Meksikoje sukurta mobilioji bankinė sistema neturtingiems

Publikuota: 2012 m. balandžio 20 d. penktadienis

Meksikoje sukurta pirmoji mobilioji bankinė sistema „Transfer“ specialiai mažas pajamas gaunantiems žmonėms. Balandžio 19 d. ji buvo pristatyta visuomenei dalyvaujant šalies prezidentui Felipei Kalderonui (Felipe Calderon).

„Meksikos valdžia ir toliau tesės savo pažadus, kad kuo daugiau šalies žmonių, tarp jų – ir patys neturtingiausi, galėtų naudoti bankų paslaugomis“, – per ceremoniją sakė F. Kalderonas.

Mobiliaisiais telefonais bus galima atlikti tokias bankines operacijas kaip pervedimai, mokėjimai, lėšų kaupimas, o svarbiausia – kreditų gavimas.

Kaip sakė prezidentas, šiuo metu maždaug pusė Meksikos gyventojų negali naudotis normaliomis bankinėmis paslaugomis. „Šie žmonės priversti ieškoti pagalbos nelegaliose paskolų kontorose “, – sakė F. Kalderonas. O ten paskolų procentai neretai tiesiog grobuoniški. Tokia tvarka tikrai nepadeda plėtoti smulkiojo verslo, tad vis daugiau žmonių skursta.

Sistema galės naudotis ir tie mobiliųjų telefonų turėtojai, kurių negalima priskirti prie neturtingųjų kategorijos.

„Transfer“ leis atlikti bankines operacijas mobiliaisiais telefonais netgi ten, kur bankai dėl vienų ar kitų priežasčių apskritai nedirba. Tai gali būti labai atokūs ar dykumų rajonai, kur bankams neapsimoka kurti padalinių, tačiau yra mobilusis ryšys. Sistema veiks 24 valandas per parą ir 365 dienas per savaitę.

Šaltinis: ria.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Meksikos teismas kompanijai „Yahoo!“ skyrė baudą

Meksikos teismas interneto milžinei „Yahoo!“ skyrė 2,7 mlrd. dolerių (7,15 mlrd. Lt) baudą. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įsigaliojo dūdmaišius draudžiantis įstatymas

Visame pasaulyje žmonės nėra abejingi dūdmaišių muzikai – arba ją mėgsta, arba nekenčia. skaityti »

Skalbyklė, kuriai reikia tik vieno puodelio vandens

Didžiosios Britanijos išradėjai sukonstravo skalbimo mašiną „Xeros“, kuri visiškai pakeičia ekologiškumo koncepciją: drabužiams skalbti ji suvartoja tik vieną puodelį vandens. skaityti »

Vabzdžiai vietoj traškučių?

Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio sektoriaus organizacija ėmė rimtai svarstyti klausimą apie vakarų pasaulio gyventojų raciono pakeitimus įvedant įvairius vabzdžius. skaityti »

Natūralus medus švedams – stebuklas

Nuvykę į Švediją pasisemti europietiškų bitininkavimo paslapčių, kupiškėnai buvo šokiruoti – pasirodo, užsieniečiai medų verda kaip uogienę, kol jis virsta tik saldžia mase, neturinčia gydomųjų nei maistingų savybių. skaityti »

Iš jūros bus keliamos laivų-skenduolių nuolaužos

Šią savaitę Klaipėdoje, prie Melragės molo, bus bandoma iškelti paskutiniąsias 1986 metais nuskendusio laivo „Rudolf Breitscheid“ nuolaužas. skaityti »

Per pusę amžiaus kinai paaugo 7 centimetrais

Kinijos miestuose gyvenantys jaunuoliai per paskutiniuosius 50 metų gerokai ūgtelėjo, nustatė šalies mokslininkai. skaityti »

Scientologai: nuo fantastikos iki fantastiškų turtų

Scientologijos bažnyčia – eklektiško pobūdžio naujasis religinis judėjimas, kuris yra vienas destruktyviausių ir turtingiausių pasaulyje. skaityti »

Kiek kainuoja (ekologiškos) vestuvės?

Ekologiškos vestuvės populiarėja. Tai gali turėti įtakos ne tik aplinkai, bet ir jūsų kišenei. skaityti »

Poliarinio lokio kelionė į Islandiją

Tai liūdna istorija apie poliarinį lokį, kuris pirmasis per 15 metų sugebėjo atplaukti į Islandiją, ir nepaisant didvyriškų pastangų, iškart ten buvo nušautas. skaityti »

Futbolininkai kaunasi EURO 2008, o kas nugalėtų Europos alaus čempionate?

„The Guardian“ žurnalistai nusprendė pasvarstyti, kas būtų jei Europos čempionate susigrumtų ne nacionalinės futbolo ekipos, o geriausi šalių alūs. skaityti »