Lidso universiteto tyrėjas nustebino fotokonkurso žiuri komisiją ypatingu kadru

Publikuota: 2015 m. sausio 28 d. trečiadienis

Čia – ne povandeninio rifo koralai ir ne sausi pusryčiai ant grindų. Lidso universiteto Medicinos mokyklos tyrėjas Fraseris Macrae paskelbtas nacionalinio fotografijos konkurso nugalėtoju už štai šią nuotrauką, kurioje įamžintas mūsų kūnuose esantis... Kas?

Kraujas. Tiksliau, nuotraukoje nufotografuotas kraujo krešulys ir jį sudarančios dalelės. „Kraujo krešėjimas“ – taip pavadinta jo kompozicija, kurioje pateikiamas detalus kraujo krešulio vaizdas, matomas pro mikroskopą. Dėl tokių krešulių gali ištikti infarktas arba insultas.

Pilka masė nuotraukoje – sukrešėjęs kraujas, kuriame matyti aibė įvairiausių kraujo ląstelių – jos vaizduojamos skirtingomis spalvomis. Iš pradžių naudojantis elektroniniu mikroskopu buvo padaryta nespalvota krešulio nuotrauka, o tada kraujo ląstelės buvo nuspalvintos pagal jų tipą: eritrocitai arba raudonieji kraujo kūneliai čia – raudoni, trombocitai – žydros, o baltieji kraujo kūneliai leukocitai čia vaizduojami violetiniai, mėlyni, žali ir geltoni.

„Aš – ir menininkas, ir mokslininkas, – kalbėjo nuotraukos autorius. – Norėjau pasidalinti šiuo nepaprastu vaizdu su kitais, pademonstruoti, kokių netikėtų grožybių galima rasti atliekant tyrimus. Nepaprastai džiaugiuosi, tapęs konkurso nugalėtoju – visų nuotraukos šiemet buvo nuostabios.“

F. Macrae tyrinėja, kaip kūne susidaro krešuliai. Su kolegomis jis mėgina išsiaiškinti, kodėl širdies ir kraujagyslių ligomis sergančių žmonių krešulių struktūra būna kitokia – krešuliai būna tvirtesni ir sunkiau suskaidomi.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Minima interneto dienoraščių diena

Rugpjūčio 31 d. – internetinių dienoraščių arba kitaip blogų diena. skaityti »

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

2003 m. atrasti du Urano palydovai

2003 m. rugpjūčio 25 d. atrasti du Urano palydovai – Mabė ir Kupidas. skaityti »

1995 m. išleista „Windows 95“ operacinė sistema

„Windows 95“ – „Microsoft“ kompanijos masinei rinkai skirta grafinė operacinė sistema. Ji buvo išleista 1995 m. rugpjūčio 24 d. Ši versija buvo žymus žingsnis į priekį lyginant su ankstesnėmis „Windows“ versijomis. Operacinės sistemos kūrimo metu ji buvo vadinama kodiniu vardu „Chicago“. skaityti »

Edvardo Snoudeno vardas Kinijoje gali tapti prekės ženklu

Viena Kinijos elektromobilių gamintoja nusprendė pasipelnyti iš skandalo, kilusio su Edvardu Snoudenu. skaityti »

Londono miesto taryboje dirbs virtualios administratorės

Londono miesto tarybos priimamasis lankytojams ketina pasiūlyti naują paslaugą – virtualią administratorę. skaityti »

„Displair“ pristatys erdvinį ekraną

Kompanija „Displair“ pranešė rugsėjį Jungtinėse Amerikos Valstijose surengsianti „Roud šou“, kuriame pademonstruos ekraną, kurio rodomas vaizdas bus projektuojamas ore. skaityti »

HTC reklaminiu veidu tapo aktorius Robertas Downey Jr.

Pasaulinė mobiliųjų inovacijų ir dizaino lyderė kompanija HTC ruošiasi pristatyti ambicingiausią iki šiol reklamos kampaniją, kurios veidu tapo žinomas aktorius, filmų „Geležinis žmogus“, „Keršytojai“, „Šerlokas Holmsas“ ir kt. žvaigždė Robertas Downey Jr. skaityti »

Bažnytinio paveldo muziejuje įdiegtos naujosios technologijos

Bažnytinio paveldo muziejus vienas iš pirmųjų Lietuvoje savo ekspoziciją papildė planšetiniais kompiuteriais. skaityti »

Menininkas iš kosmoso vaizdų kuria portretus

Menininkas Sergio Albiacas sukūrė nuotraukas pasitelkęs tik vaizdus iš „Hubble“ teleskopo. skaityti »