Meksikoje sukurta mobilioji bankinė sistema neturtingiems

Publikuota: 2012 m. balandžio 20 d. penktadienis

Meksikoje sukurta pirmoji mobilioji bankinė sistema „Transfer“ specialiai mažas pajamas gaunantiems žmonėms. Balandžio 19 d. ji buvo pristatyta visuomenei dalyvaujant šalies prezidentui Felipei Kalderonui (Felipe Calderon).

„Meksikos valdžia ir toliau tesės savo pažadus, kad kuo daugiau šalies žmonių, tarp jų – ir patys neturtingiausi, galėtų naudoti bankų paslaugomis“, – per ceremoniją sakė F. Kalderonas.

Mobiliaisiais telefonais bus galima atlikti tokias bankines operacijas kaip pervedimai, mokėjimai, lėšų kaupimas, o svarbiausia – kreditų gavimas.

Kaip sakė prezidentas, šiuo metu maždaug pusė Meksikos gyventojų negali naudotis normaliomis bankinėmis paslaugomis. „Šie žmonės priversti ieškoti pagalbos nelegaliose paskolų kontorose “, – sakė F. Kalderonas. O ten paskolų procentai neretai tiesiog grobuoniški. Tokia tvarka tikrai nepadeda plėtoti smulkiojo verslo, tad vis daugiau žmonių skursta.

Sistema galės naudotis ir tie mobiliųjų telefonų turėtojai, kurių negalima priskirti prie neturtingųjų kategorijos.

„Transfer“ leis atlikti bankines operacijas mobiliaisiais telefonais netgi ten, kur bankai dėl vienų ar kitų priežasčių apskritai nedirba. Tai gali būti labai atokūs ar dykumų rajonai, kur bankams neapsimoka kurti padalinių, tačiau yra mobilusis ryšys. Sistema veiks 24 valandas per parą ir 365 dienas per savaitę.

Šaltinis: ria.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Meksikos teismas kompanijai „Yahoo!“ skyrė baudą

Meksikos teismas interneto milžinei „Yahoo!“ skyrė 2,7 mlrd. dolerių (7,15 mlrd. Lt) baudą. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »