Lietuviams romantiškiausia užsienio kalba – japonų

Publikuota: 2007 m. vasario 15 d. ketvirtadienis

Japonijos futbolo fanė

Pasaulio įsimylėjėlių ginče, kuri kalba yra romantiškesnė – italų ar prancūzų, lietuviai tarė savo žodį. Keletą dienų prekybos ir laisvalaikio centro „MEGA“ lankytojai iš specialiai įrengto terminalo galėjo prisipažinti savo mylimiesiems viena iš 30 pasaulio kalbų. Rezultatai parodė, kad populiariausia užsienio kalba siunčiant meilės laiškus buvo japonų.

Vien tik šv. Valentino dieną iš PLC „MEGA“ stovėjusio informacinio terminalo išsiųsta arti pusės tūkstančio meilės prisipažinimų. Kaip ir buvo tikėtasi, didžioji dalis – apie 30 proc. visų meilės laiškų išsiųsta gimtąją lietuvių kalba. Tarp užsienietiškų populiariausia buvo japonų kalba, kuri sudarė apie 10 proc. viso meilės laiškų srauto.

„Lietuviai paneigė vyraujantį stereotipą, kad romantiškiausia užsienio kalba yra prancūzų ar italų, mat meilės laiškų japonų kalba išsiųsta tiek, kiek italų ir prancūzų kalbomis kartu sudėjus“ – sakė PLC „MEGA“ rinkodaros direktorius Dainius Kalina.

Antra pagal populiarumą užsienio kalba buvo arabų. „Įdomu tai, kad meilės laiškų daugiausia išsiųsta tomis kalbomis, kurios lietuviams menkai pažįstamos ir kurių simboliai mūsų tautai atrodo egzotiškai. Spėjame, kad įsimylėjėliai tiesiog norėjo pasinaudoti galimybe pasveikinti savo mylimuosius originaliau, o “meilės terminalas„ suteikė progą jiems tai padaryti“, – sako D. Kalina.

„Meilės terminalas“ prekybos centre stovės dar ir šiandien. Akcijai pasibaigus bus atrinktas vienas iš meilės laiško gavėjų, kuriam bus padovanota romantiška vakarienė dviems restorane „Fashionbar“. Tuo pačiu paaiškės, kokia kalba buvo siųstas laimingasis meilės laiškas.

Šaltinis: „MEGA“
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »