Maskvoje benamiai šunys išmoksta naudotis metro

Publikuota: 2009 m. gegužės 18 d. pirmadienis

Šuniukai
Gyvenimas Maskvoje nuo sovietinių laikų nemažai pasikeitė, tačiau pasikeitė jis ne tik žmonėms. Pavyzdžiui, benamiai šunys čia išmoko prisitaikyti prie besikeičiančio miesto ir pradėjo naudotis... metro.

Sovietiniais laikais į metro šunų niekas neįleisdavo, tačiau dabar jie yra gan įprastas vaizdas. Čia gyvūnai susisuka tuščiose vietose, dykinėja stotelėse, ir kaip kad parodyta video, savo laisvalaikį leidžia šokinėdami į ir iš metro traukinių. „Wall Street Journal dar prieš metus publikavo šiam fenomenui skirtą straipsnį, o internete metro šunims netgi yra skirta atskira svetainė.

„Benamių šunų elgsena primena teatrą“, sako Aleksejus Vereščiaginas, kuris kartu su keliais kitais zoologais studijuoja šiuos paklydėlius gyvūnus. Pavyzdžiui, mieste daugėjant automobilių skaičiui ir greitėjant transportui, šunys gatves išmoko pereiti kartu su žmonėmis. Teoretikai mano, kad nors jie negali atskirti spalvų, greičiausiai orientuojasi pagal einančių žmonių skleidžiamą garsą.

Benamiai šunys jau ilgą laiką sudaro dalį vietinio peizažo, tačiau iki šiol jie dažniausiai apsistodavo pramoniniuose rajonuose ir gyvendavo pusiau laukinį gyvenimą. Gyvūnai misdavo maisto atliekomis ir jų niekas papildomai nemaitino, todėl jie prie gausiai žmonių apgyvendintų vietų nesiartindavo. Bėgant laikui senos gamyklos ir kiti pramoniniai pastatai buvo pradėti transformuoti į prekybos centrus ir butus ir benamiai šunys savotiškai įgudo išprašyti „išmaldos. 2006 metų vertinimais mieste ebnamių šunų gyveno apie 26000. Viena iš jų taktikų yra gulėti metro koridoriuose, kur praeina tūkstančiai žmonių, ir laukti, kol kas nors ką nors jiems numes. Toks gyvenimas nėra blogas, nes gyvūnai tapo palyginti išrankūs ir pasirenka, kas jiems skaniau. Dėl maisto gausos gyvūnų gaujos rečiau pešasi tarpusavyje.

Tiesa, kartais pasitaiko atvejų, kai užpuolami žmonės. Pavyzdžiui, praėjusių metų balandį benamiai šunys neprižiūrimo parko tankmėje nužudė 55 metų amžiaus moterį. Miesto valdžia gyvūnų prieglaudoms statyti ir kitoms su tuo susijusioms programoms skyrė 63 milijonus dolerių, tačiau po šios mirties ženkliai pagausėjo žmonių, pageidaujančių grįžti prie senosios sovietinės praktikos, kai benamiai šunys buvo naikinami. Nepaisant to, daugelis maskviečių, panašu, bent jau toleruoja šunų populiaciją. Dauguma šunų tiesiog vengia sukelti neigiamų nuotaikų žmonėms, ir mokslininkų teigimu, metro teritorijoje rasti gyvūnų išmatų yra retenybė.

 

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Atkuriamas legendinis kompiuterininkų klubas, kuriame dalyvavo S. Jobsas ir S. Wozniakas

Legendinis kompiuterių klubas, kuriame jaunystėje kompanijos „Apple“ įkūrėjai Steve‘as Jobsas ir Steve‘as Wozniakas pristatė pirmąjį savo kurtą kompiuterį, kitą mėnesį bus atkurtas. skaityti »

Amerikiečiai išleido beveik 3 milijardus dolerių vaizdo žaidimams

Nepaisant to, kad konsolių era baiginėjasi ir pastebimas šioks toks nuosmukis žaidimų rinkoje, vis dėl to JAV gyventojai išleido 2,88 milijardų dolerių vaizdo žaidimams per antrąjį 2013–ųjų metų ketvirtį. skaityti »

Lietuvoje sukurti startuoliai bus pristatyti „Startup Wiki 2013“ leidinyje

Gruožio mėnesį pirmą kartą Lietuvoje bus išleistas „Startup Wiki 2013“ leidinys lietuvių ir anglų kalba, kuriame bus pristatyti Lietuvoje sukurti „startupai“ (iki 3 metų), bei aptarta kokią problemą jie sprendžia ir ko ieško: investicijų, komandos nario ar partnerio. skaityti »

Kompiuterinėje grafikoje – jau ir tikroviški audiniai

Mokslininkai, dirbantys kompiuterijos srityje, atrado naują, patogų būdą kaip simuliuoti medžiagas, įvairius audinius, kurie naudojami filmų, animacinių filmukų ir vaizdo žaidimų industrijoje. Metodo sukūrimas priskiriamas Iman Sadeghi. skaityti »

NASA skirtas 3D spausdintuvas spausdina picą

Kompanija „Systems and Materials Research Corporation“ specialiai NASA sukūrė 3D spausdintuvą, kuris kosmonautams leistų išsispausdinti maisto produktų. skaityti »

ISM „Instagram“ konkursas

ISM skatina studentus ne tik studijuoti, bet ir stebėti aplinką, bei fiksuoti maloniausias akimirkas. Todėl visa spalio mėnesį vyksta neįprastas nuotraukų konkursas. skaityti »

Siūlomi vaikams skirti 3D spausdintuvai

Šiandien nieko nebestebina 3D spausdintuvai ir jų sukuriami keisčiausi daiktai: batai, sudėtingos konstrukcijos ar net ginklai. Tačiau dizaineriai Arturas Tchoukanovas ir Jorisas Peelsas siūlo 3D vaikams skirtą spausdintuvą. skaityti »

Rusijos mokiniai pereis prie elektroninių vadovėlių

Naujasis Švietimo įstatymas numato galimybę Rusijoje leisti tik tokius mokyklinius vadovėlius, kurie turės ne tik popierinę, bet ir elektroninę versiją. skaityti »

Metų astronomijos fotografas – australas Markas Gee

Markas Gee iš Australijos pripažintas geriausiu šių metų astronomijos fotografu. Jo nuotrauka „Žvaigždžių švyturys“ pripažinta geriausia Didžiosios Britanijos Karališkosios Grinvičo observatorijos ir Nacionalinio jūrų muziejaus organizuojamame kasmečiame konkurse skaityti »

„Samsung“ kritikams priminė auksinės spalvos kompanijos telefonų istoriją

Sulaukusi kritikos dėl „Apple“ kopijavimo išleidžiant auksinės spalvos išmaniojo telefono „Galaxy S4“ modelį, kompanija „Samsung“ priminė šiems apie ankstesnius išleistus modelius, kurie taip pat turėjo auksinės spalvos korpusą. skaityti »