Maskvoje benamiai šunys išmoksta naudotis metro

Publikuota: 2009 m. gegužės 18 d. pirmadienis

Šuniukai
Gyvenimas Maskvoje nuo sovietinių laikų nemažai pasikeitė, tačiau pasikeitė jis ne tik žmonėms. Pavyzdžiui, benamiai šunys čia išmoko prisitaikyti prie besikeičiančio miesto ir pradėjo naudotis... metro.

Sovietiniais laikais į metro šunų niekas neįleisdavo, tačiau dabar jie yra gan įprastas vaizdas. Čia gyvūnai susisuka tuščiose vietose, dykinėja stotelėse, ir kaip kad parodyta video, savo laisvalaikį leidžia šokinėdami į ir iš metro traukinių. „Wall Street Journal dar prieš metus publikavo šiam fenomenui skirtą straipsnį, o internete metro šunims netgi yra skirta atskira svetainė.

„Benamių šunų elgsena primena teatrą“, sako Aleksejus Vereščiaginas, kuris kartu su keliais kitais zoologais studijuoja šiuos paklydėlius gyvūnus. Pavyzdžiui, mieste daugėjant automobilių skaičiui ir greitėjant transportui, šunys gatves išmoko pereiti kartu su žmonėmis. Teoretikai mano, kad nors jie negali atskirti spalvų, greičiausiai orientuojasi pagal einančių žmonių skleidžiamą garsą.

Benamiai šunys jau ilgą laiką sudaro dalį vietinio peizažo, tačiau iki šiol jie dažniausiai apsistodavo pramoniniuose rajonuose ir gyvendavo pusiau laukinį gyvenimą. Gyvūnai misdavo maisto atliekomis ir jų niekas papildomai nemaitino, todėl jie prie gausiai žmonių apgyvendintų vietų nesiartindavo. Bėgant laikui senos gamyklos ir kiti pramoniniai pastatai buvo pradėti transformuoti į prekybos centrus ir butus ir benamiai šunys savotiškai įgudo išprašyti „išmaldos. 2006 metų vertinimais mieste ebnamių šunų gyveno apie 26000. Viena iš jų taktikų yra gulėti metro koridoriuose, kur praeina tūkstančiai žmonių, ir laukti, kol kas nors ką nors jiems numes. Toks gyvenimas nėra blogas, nes gyvūnai tapo palyginti išrankūs ir pasirenka, kas jiems skaniau. Dėl maisto gausos gyvūnų gaujos rečiau pešasi tarpusavyje.

Tiesa, kartais pasitaiko atvejų, kai užpuolami žmonės. Pavyzdžiui, praėjusių metų balandį benamiai šunys neprižiūrimo parko tankmėje nužudė 55 metų amžiaus moterį. Miesto valdžia gyvūnų prieglaudoms statyti ir kitoms su tuo susijusioms programoms skyrė 63 milijonus dolerių, tačiau po šios mirties ženkliai pagausėjo žmonių, pageidaujančių grįžti prie senosios sovietinės praktikos, kai benamiai šunys buvo naikinami. Nepaisant to, daugelis maskviečių, panašu, bent jau toleruoja šunų populiaciją. Dauguma šunų tiesiog vengia sukelti neigiamų nuotaikų žmonėms, ir mokslininkų teigimu, metro teritorijoje rasti gyvūnų išmatų yra retenybė.

 

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

„Peloton“ sukūrė dviratį-treniruoklį su operacine sistema „Android“

„Peloton“ į dviratį-treniruoklį integravo 21,5 colio įstrižainės ekraną ir operacinę sistemą „Android“. skaityti »

Bus galima įsigyti ir auksinį „HTC One“

„GoldGenie“ išleido ekskliuzyvinius išmaniojo telefono „HTC One“ modelius aukso, rožinio aukso ar platinos korpusu. skaityti »

6 būdai, kaip žaidimai gali padėti užtikrinti tinkamą sveikatos priežiūrą

Internete vis daugėja straipsnių kaip kompiuteriniai žaidimai gali padėti spręsti įvairias sveikatos problemas. Pateikiame trumpą apžvalgą, ką kartu gali nuveikti žaidimų industrija ir sveikatos priežiūros institucijos. skaityti »

„SimCity“ – žaidimas, galintis įkvėpti jaunuosius inžinierius ir miestų planuotojus

„SimCity“ – miesto planavimo žaidimas, kuris šiuo metu naudojamas kaip švietimo forma, „SimCity EDU“. Žaidimas gali suteikti žinių iš įvairių sričių, pavyzdžiui, ekonomikos, miestų planavimo ir net aplinkos apsaugos tyrimų. „SimCity EDU“ tikslas – įtraukti šį žaidimą į mokyklų klases, kur moksleiviai galėtų mokytis įvairių dalykų dirbdami darbą kartu, o mokytojai galėtų kurti išsamias programas, kurios būtų susietos su mokymo programa. skaityti »

Gandas: „iOS 7“ turės „LinkedIn“ integraciją

Operacinės sistemos mobiliems įrenginiams „iOS 7“ bandomojoje versijoje rastas programinis kodas rodo, jog „Apple“ gali naujausioje „iOS“ versijoje, kuri pasirodys rudenį, įdiegti populiaraus socialinio tinklo „LinkedIn“ sąsają. skaityti »

„Mercedes“ kuria nuo avarijų apsaugotą automobilį

Šių metų pabaigoje kompanija „Daimler“ pradės į savo „Mercedes-Benz“ automobilius diegti sistemą „Car-to-X“, kuri leis mašinoms „bendrauti“ vienoms su kita ir kitais kelių infrastruktūros objektais. skaityti »

Robotas „Hubo 2“ išmoko „Gangnam Style“ šokį

Pietų Korėjo mokslininkai sukūrė robotą, kurį galima išmokyti atlikti šokių judesius. Jo repertuare – ir raitelio judesius primenantis šokis pagal garsųjį hitą „Gangnam Style“, išgarsinusį Pietų Korėjos dainininką Psy. skaityti »

Rihannos kanalas tapo populiariausias „YouTube“

Dainininkės Rihannos kanalas tapo populiariausias „YouTube“ – birželio 18 dieną ji aplenkė buvusį lyderį Justiną Bieberį. skaityti »

Mokslininkai išmoko kurti patalpų 3D modelius pagal mikrofonų duomenis

Lozanos federalinės politechnikos mokyklos Audiovizualinių komunikacijų laboratorijos darbuotojai sukūrė technologiją, leidžiančią kurti virtualius patalpų 3D modelius pagal mikrofonų duomenis. skaityti »

Anglų kalbos žodyne – nauja „tweet“ reikšmė

Oksfordo anglų kalbos žodyno (angl. Oxford English Dictionary) sudarytojai pranešė, kad nuo šiol žodis „tweet“ turės naują reikšmę, susijusią su socialiniu tinklu „Twitter“. skaityti »