Lietuviams romantiškiausia užsienio kalba – japonų

Publikuota: 2007 m. vasario 15 d. ketvirtadienis

Japonijos futbolo fanė

Pasaulio įsimylėjėlių ginče, kuri kalba yra romantiškesnė – italų ar prancūzų, lietuviai tarė savo žodį. Keletą dienų prekybos ir laisvalaikio centro „MEGA“ lankytojai iš specialiai įrengto terminalo galėjo prisipažinti savo mylimiesiems viena iš 30 pasaulio kalbų. Rezultatai parodė, kad populiariausia užsienio kalba siunčiant meilės laiškus buvo japonų.

Vien tik šv. Valentino dieną iš PLC „MEGA“ stovėjusio informacinio terminalo išsiųsta arti pusės tūkstančio meilės prisipažinimų. Kaip ir buvo tikėtasi, didžioji dalis – apie 30 proc. visų meilės laiškų išsiųsta gimtąją lietuvių kalba. Tarp užsienietiškų populiariausia buvo japonų kalba, kuri sudarė apie 10 proc. viso meilės laiškų srauto.

„Lietuviai paneigė vyraujantį stereotipą, kad romantiškiausia užsienio kalba yra prancūzų ar italų, mat meilės laiškų japonų kalba išsiųsta tiek, kiek italų ir prancūzų kalbomis kartu sudėjus“ – sakė PLC „MEGA“ rinkodaros direktorius Dainius Kalina.

Antra pagal populiarumą užsienio kalba buvo arabų. „Įdomu tai, kad meilės laiškų daugiausia išsiųsta tomis kalbomis, kurios lietuviams menkai pažįstamos ir kurių simboliai mūsų tautai atrodo egzotiškai. Spėjame, kad įsimylėjėliai tiesiog norėjo pasinaudoti galimybe pasveikinti savo mylimuosius originaliau, o “meilės terminalas„ suteikė progą jiems tai padaryti“, – sako D. Kalina.

„Meilės terminalas“ prekybos centre stovės dar ir šiandien. Akcijai pasibaigus bus atrinktas vienas iš meilės laiško gavėjų, kuriam bus padovanota romantiška vakarienė dviems restorane „Fashionbar“. Tuo pačiu paaiškės, kokia kalba buvo siųstas laimingasis meilės laiškas.

Šaltinis: „MEGA“
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »