba „Windows Me“ yra hibridinė 16/32 bitų grafinė operacinė sistema, kurią 2000 m. rugsėjo 14 d. išleido „Microsoft“ kompanija. Originalus versijos kodinis pavadinimas buvo „Millennium“ (pagal anglišką žodį Millenium reiškiantį tūkstantmetį). skaityti »

Švenčiama Programuotojų diena

Programuotojų diena švenčiama 256-ąją metų dieną. skaityti »

Аnglija gali į apyvartą išleisti plastikinius pinigus

Anglijos bankas svarsto galimybę į apyvartą išleisti plastikinius banknotus, kurie pakeistų dabar egzistuojančius popierinius pinigus. skaityti »

„Sharp“ pradeda prekybą kalbančiais šaldytuvais

Buitinė technika su prieiga prie interneto – įprastas japonams dalykas. Vis dėlto pažanga nestovi vietoje ir gamintojai nuolat pasiūlo įspūdingų naujovių. skaityti »

12 keisčiausių vaizdų „Google Earth“

Sala vaiduoklė pietinėje Ramiojo vandenyno dalyje; ežero saloje – ežeras su sala, kurioje tyvuliuoja ežeras; Žemės bučinys ir didžiausias žodis Žemėje. Visa tai – įdomiausi programos „Google Earth“ lopinėliai. skaityti »

1998 m. įkurta kompanija „Google“

1998 m. rugsėjo 7 d. buvo įkurta korporacija „Google“. skaityti »

Britai pademonstravo ploniausią pasaulyje klaviatūrą

Didžiosios Britanijos mokslininkai pristatė savo naują kūrinį – unikalią belaidę klaviatūrą. skaityti »

10 įdomių faktų apie „Microsoft“

Kompaniją „Microsoft“ žino visi, tačiau yra keletas faktų, apie kuriuos galbūt žino ne visi. skaityti »

„Skype“ naudotojams – 3D skambučiai

Vaizdo skambučių tarnybų yra daug, tačiau viena populiariausiųjų iki šiol išlieka „Skype“. skaityti »

Žaidimizacija gali skatinti donorystę

Šiuo metu žaidimizuojamos įvairiausios gyvenimo sritys – mokslas, verslas, menas ir pan. Kokių dar yra sričių, kurias būtų galima žaidimizuoti? Andrew Tipp, vienas žinomiausių skaitmeninės leidybos redaktorių (blogerių), apžvelgia kaip būtų galima panaudoti žaidimizaciją, siekiant paskatinti kraujo donorystę. skaityti »