Meksikoje sukurta mobilioji bankinė sistema neturtingiems

Publikuota: 2012 m. balandžio 20 d. penktadienis

Meksikoje sukurta pirmoji mobilioji bankinė sistema „Transfer“ specialiai mažas pajamas gaunantiems žmonėms. Balandžio 19 d. ji buvo pristatyta visuomenei dalyvaujant šalies prezidentui Felipei Kalderonui (Felipe Calderon).

„Meksikos valdžia ir toliau tesės savo pažadus, kad kuo daugiau šalies žmonių, tarp jų – ir patys neturtingiausi, galėtų naudoti bankų paslaugomis“, – per ceremoniją sakė F. Kalderonas.

Mobiliaisiais telefonais bus galima atlikti tokias bankines operacijas kaip pervedimai, mokėjimai, lėšų kaupimas, o svarbiausia – kreditų gavimas.

Kaip sakė prezidentas, šiuo metu maždaug pusė Meksikos gyventojų negali naudotis normaliomis bankinėmis paslaugomis. „Šie žmonės priversti ieškoti pagalbos nelegaliose paskolų kontorose “, – sakė F. Kalderonas. O ten paskolų procentai neretai tiesiog grobuoniški. Tokia tvarka tikrai nepadeda plėtoti smulkiojo verslo, tad vis daugiau žmonių skursta.

Sistema galės naudotis ir tie mobiliųjų telefonų turėtojai, kurių negalima priskirti prie neturtingųjų kategorijos.

„Transfer“ leis atlikti bankines operacijas mobiliaisiais telefonais netgi ten, kur bankai dėl vienų ar kitų priežasčių apskritai nedirba. Tai gali būti labai atokūs ar dykumų rajonai, kur bankams neapsimoka kurti padalinių, tačiau yra mobilusis ryšys. Sistema veiks 24 valandas per parą ir 365 dienas per savaitę.

Šaltinis: ria.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Meksikos teismas kompanijai „Yahoo!“ skyrė baudą

Meksikos teismas interneto milžinei „Yahoo!“ skyrė 2,7 mlrd. dolerių (7,15 mlrd. Lt) baudą. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Tėvai abejoja dėl žaidimizacijos taikymo mokyklose

Žaidimizacija (angl. gamification) jau pasiekė revoliucinę sėkmę švietimo srityje, tačiau kai kurie skeptikai vis dar nėra įsitikinę jos veiksmingumu. Labiausiai abejoja tėvai ir auklėtojai mokyklose, kurių suvokimas apie tai, ką žaidimizacija reiškia mokyklinukams, yra subjektyvus. Šįkart kreipiamasi į tokius tėvelius, kurie vis dar netiki žaidimizacijos nauda mokymuisi. skaityti »

„YouTube“ paskelbė tris šiemet Didžiojoje Britanijoje populiariausias reklamas

Vaizdo priegloba „YouTube“ publikavo Didžiojoje Britanijoje populiariausių 2012 metų reklamų dešimtuką. skaityti »

Bepiločiai „Volvo“ automobiliai – 2014 metais

„Volvo“ laikoma viena iš pačių saugiausių automobilių gamintojų pasaulyje. Siekdama pateisinti šį vardą, kompanija jau 2020 metais planuoja išleisti automobilį, kuris garantuoja itin mažą juo keliaujančių keleivių traumų riziką. skaityti »

Švedijoje kuriamas universalus robotas-valytojas

Karališkojo technologijų instituto Stokholme darbuotojai savo robotą-valytoją nusprendė padaryti universalų. Iki šiol kiekvienas panašus robotas buvo programuojamas konkrečiai patalpai tvarkyti. skaityti »

Neregėtoji Žemė iš kosmoso

NASA pristatė naują nemokamą elektroninę fotoknygą „Earth As Art“. skaityti »

Filmas apie Steve‘ą Jobsą pasirodys sausį

Filmas apie kompanijos „Apple“ įkūrėją ir ilgametį vadovą „Jobs“ turėtų būti pristatytas festivalyje „Sundance“, kuris vyks sausio 17–27 dienomis. skaityti »

„YouTube“ pasirodė visos „Apple“ reklamos

Didžiausiame vaizdo medžiagos dalijimosi portale „YouTube“ pasirodė vaizdo įrašų virtinė, kurioje, kaip teigiama, surinkti bemaž vis „Apple“ reklaminiai filmukai. skaityti »

SMS žinutei – 20 metų

Gruodžio 3 d. sukako 20 metų, kai buvo išsiųsta pirmoji SMS („Short Message Service“). skaityti »

Taivaniečiai sudėliojo QR kodą iš 1 300 skėčių

Gruodžio 2 dieną 1369 Taivano gyventojai sustojo aikštėje prieš Taipėjaus meriją ir, išskleidę skėčius, suformavo milžinišką QR kodą. skaityti »