Magnetai įsijungia į kompiuterių tranzistorių pamainos lenktynes

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 14 d. ketvirtadienis

Sluoksniai nanomagnetų galėtų sumažinti ateities kompiuterių rajumą. Iš mažučių magnetų vietoje įprastinių energiją ryjančių tranzistorių pagaminti mikrolustai gali leisti atlikti tokias intensyvias skaičiavimo operacijas, kaip kodų parinkimas ar vaizdų apdorojimas, naudojant tik dalelę energijos.

Tradiciniuose kompiuterių lustuose informacijos bitai, nuliukai ir vienetukai vaizduojami kaip tranzistoriaus įtampa, kurių kiekvienam reikia atskiros vielos. Bet magnetai tą patį gali atlikti, pakeisdami magnetinio lauko orientaciją: tarkime, šiaurės-pietų kryptis reikštų 1, o pietų-šiaurės – 0. Polių apvertimas naudoja mažiau energijos, nei srovės tekėjimui viela, tad jų veikimui reikia mažiau energijos.

Nanomagnetai jau išdėliojami ant mikrolusto paviršių vienu sluoksniu, bet tinkamam jų veikimui reikia daugiau papildomos erdvės. Trimačių struktūrų kūrimas iš jų yra būtinas, jei norima nurungti tranzistoriais paremto dizaino tankį.

Irina'os Eichwald iš Miuncheno technikos universiteto Vokietijoje vadovaujama komanda sumąstė, kaip išauginti lustą, turintį 100 skaičiuojančių nanomagnetų sluoksnių.

Komanda sukūrė loginius vartus, vieną iš pagrindinių kompiuterio statybinių blokų, iš sudėtų nanomagnetų masyvų. Vietoje laidų, virš lusto esantys keli magnetai sukūrė magnetiniu laukus. Tada magnetai pakeičia savo orientaciją vienas po kito, kaip domino, magneto, atliekančio operaciją. Bandyme lustas naudojo 1/35 tranzistorių naudojamos energijos dalį.

„Dabar daugybė skaičiavimų gali būti atliekami tuo pačiu metu, naudojant labai mažai energijos, kadangi kontaktinių laidų, kaip tranzistorių atveju. Tereikia kurti magnetinį lauką luste,“ sako Eichwald.

Tai turi potencialo, sako Peteris Bentley'is iš UCL. „Tai dar viena technologija, stojanti į silicio pamainos lenktynes.“

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kinijoje pradedama prekiauti automobiliais su atsiskaitymo funkcija

„Alibaba Group“ pristatė sportinį automobilį RX5, kuris turi savo operacinę sistemą, yra prijungtas prie interneto ir kuriame galima atlikti mokėjimus per mokėjimo sistemą „Alipay“. skaityti »

Londono gatvėmis važinėja robotai kurjeriai

Maisto pristatymo tarnyba „Just Eat“ paskelbė, kad jau 2016 m. Londone pasirodys robotai kurjeriai, pristatantys maistą. skaityti »

Asmenukių mada nesitraukia: 7 stebinantys faktai

Prieš kelias savaites pasaulis minėjo asmenukių (angl. Selfie) dieną. Nenuostabu, kad visai neseniai išpopuliarėjusios, šio tipo fotografijos tokią dieną jau turi – juk milijonus išmaniųjų telefonų bei socialinius tinklus jos užtvindė akimirksniu. skaityti »

Sportas kitaip: technologijos, keičiančios žiūrovų įpročius

Dalis žmonių mėgsta drauge su bendraminčiais stebėti futbolą ar kitas sporto varžybas gyvai stadionuose bei sporto arenose, tačiau šiuolaikinės technologijos pateikia daugiau alternatyvų. skaityti »

Robotė žirafa padės sutvarkyti virtuvę

„Boston Dynamics“ pristatė naują keturkojį robotą „SpotMini“, panašų į žirafą. skaityti »

Maža ausinė padės suprasti kiekvieną kalbą

Bendrovės „Indiegogo“ steigėjas sukūrė belaides ausines, kurios realiuoju laiku verčia skirtingų kalbų pašnekovų kalbą. skaityti »

77 proc. paauglių net vasarą neįsivaizduoja gyvenimo be išmaniojo telefono

Vyresniųjų klasių moksleiviai aktyviai naudojasi įrenginiais ir mokslo metais, ir per atostogas. Remiantis „Kaspersky Lab“ duomenimis, 73 proc. 14–16 metų paauglių neįsivaizduoja gyvenimo be išmaniojo telefono, o 49 proc. negali be socialinių tinklų. skaityti »

Kaip teisingai gelbėti sušlapusį telefoną?

Vasarai atėjus lietuviai išmanųjį telefoną nešasi visur, net ir ten kur yra rizika jam sušlapti – vidury ežero valtyje, duše ar upelyje. Net ir atsitikus blogiausiam, panikuoti neverta – tereikia sekti penkiais žingsniais, kurie gali šlapią telefoną atgaivinti antram gyvenimui. skaityti »

Atmintinė atostogaujantiems: kaip apsaugoti telefoną paplūdimyje?

Siūlome laikytis trijų auksinių taisyklių, kad leisdami laiką paplūdimyje, nepakenktumėte savo telefonui. skaityti »

Sportbačiai vietoj ortopedo ir asmeninio trenerio

Lenovo“ pademonstravo išmaniuosius sportbačius, kurie pritaiko prie kojos vidpadžius ir parenka treniruočių programą. skaityti »