Lietuviams romantiškiausia užsienio kalba – japonų

Publikuota: 2007 m. vasario 15 d. ketvirtadienis

Japonijos futbolo fanė

Pasaulio įsimylėjėlių ginče, kuri kalba yra romantiškesnė – italų ar prancūzų, lietuviai tarė savo žodį. Keletą dienų prekybos ir laisvalaikio centro „MEGA“ lankytojai iš specialiai įrengto terminalo galėjo prisipažinti savo mylimiesiems viena iš 30 pasaulio kalbų. Rezultatai parodė, kad populiariausia užsienio kalba siunčiant meilės laiškus buvo japonų.

Vien tik šv. Valentino dieną iš PLC „MEGA“ stovėjusio informacinio terminalo išsiųsta arti pusės tūkstančio meilės prisipažinimų. Kaip ir buvo tikėtasi, didžioji dalis – apie 30 proc. visų meilės laiškų išsiųsta gimtąją lietuvių kalba. Tarp užsienietiškų populiariausia buvo japonų kalba, kuri sudarė apie 10 proc. viso meilės laiškų srauto.

„Lietuviai paneigė vyraujantį stereotipą, kad romantiškiausia užsienio kalba yra prancūzų ar italų, mat meilės laiškų japonų kalba išsiųsta tiek, kiek italų ir prancūzų kalbomis kartu sudėjus“ – sakė PLC „MEGA“ rinkodaros direktorius Dainius Kalina.

Antra pagal populiarumą užsienio kalba buvo arabų. „Įdomu tai, kad meilės laiškų daugiausia išsiųsta tomis kalbomis, kurios lietuviams menkai pažįstamos ir kurių simboliai mūsų tautai atrodo egzotiškai. Spėjame, kad įsimylėjėliai tiesiog norėjo pasinaudoti galimybe pasveikinti savo mylimuosius originaliau, o “meilės terminalas„ suteikė progą jiems tai padaryti“, – sako D. Kalina.

„Meilės terminalas“ prekybos centre stovės dar ir šiandien. Akcijai pasibaigus bus atrinktas vienas iš meilės laiško gavėjų, kuriam bus padovanota romantiška vakarienė dviems restorane „Fashionbar“. Tuo pačiu paaiškės, kokia kalba buvo siųstas laimingasis meilės laiškas.

Šaltinis: „MEGA“
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

„Microsoft“ mokys pažinti gėles

Kompanija „Microsoft“, bendradarbiaudama su kinų botanikais, kuria programą, kuri atpažintų augalus iš jų nuotraukų. skaityti »

Olimpiados dalyviams dovanų – olimpinės monetos

Į olimpines žaidynes Brazilijoje išvykstantiems mūsų šalies plaukikams Lietuvos bankas padovanojo pirmąsias olimpinės serijos monetas. skaityti »

Kuriama programa, piešinius paverčianti nuotraukomis

Olandijos Neimegeno universiteto neurobiologai šiuo metu kuria neuroninį tinklą, kuris gebėtų nupieštus eskizus paversti nuotraukomis. skaityti »

Pristatytas išmaniausias pasaulyje dviratis

Bendrovė „Volata Cycles“ išleido patį išmaniausią pasaulyje dviratį. Jo pagrindą sudaro palengvintas aliuminio rėmas ir platesnė nei įprastiniuose modeliuose anglies pluošto šakė. Tai leidžia įdėti platesnius ratus ir padidinti pravažumą. skaityti »

Patarimai „Pokemon Go“ gerbėjams: kaip taupyti telefono bateriją

Pasaulis kraustosi iš proto dėl naujojo žaidimo „Pokemon Go“, mušančio populiarumo rekordus. Jeigu savo išmaniajame telefone jau bandėte pagauti pokemoną ir jūs, turėjote pastebėti, kad ši pramoga įrenginio bateriją iškrauna labai greitai. skaityti »

Susimokėti už viešojo transporto bilietą galima ir nagais

Londono dizainerė Liusi Devis sukūrė unikalų manikiūrą, leidžiantį atsiskaityti už paslaugas. skaityti »

Mokslininkai išmokė robotą vaikščioti žmogiškai

Džordžijos technologijos instituto mokslininkai sukūrė robotą DURUS, kuris geba eiti tiksliai taip, kaip žmogus. skaityti »

Telefoną įkraus užrašų knygelė

Amerikiečių bendrovė „Solar Shtick“ pristatė bloknotą „Powerbook“ su Saulės elementais. skaityti »

Eksperimentas parodė, kad vyrai nepaleidžia savo telefonų iš rankų

Moterys gali dvigubai ilgiau išsiversti be telefono, tačiau nei vieni, nei kiti neišlaukia nė minutės. skaityti »

Žmogaus oda taps monitoriumi?

Japonijos mokslininkų grupė, vadovaujama profesoriaus Takao Somea, sukūrė itin ploną ir lankstų ekraną, tvirtinamą prie žmogaus odos. skaityti »