Magnetai įsijungia į kompiuterių tranzistorių pamainos lenktynes

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 14 d. ketvirtadienis

Sluoksniai nanomagnetų galėtų sumažinti ateities kompiuterių rajumą. Iš mažučių magnetų vietoje įprastinių energiją ryjančių tranzistorių pagaminti mikrolustai gali leisti atlikti tokias intensyvias skaičiavimo operacijas, kaip kodų parinkimas ar vaizdų apdorojimas, naudojant tik dalelę energijos.

Tradiciniuose kompiuterių lustuose informacijos bitai, nuliukai ir vienetukai vaizduojami kaip tranzistoriaus įtampa, kurių kiekvienam reikia atskiros vielos. Bet magnetai tą patį gali atlikti, pakeisdami magnetinio lauko orientaciją: tarkime, šiaurės-pietų kryptis reikštų 1, o pietų-šiaurės – 0. Polių apvertimas naudoja mažiau energijos, nei srovės tekėjimui viela, tad jų veikimui reikia mažiau energijos.

Nanomagnetai jau išdėliojami ant mikrolusto paviršių vienu sluoksniu, bet tinkamam jų veikimui reikia daugiau papildomos erdvės. Trimačių struktūrų kūrimas iš jų yra būtinas, jei norima nurungti tranzistoriais paremto dizaino tankį.

Irina'os Eichwald iš Miuncheno technikos universiteto Vokietijoje vadovaujama komanda sumąstė, kaip išauginti lustą, turintį 100 skaičiuojančių nanomagnetų sluoksnių.

Komanda sukūrė loginius vartus, vieną iš pagrindinių kompiuterio statybinių blokų, iš sudėtų nanomagnetų masyvų. Vietoje laidų, virš lusto esantys keli magnetai sukūrė magnetiniu laukus. Tada magnetai pakeičia savo orientaciją vienas po kito, kaip domino, magneto, atliekančio operaciją. Bandyme lustas naudojo 1/35 tranzistorių naudojamos energijos dalį.

„Dabar daugybė skaičiavimų gali būti atliekami tuo pačiu metu, naudojant labai mažai energijos, kadangi kontaktinių laidų, kaip tranzistorių atveju. Tereikia kurti magnetinį lauką luste,“ sako Eichwald.

Tai turi potencialo, sako Peteris Bentley'is iš UCL. „Tai dar viena technologija, stojanti į silicio pamainos lenktynes.“

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »