Lietuviškojo palydovo „LitSat-1“ kelionė: Hiustonas, Valopo salos, kosmosas

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 13 d. antradienis

Lietuvišką palydovą „LitSat-1“ į kosmosą gruodžio 8-ąją pakels raketa nešėja „Orbital Cygnum“ iš JAV Valopo salos (Wallops Island). Tai patvirtino kompanijos „Nanoracks“ vadovybė susitikime su šiomis dienomis JAV besilankančiu Lietuvos kosmoso asociacijos (LKA) direktoriumi Vidmantu Tomkumi.

Pirmasis Lietuvos simbolika paženklintas kosminis objektas jau iki spalio 1-osios turi būti pristatytas į Hiustoną, kur bus atlikti paskutiniai patikrinimai, o tuomet palydovas bus nugabentas į NASA skydžių bazę Valopo saloje, iš kur ir pakils savo pirmajam skrydžiui kosminėje orbitoje.

„Be esminių projekto terminų, susitikime aptarėme palydovo paleidimo procedūrą ir technines detales, kurias turime įgyvendinti prieš įdedant palydovą į paleidimo įrenginį. Dabar beliko sužiūrėti visas smulkmenas, kad jau gruodžio pradžioje kartu su dar 33 palydovais iš viso pasaulio lietuviškasis „LitSat-1“ būtų pakeltas į kosmosą“, – telefonu iš JAV pasakojo V. Tomkus, vienas iš pirmojo lietuviško palydovo projekto vadovų.

Vizito JAV metu Lietuvos kosmoso asociacijos vadovas susitiks ir su NASA atstovais, su kuriais aptars tolimesnio bendradarbiavimo klausimus.

Planuojama, kad Kauno technologijos universiteto (KTU), Lietuvos kosmoso asociacijos (LKA) ir Kosmoso mokslų ir technologijų instituto (KMTI) komandos kuriamas palydovas „LitSat-1” galutinai skrydžiui bus parengtas iki rugsėjo vidurio. Šiuo metu jungtinė komanda atlieka komponentų patikrinimo darbus.

„Misija: Lituanica 80“ metu kosmose bus patikrintas komponentų, kurie bus naudojami 2015 metų KTU pjezo reakcijos eksperimentui, veikimas. Toks eksperimentas kosmose dar niekada nebuvo atliktas.

Tris kilogramus sveriantį „LitSat-1“  kartu su kitais 33 mažaisiais nanopalydovais į kosmosą pakelsianti raketa „Orbital Cygnum“ vien per 2013-uosius įvykdys aštuonias misijos, per kurias į Tarptautinę kosminę stotį bus nugabenta apie 20.000 kg pačios įvairiausios paskirties krovinių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

NASA siūlo apdovanojimą už geriausią Marso kolonizavimo planą

Agentūra NASA (angl. National Aeronautics and Space Administration) paskelbė konkursą, kuriame tarpusavyje rungtųsi Marso kolonizavimo idėjos. skaityti »

Robotas chirurgas užsiuvo vynuogę

„Intuitive Surgical“ pademonstravo, kaip robotas „Da Vinci“ sugeba kruopščiai užsiūti praplėštą vynuogės odelę. skaityti »

Mažiausias akumuliatorius – tik 2 mm

Ilinojaus universiteto (JAV) mokslininkai sukūrė 2 milimetrų pločio akumuliatorių. Jo talpos užteks nedidelei mikroschemai. skaityti »

Kasdienybę keičiančios išmanios studentų idėjos

Studentų iš visos Lietuvos idėjos susirungė VU Ekonomikos fakulteto Rinkodaros katedros kuruojamų studentų organizuojamame rinkodaros projektų konkurso „Idėja“ finale. skaityti »

Amerikietis sukūrė kreditinės kortelės dydžio žaidimų įrenginį

8 bitų žaidimų įrenginys „Arduboy“ veikia „Arduino“ sistemos pagrindu. Jis sudarytas iš bespalvio 3,3 cm pločio OLED ekrano, šešių mygtukų, dviejų garsiakalbių ir USB jungties. skaityti »

Kompiuterinis žaidimas gydo akis?

Bendrovė „Ubisoft“ kartu su „Amblyotech“ sukūrė žaidimą „Dig Rush“, skirtą gydyti vadinamąją „tingiąją“ akį. skaityti »

Lietuvaičių sėkmė mintino skaičiavimo varžybose: pirmą kartą aplenktos visos valstybės!

Rygoje vykusiame tarptautiniame mintino skaičiavimo konkurse „Matmintinis–Pranglimine“ lietuviai iškovojo daugiau aukso medalių, nei bet kuri kita komanda ir tai padarė pirmąkart žaidimo istorijoje. skaityti »

Lietuvoje kuriami nanorobotai, lemsiantys permainas medicinoje

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai kuria nanorobotus, galinčius transportuoti veikliąsias medžiagas į vėžio pažeistą audinį. skaityti »

VGTU studentai pagerino Lietuvos rekordą: tiltas iš makaronų atlaikė 251 kilogramą

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) įvyko Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2015“ finalinis etapas. Jaunųjų inžinierių iš spagečių pastatytas nė kilogramo nesveriantis tiltas atlaikė net 251 kilogramo apkrovą ir praėjusiais metais pasiektą šalies rekordą pagerino daugiau nei du kartus. skaityti »

Jono Meko interneto sakmė Venecijoje

Gegužės 6 d. Venecijos meno bienalėje atidarytas specialus paviljonas, dedikuotas nepriklausomo kino legendai Jonui Mekui. „Internet Saga“ (interneto sakmė) – vienintelis virtualus projektas, skirtas menui internete tarptautiniame renginyje. skaityti »