Metalinė suknelė atlaiko 500 tūkst. voltų elektros srovę

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 11 d. pirmadienis

Olandų menininkė Anouk Wipprecht pristatė iš metalo pagamintą suknelę, kurią panaudojo pritraukti aukštos įtampos elektros energijai iš dviejų gigantiškų „Tesla“ transformatorių.

Nuo galvos iki kojų pasidengusi metalu, Wipprecht scenoje pritraukė beveik pusę milijono voltų elektros išlydį. Tai ji atliko stovėdama tarp dviejų „Tesla transformatorių“. Jie sugeneruoja didelės įtampos, mažos srovės, tačiau aukšto dažnio elektros išlydžius. Transformatoriai sudaryti iš dviejų apvijų: pirminės – įvesties ir antrinės – išvesties. Kiekvienoje jų yra kondensatorius ir induktorius, todėl kai įtampa yra perduodama per ritinius, susidaro rezonansinė grandinė bei išsiskiria kibirkštinės iškrovos.

Suknelę sudaro dygliuotas šalmas, metalinės plokštelės ir tinklelis, sukurtas iš 600 grandinės tipo žiedų. Prie jos projekto prisidėjo ir muzikos grupė „ArcAttack“, kuri pasirodymui sukūrė garso takelį.

Metalinis suknelės paviršius veikia kaip Faradėjaus narvas – tinklo formos struktūra leidžia keistis elektrostatiniams krūviams ir perduoti juos į išorę.

„Elektros keliauja į žemę trumpiausiu keliu, todėl suknelė veikia kaip apsauga, kuri neleidžia elektrai pereiti per mano kūną“, – aiškina Wipprecht.

Ant scenos šis projektas pirmą kartą buvo pademonstruotas „MakerFaire 2014“ mugės metu San Mateo mieste (Kalifornija).

„Mums abiems (Wipprecht ir „ArcAttack“ – aut. pas.) patinka ieškoti sintezės tarp technologijų, eksperimentavimo ir naujovių, – pakomentavo autorė, – Mes ne tik norime parodyti įspūdingą projektą, taip pat mes norime papasakoti apie procesą ir taip šviesti žiūrovus bei įkvėpti juos“

Wipprecht priduria, kad didžiausias iššūkis buvo sukurti modelį, kuris priimtų didelės įtampos, mažos srovės, tačiau aukšto dažnio elektros išlydžius. Taip pat atsirado problemų ieškant modelio, kuris išdrįstų šį pavojingą kūrinį užsidėti, todėl jį išbandyti ant savo kūno teko pačiai dizainerei.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kinijoje pradedama prekiauti automobiliais su atsiskaitymo funkcija

„Alibaba Group“ pristatė sportinį automobilį RX5, kuris turi savo operacinę sistemą, yra prijungtas prie interneto ir kuriame galima atlikti mokėjimus per mokėjimo sistemą „Alipay“. skaityti »

Londono gatvėmis važinėja robotai kurjeriai

Maisto pristatymo tarnyba „Just Eat“ paskelbė, kad jau 2016 m. Londone pasirodys robotai kurjeriai, pristatantys maistą. skaityti »

Asmenukių mada nesitraukia: 7 stebinantys faktai

Prieš kelias savaites pasaulis minėjo asmenukių (angl. Selfie) dieną. Nenuostabu, kad visai neseniai išpopuliarėjusios, šio tipo fotografijos tokią dieną jau turi – juk milijonus išmaniųjų telefonų bei socialinius tinklus jos užtvindė akimirksniu. skaityti »

Sportas kitaip: technologijos, keičiančios žiūrovų įpročius

Dalis žmonių mėgsta drauge su bendraminčiais stebėti futbolą ar kitas sporto varžybas gyvai stadionuose bei sporto arenose, tačiau šiuolaikinės technologijos pateikia daugiau alternatyvų. skaityti »

Robotė žirafa padės sutvarkyti virtuvę

„Boston Dynamics“ pristatė naują keturkojį robotą „SpotMini“, panašų į žirafą. skaityti »

Maža ausinė padės suprasti kiekvieną kalbą

Bendrovės „Indiegogo“ steigėjas sukūrė belaides ausines, kurios realiuoju laiku verčia skirtingų kalbų pašnekovų kalbą. skaityti »

77 proc. paauglių net vasarą neįsivaizduoja gyvenimo be išmaniojo telefono

Vyresniųjų klasių moksleiviai aktyviai naudojasi įrenginiais ir mokslo metais, ir per atostogas. Remiantis „Kaspersky Lab“ duomenimis, 73 proc. 14–16 metų paauglių neįsivaizduoja gyvenimo be išmaniojo telefono, o 49 proc. negali be socialinių tinklų. skaityti »

Kaip teisingai gelbėti sušlapusį telefoną?

Vasarai atėjus lietuviai išmanųjį telefoną nešasi visur, net ir ten kur yra rizika jam sušlapti – vidury ežero valtyje, duše ar upelyje. Net ir atsitikus blogiausiam, panikuoti neverta – tereikia sekti penkiais žingsniais, kurie gali šlapią telefoną atgaivinti antram gyvenimui. skaityti »

Atmintinė atostogaujantiems: kaip apsaugoti telefoną paplūdimyje?

Siūlome laikytis trijų auksinių taisyklių, kad leisdami laiką paplūdimyje, nepakenktumėte savo telefonui. skaityti »

Sportbačiai vietoj ortopedo ir asmeninio trenerio

Lenovo“ pademonstravo išmaniuosius sportbačius, kurie pritaiko prie kojos vidpadžius ir parenka treniruočių programą. skaityti »