„Lietuvos Magelanu“ siekia tapti lietuviai keliautojai iš viso pasaulio

Publikuota: 2007 m. vasario 22 d. ketvirtadienis

Kalnai Kinijoje
Likus savaitei iki geriausio metų keliautojo rinkimų pabaigos, pretendentai į „Lietuvos Magelano“ titulą jau spėjo nustebinti organizatorius gausiai siunčiamomis linksmomis ir kurioziškomis kelionių istorijomis, kurios publikuojamos portale www.road.lt

Anot vieno iš rinkimų organizatorių, GPS sprendimų mėgėjams ir profesionalams lyderės UAB „InfoEra“ atstovo Edvino Grigaliūno, keliautojų aktyvumas maloniai stebino, rinkimuose užsiregistravo lietuviai net iš kitų žemynų, savo istorijas siuntė ir seni patyrę keliautojai, ir dar visai naujokai.

„Džiugina, kad mūsų idėja supažindinti visuomenę su keliautojais bei jų nuotykiais susilaukė  populiarumo, kuris liudija apie tai, kad tokie rinkimai yra išties reikalingi“, – sako su „Lietuvos Magelano 2006“ rinkimams atsiųstomis istorijomis susipažinęs E. Grigaliūnas.

Rinkimų nominacijoje „Didžiausias nuklydimas“ svetainės www.road.lt. lankytojai gali susipažinti su lietuvio nuotykiais Tailande, kuomet jis nuklydo nuo maršruto ir ilgą laiką klajojo slaptais kontrabandininkų takeliais. Kitas keliautojas savo kelionės maršrutą koreguodavo kasdien, tad jo nuklydimai – tūkstančiai kilometrų Centrinėje Amerikoje.

Metų keliautojo rinkimai „Lietuvos Magelanas“
Metų keliautojo rinkimai „Lietuvos Magelanas“

Itin dideliu istorijų skaičiumi pasižymėjo „Įdomiausio nuotykio“ rinkimai. Keliautojai pasakoja apie skruzdžių užpuolimą Gvatemaloje, klajones Mauritanijoje pėsčiomis nuo šulinio iki šulinio, bridimą upe, kurioje knibžda krokodilai, Kosta Rikoje, nuotykius su išprotėjusiu narkomanu Kasablankoje, gyvybei pavojingą slydimą stačiomis uolomis Aliaskoje.

Nominacija „Arčiausiai Pietų ašigalio“, renkanti labiausiai į pietus nutolusiame žemės rutulio kampelyje praėjusiais metais apsilankiusį lietuvį, susilaukė keliautojų, pabuvojusių Urugvajuje, Pietų Etiopijoje ar piečiausiame Afrikos taške Adatos kyšulyje, istorijų. Rinkimų komisija, sudaryta iš organizatorių, keliautojų bei žiniasklaidos atstovų, turės tiksliai įvertinti, kuris iš šių keliautojų buvo piečiausiame taške.

Tapti „Lietuvos Magelanu 2006“ ir laimėti kelionėse vis labiau nepakeičiamu tampantį GPS imtuvą „Magellan eXplorist 500“ pretenduoja keliautojai, spėję pabuvoti net 62 valstybėse, turintys 20 ar 35 metų kelionių stažą.

„Pastebėjome, kad labiausiai patyrę keliautojai savo tikslą įgyvendina pačiais originaliausiais ir kartu pigiausiais būdais – pėsčiomis, autostopu, dviračiais ar traukiniais. Patys egzotiškiausi kelionių būdai – plaustais, ant dramblių, asilų, jaučių traukiamu karučiu ar kanojomis“, – pasakoja E.Grigaliūnas.

Pasak jo, kiti rinkimų dalyviai neapsiriboja keliomis valstybėmis, o pasiryžta apkeliauti visą pasaulį. Vienam iš tokių entuziastų pernai sėkmingai vykusi kelionė buvo nutraukta dėl to, kad pase nebeliko vietos antspaudams.

Rinkimų vertinimo komisiją sudarys organizatorių, keliautojų bei žiniasklaidos atstovai, tarp jų ir vienas iš Vilniaus Autostopo klubo įkūrėjų Vladas Sapranavičius, keliautojas ir Lietuvos televizijos laidos „Keliaukim“ bendraautorius Gerimantas Statinis, žurnalo „Kelionės ir pramogos“ redaktorės pavaduotojas bei kiti.

Su „Lietuvos Magelano“ rinkimų nugalėtojais bei jų kelionių nuotykiais bus galima susipažinti ir populiariausiame kelionių žurnale „Kelionės ir pramogos“. Jas visas taip pat galima rasti svetainėje www.road.lt/magelanas.

Šaltinis: www.road.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »