Lietuviškojo palydovo „LitSat-1“ kelionė: Hiustonas, Valopo salos, kosmosas

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 13 d. antradienis

Lietuvišką palydovą „LitSat-1“ į kosmosą gruodžio 8-ąją pakels raketa nešėja „Orbital Cygnum“ iš JAV Valopo salos (Wallops Island). Tai patvirtino kompanijos „Nanoracks“ vadovybė susitikime su šiomis dienomis JAV besilankančiu Lietuvos kosmoso asociacijos (LKA) direktoriumi Vidmantu Tomkumi.

Pirmasis Lietuvos simbolika paženklintas kosminis objektas jau iki spalio 1-osios turi būti pristatytas į Hiustoną, kur bus atlikti paskutiniai patikrinimai, o tuomet palydovas bus nugabentas į NASA skydžių bazę Valopo saloje, iš kur ir pakils savo pirmajam skrydžiui kosminėje orbitoje.

„Be esminių projekto terminų, susitikime aptarėme palydovo paleidimo procedūrą ir technines detales, kurias turime įgyvendinti prieš įdedant palydovą į paleidimo įrenginį. Dabar beliko sužiūrėti visas smulkmenas, kad jau gruodžio pradžioje kartu su dar 33 palydovais iš viso pasaulio lietuviškasis „LitSat-1“ būtų pakeltas į kosmosą“, – telefonu iš JAV pasakojo V. Tomkus, vienas iš pirmojo lietuviško palydovo projekto vadovų.

Vizito JAV metu Lietuvos kosmoso asociacijos vadovas susitiks ir su NASA atstovais, su kuriais aptars tolimesnio bendradarbiavimo klausimus.

Planuojama, kad Kauno technologijos universiteto (KTU), Lietuvos kosmoso asociacijos (LKA) ir Kosmoso mokslų ir technologijų instituto (KMTI) komandos kuriamas palydovas „LitSat-1” galutinai skrydžiui bus parengtas iki rugsėjo vidurio. Šiuo metu jungtinė komanda atlieka komponentų patikrinimo darbus.

„Misija: Lituanica 80“ metu kosmose bus patikrintas komponentų, kurie bus naudojami 2015 metų KTU pjezo reakcijos eksperimentui, veikimas. Toks eksperimentas kosmose dar niekada nebuvo atliktas.

Tris kilogramus sveriantį „LitSat-1“  kartu su kitais 33 mažaisiais nanopalydovais į kosmosą pakelsianti raketa „Orbital Cygnum“ vien per 2013-uosius įvykdys aštuonias misijos, per kurias į Tarptautinę kosminę stotį bus nugabenta apie 20.000 kg pačios įvairiausios paskirties krovinių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Vienarankis robotas varžėsi samurajų kardų rungtynėse

Kompanija „Yaskawa Bushido Project“ sujungė jėgas su jaijutsu kardų kovos meistru Isao Machii. skaityti »

Maisto nuotraukos padės skaičiuoti kalorijas

„Google“ kuria priemonę „Im2Calories“, kuri iš maisto nuotraukos padėtų įvertinti maisto kaloringumą. skaityti »

Festivalyje „džiazuos“ Lietuvoje sukurtas elektrinis autobusas

Birželio 5 d. startuojantis 21-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristato ne tik garsiausias džiazo muzikos žvaigždes, bet ir šalies technologijų pasaulio naujienas. skaityti »

Sukurta išskirtinė vėjo jėgainė: gamina elektrą, nors neturi sparnų

Ispanijos bendrovė „Vortex“ sukūrė unikalią vėjo jėgainę „Vortex Bladeless“, kuri gamina elektrą net ir neturėdama sparnų. skaityti »

Kinijoje į gatves išriedėjo pirmieji pasaulyje „beūsiai“ troleibusai

Kinijoje buvo pristatyti pirmieji pasaulyje neįtikėtinai efektyviai energiją kaupiantys troleibusai. Pagrindinė šių transporto priemonių technologija yra superkondensatoriai, patalpinti į 18 ir 12 metrų ilgio greituosius (BRT – angl. „bus rapid transit“) autobusus. skaityti »

Mikrolustas po oda atliks kraujo tyrimus

Šveicarijos mokslininkai sukūrė diagnostinį lustą, implantuojamą po oda, kuris stebės kraujo rodiklius ir perduos informaciją per „Bluetooth“. skaityti »

Mokslininkai išspręs spaudžiančių batų bėdą

Valensijos biomechanikos instituto mokslininkai sukūrė technologiją, kuri pritaiko avalynę prie pėdų. skaityti »

Didžiausia planetoje interaktyvi fotografija – 365 gigapikseliai

Didesnės fotografijos Žemėje dar nėra buvę. Tarptautinė fotografų grupė, vadovaujama italo Filippo Blenigni, publikavo gigantišką aukščiausios viršukalnės Europoje ir 11-os aukščiausios viršukalnės pasaulyje panoraminę fotografiją. skaityti »

Pirmasis lietuviškas interaktyvus reklamos stendas skaičiuos ir analizuos naudotojus

Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai ir studentai sukūrė pirmąjį lietuvišką interaktyvų reklamos stendo prototipą, kuris ne tik transliuoja reklamą, bet ir fiksuoja reklamą stebėjusiųjų vartotojų statistinius duomenis. skaityti »

„Microsoft“ pasiūlė mokykloms atsisakyti rašiklių ir sąsiuvinių

Viena iš kompanijos „Microsoft“ direktorių, atsakinga už švietimą, Lia De Cicco-Remu pateikė mokykloms pasiūlymą atsisakyti rašiklių ir sąsiuvinių. skaityti »