Lietuviškojo palydovo „LitSat-1“ kelionė: Hiustonas, Valopo salos, kosmosas

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 13 d. antradienis

Lietuvišką palydovą „LitSat-1“ į kosmosą gruodžio 8-ąją pakels raketa nešėja „Orbital Cygnum“ iš JAV Valopo salos (Wallops Island). Tai patvirtino kompanijos „Nanoracks“ vadovybė susitikime su šiomis dienomis JAV besilankančiu Lietuvos kosmoso asociacijos (LKA) direktoriumi Vidmantu Tomkumi.

Pirmasis Lietuvos simbolika paženklintas kosminis objektas jau iki spalio 1-osios turi būti pristatytas į Hiustoną, kur bus atlikti paskutiniai patikrinimai, o tuomet palydovas bus nugabentas į NASA skydžių bazę Valopo saloje, iš kur ir pakils savo pirmajam skrydžiui kosminėje orbitoje.

„Be esminių projekto terminų, susitikime aptarėme palydovo paleidimo procedūrą ir technines detales, kurias turime įgyvendinti prieš įdedant palydovą į paleidimo įrenginį. Dabar beliko sužiūrėti visas smulkmenas, kad jau gruodžio pradžioje kartu su dar 33 palydovais iš viso pasaulio lietuviškasis „LitSat-1“ būtų pakeltas į kosmosą“, – telefonu iš JAV pasakojo V. Tomkus, vienas iš pirmojo lietuviško palydovo projekto vadovų.

Vizito JAV metu Lietuvos kosmoso asociacijos vadovas susitiks ir su NASA atstovais, su kuriais aptars tolimesnio bendradarbiavimo klausimus.

Planuojama, kad Kauno technologijos universiteto (KTU), Lietuvos kosmoso asociacijos (LKA) ir Kosmoso mokslų ir technologijų instituto (KMTI) komandos kuriamas palydovas „LitSat-1” galutinai skrydžiui bus parengtas iki rugsėjo vidurio. Šiuo metu jungtinė komanda atlieka komponentų patikrinimo darbus.

„Misija: Lituanica 80“ metu kosmose bus patikrintas komponentų, kurie bus naudojami 2015 metų KTU pjezo reakcijos eksperimentui, veikimas. Toks eksperimentas kosmose dar niekada nebuvo atliktas.

Tris kilogramus sveriantį „LitSat-1“  kartu su kitais 33 mažaisiais nanopalydovais į kosmosą pakelsianti raketa „Orbital Cygnum“ vien per 2013-uosius įvykdys aštuonias misijos, per kurias į Tarptautinę kosminę stotį bus nugabenta apie 20.000 kg pačios įvairiausios paskirties krovinių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »