Magnetai įsijungia į kompiuterių tranzistorių pamainos lenktynes

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 14 d. ketvirtadienis

Sluoksniai nanomagnetų galėtų sumažinti ateities kompiuterių rajumą. Iš mažučių magnetų vietoje įprastinių energiją ryjančių tranzistorių pagaminti mikrolustai gali leisti atlikti tokias intensyvias skaičiavimo operacijas, kaip kodų parinkimas ar vaizdų apdorojimas, naudojant tik dalelę energijos.

Tradiciniuose kompiuterių lustuose informacijos bitai, nuliukai ir vienetukai vaizduojami kaip tranzistoriaus įtampa, kurių kiekvienam reikia atskiros vielos. Bet magnetai tą patį gali atlikti, pakeisdami magnetinio lauko orientaciją: tarkime, šiaurės-pietų kryptis reikštų 1, o pietų-šiaurės – 0. Polių apvertimas naudoja mažiau energijos, nei srovės tekėjimui viela, tad jų veikimui reikia mažiau energijos.

Nanomagnetai jau išdėliojami ant mikrolusto paviršių vienu sluoksniu, bet tinkamam jų veikimui reikia daugiau papildomos erdvės. Trimačių struktūrų kūrimas iš jų yra būtinas, jei norima nurungti tranzistoriais paremto dizaino tankį.

Irina'os Eichwald iš Miuncheno technikos universiteto Vokietijoje vadovaujama komanda sumąstė, kaip išauginti lustą, turintį 100 skaičiuojančių nanomagnetų sluoksnių.

Komanda sukūrė loginius vartus, vieną iš pagrindinių kompiuterio statybinių blokų, iš sudėtų nanomagnetų masyvų. Vietoje laidų, virš lusto esantys keli magnetai sukūrė magnetiniu laukus. Tada magnetai pakeičia savo orientaciją vienas po kito, kaip domino, magneto, atliekančio operaciją. Bandyme lustas naudojo 1/35 tranzistorių naudojamos energijos dalį.

„Dabar daugybė skaičiavimų gali būti atliekami tuo pačiu metu, naudojant labai mažai energijos, kadangi kontaktinių laidų, kaip tranzistorių atveju. Tereikia kurti magnetinį lauką luste,“ sako Eichwald.

Tai turi potencialo, sako Peteris Bentley'is iš UCL. „Tai dar viena technologija, stojanti į silicio pamainos lenktynes.“

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »