Lietuviškojo palydovo „LitSat-1“ kelionė: Hiustonas, Valopo salos, kosmosas

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 13 d. antradienis

Lietuvišką palydovą „LitSat-1“ į kosmosą gruodžio 8-ąją pakels raketa nešėja „Orbital Cygnum“ iš JAV Valopo salos (Wallops Island). Tai patvirtino kompanijos „Nanoracks“ vadovybė susitikime su šiomis dienomis JAV besilankančiu Lietuvos kosmoso asociacijos (LKA) direktoriumi Vidmantu Tomkumi.

Pirmasis Lietuvos simbolika paženklintas kosminis objektas jau iki spalio 1-osios turi būti pristatytas į Hiustoną, kur bus atlikti paskutiniai patikrinimai, o tuomet palydovas bus nugabentas į NASA skydžių bazę Valopo saloje, iš kur ir pakils savo pirmajam skrydžiui kosminėje orbitoje.

„Be esminių projekto terminų, susitikime aptarėme palydovo paleidimo procedūrą ir technines detales, kurias turime įgyvendinti prieš įdedant palydovą į paleidimo įrenginį. Dabar beliko sužiūrėti visas smulkmenas, kad jau gruodžio pradžioje kartu su dar 33 palydovais iš viso pasaulio lietuviškasis „LitSat-1“ būtų pakeltas į kosmosą“, – telefonu iš JAV pasakojo V. Tomkus, vienas iš pirmojo lietuviško palydovo projekto vadovų.

Vizito JAV metu Lietuvos kosmoso asociacijos vadovas susitiks ir su NASA atstovais, su kuriais aptars tolimesnio bendradarbiavimo klausimus.

Planuojama, kad Kauno technologijos universiteto (KTU), Lietuvos kosmoso asociacijos (LKA) ir Kosmoso mokslų ir technologijų instituto (KMTI) komandos kuriamas palydovas „LitSat-1” galutinai skrydžiui bus parengtas iki rugsėjo vidurio. Šiuo metu jungtinė komanda atlieka komponentų patikrinimo darbus.

„Misija: Lituanica 80“ metu kosmose bus patikrintas komponentų, kurie bus naudojami 2015 metų KTU pjezo reakcijos eksperimentui, veikimas. Toks eksperimentas kosmose dar niekada nebuvo atliktas.

Tris kilogramus sveriantį „LitSat-1“  kartu su kitais 33 mažaisiais nanopalydovais į kosmosą pakelsianti raketa „Orbital Cygnum“ vien per 2013-uosius įvykdys aštuonias misijos, per kurias į Tarptautinę kosminę stotį bus nugabenta apie 20.000 kg pačios įvairiausios paskirties krovinių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »