Metalinė suknelė atlaiko 500 tūkst. voltų elektros srovę

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 11 d. pirmadienis

Olandų menininkė Anouk Wipprecht pristatė iš metalo pagamintą suknelę, kurią panaudojo pritraukti aukštos įtampos elektros energijai iš dviejų gigantiškų „Tesla“ transformatorių.

Nuo galvos iki kojų pasidengusi metalu, Wipprecht scenoje pritraukė beveik pusę milijono voltų elektros išlydį. Tai ji atliko stovėdama tarp dviejų „Tesla transformatorių“. Jie sugeneruoja didelės įtampos, mažos srovės, tačiau aukšto dažnio elektros išlydžius. Transformatoriai sudaryti iš dviejų apvijų: pirminės – įvesties ir antrinės – išvesties. Kiekvienoje jų yra kondensatorius ir induktorius, todėl kai įtampa yra perduodama per ritinius, susidaro rezonansinė grandinė bei išsiskiria kibirkštinės iškrovos.

Suknelę sudaro dygliuotas šalmas, metalinės plokštelės ir tinklelis, sukurtas iš 600 grandinės tipo žiedų. Prie jos projekto prisidėjo ir muzikos grupė „ArcAttack“, kuri pasirodymui sukūrė garso takelį.

Metalinis suknelės paviršius veikia kaip Faradėjaus narvas – tinklo formos struktūra leidžia keistis elektrostatiniams krūviams ir perduoti juos į išorę.

„Elektros keliauja į žemę trumpiausiu keliu, todėl suknelė veikia kaip apsauga, kuri neleidžia elektrai pereiti per mano kūną“, – aiškina Wipprecht.

Ant scenos šis projektas pirmą kartą buvo pademonstruotas „MakerFaire 2014“ mugės metu San Mateo mieste (Kalifornija).

„Mums abiems (Wipprecht ir „ArcAttack“ – aut. pas.) patinka ieškoti sintezės tarp technologijų, eksperimentavimo ir naujovių, – pakomentavo autorė, – Mes ne tik norime parodyti įspūdingą projektą, taip pat mes norime papasakoti apie procesą ir taip šviesti žiūrovus bei įkvėpti juos“

Wipprecht priduria, kad didžiausias iššūkis buvo sukurti modelį, kuris priimtų didelės įtampos, mažos srovės, tačiau aukšto dažnio elektros išlydžius. Taip pat atsirado problemų ieškant modelio, kuris išdrįstų šį pavojingą kūrinį užsidėti, todėl jį išbandyti ant savo kūno teko pačiai dizainerei.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »