„Lietuvos Magelanu“ siekia tapti lietuviai keliautojai iš viso pasaulio

Publikuota: 2007 m. vasario 22 d. ketvirtadienis

Kalnai Kinijoje
Likus savaitei iki geriausio metų keliautojo rinkimų pabaigos, pretendentai į „Lietuvos Magelano“ titulą jau spėjo nustebinti organizatorius gausiai siunčiamomis linksmomis ir kurioziškomis kelionių istorijomis, kurios publikuojamos portale www.road.lt

Anot vieno iš rinkimų organizatorių, GPS sprendimų mėgėjams ir profesionalams lyderės UAB „InfoEra“ atstovo Edvino Grigaliūno, keliautojų aktyvumas maloniai stebino, rinkimuose užsiregistravo lietuviai net iš kitų žemynų, savo istorijas siuntė ir seni patyrę keliautojai, ir dar visai naujokai.

„Džiugina, kad mūsų idėja supažindinti visuomenę su keliautojais bei jų nuotykiais susilaukė  populiarumo, kuris liudija apie tai, kad tokie rinkimai yra išties reikalingi“, – sako su „Lietuvos Magelano 2006“ rinkimams atsiųstomis istorijomis susipažinęs E. Grigaliūnas.

Rinkimų nominacijoje „Didžiausias nuklydimas“ svetainės www.road.lt. lankytojai gali susipažinti su lietuvio nuotykiais Tailande, kuomet jis nuklydo nuo maršruto ir ilgą laiką klajojo slaptais kontrabandininkų takeliais. Kitas keliautojas savo kelionės maršrutą koreguodavo kasdien, tad jo nuklydimai – tūkstančiai kilometrų Centrinėje Amerikoje.

Metų keliautojo rinkimai „Lietuvos Magelanas“
Metų keliautojo rinkimai „Lietuvos Magelanas“

Itin dideliu istorijų skaičiumi pasižymėjo „Įdomiausio nuotykio“ rinkimai. Keliautojai pasakoja apie skruzdžių užpuolimą Gvatemaloje, klajones Mauritanijoje pėsčiomis nuo šulinio iki šulinio, bridimą upe, kurioje knibžda krokodilai, Kosta Rikoje, nuotykius su išprotėjusiu narkomanu Kasablankoje, gyvybei pavojingą slydimą stačiomis uolomis Aliaskoje.

Nominacija „Arčiausiai Pietų ašigalio“, renkanti labiausiai į pietus nutolusiame žemės rutulio kampelyje praėjusiais metais apsilankiusį lietuvį, susilaukė keliautojų, pabuvojusių Urugvajuje, Pietų Etiopijoje ar piečiausiame Afrikos taške Adatos kyšulyje, istorijų. Rinkimų komisija, sudaryta iš organizatorių, keliautojų bei žiniasklaidos atstovų, turės tiksliai įvertinti, kuris iš šių keliautojų buvo piečiausiame taške.

Tapti „Lietuvos Magelanu 2006“ ir laimėti kelionėse vis labiau nepakeičiamu tampantį GPS imtuvą „Magellan eXplorist 500“ pretenduoja keliautojai, spėję pabuvoti net 62 valstybėse, turintys 20 ar 35 metų kelionių stažą.

„Pastebėjome, kad labiausiai patyrę keliautojai savo tikslą įgyvendina pačiais originaliausiais ir kartu pigiausiais būdais – pėsčiomis, autostopu, dviračiais ar traukiniais. Patys egzotiškiausi kelionių būdai – plaustais, ant dramblių, asilų, jaučių traukiamu karučiu ar kanojomis“, – pasakoja E.Grigaliūnas.

Pasak jo, kiti rinkimų dalyviai neapsiriboja keliomis valstybėmis, o pasiryžta apkeliauti visą pasaulį. Vienam iš tokių entuziastų pernai sėkmingai vykusi kelionė buvo nutraukta dėl to, kad pase nebeliko vietos antspaudams.

Rinkimų vertinimo komisiją sudarys organizatorių, keliautojų bei žiniasklaidos atstovai, tarp jų ir vienas iš Vilniaus Autostopo klubo įkūrėjų Vladas Sapranavičius, keliautojas ir Lietuvos televizijos laidos „Keliaukim“ bendraautorius Gerimantas Statinis, žurnalo „Kelionės ir pramogos“ redaktorės pavaduotojas bei kiti.

Su „Lietuvos Magelano“ rinkimų nugalėtojais bei jų kelionių nuotykiais bus galima susipažinti ir populiariausiame kelionių žurnale „Kelionės ir pramogos“. Jas visas taip pat galima rasti svetainėje www.road.lt/magelanas.

Šaltinis: www.road.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »