„Microsoft“ steigėjas finansuos nepilotuojamų kosminių raketų kūrimą

Publikuota: 2011 m. gruodžio 15 d. ketvirtadienis

Vienas iš bendrovės „Microsoft“ steigėjų Paulas Allenas pranešė, kad planuoja sukurti nepilotuojamas raketas ir skraidinti krovinius į kosmosą.

P. Alenas su partneriu, kosminės aviacijos ekspertu Burtu Rutanu, ketina pagaminti milžinišką lėktuvą, kuris iškeltų erdvėlaivius į Žemės orbitą. Burtas Rutanas jau turi patirties dirbant prie tokių projektų – jis projektavo į suborbitinį aukštį pakilti galintį kosminį lėktuvą „SpaceShipOne“. Paramą naujajam projektui pažadėjo ir kitos garsios, privačius kosminius laivus gaminančios bendrovės „SpaceX“ vadovas Elonas Muskas bei buvęs NASA administratorius Mike'as Griffinas.

Iki šiol JAV nacionalinė aeronautikos ir kosmoso agentūra (NASA) erdvėlaivius į kosmosą iškeldavo iš raketų paleidimo aikštelės. Tuo tarpu P. Alleno projekto „Stratolaunch Systems“ esmė – paleisti erdvėlaivius iš labai dideliame aukštyje skrendančio lėktuvo. Milžiniškas lėktuvas bus varomas šešiais reaktyviniais „Boeing 747“ varikliais, o jo sparnų ilgis bus 117 metrų. Jei „Stratolaunch Systems“ kosminis lėktuvas būtų pagamintas šiandien, jis taptų didžiausiu pasaulyje kada nors pastatytu lėktuvu – dabartinis rekordas priklauso 5–ąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį JAV pagamintam eksperimentiniam lėktuvui „Hughes H–4 Hercules“, kurio sparnų ilgis buvo 98 metrai.

Pirmieji bandomieji skrydžiai planuojami 2015–2016 m. Nors kompaniją „Stratolaunch Systems“ P. Alenas įkūrė visai neseniai, pati tokio kosminio lėktuvo idėja gvildenama jau beveik 10 metų.

Projekto kūrėjai mano, kad galės patenkinti paklausą, kuri atsirado JAV vyriausybei nutraukus daugkartinių erdvėlaivių programą. „Stratolaunch Systems“ kūrėjai teigia, kad jų lėktuvai galės skraidinti krovinius komercinių dirbtinių Žemės palydovų pramonei ir Tarptautinei kosminei stočiai. Vėliau jie ketina imtis ir žmogaus pilotuojamų skrydžių.

Idėja erdvėlaivius į orbitą paleisti ne nuo žemės, bet iš aukštai skrendančių lėktuvų nėra nauja. Ją pritaikius galima sutaupyti degalų, nes labai sumažinamas oro pasipriešinimas. 

Kitos bendrovės taip pat ketina pradėti komercinius skrydžius į kosmosą. „Virgin Galactic“ planuoja jau nuo 2013 m. į kosmosą skraidinti turistus.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Greičiausias sportinis dviratis, kurio registruoti varžyboms niekada neleis

Sportinių dviračių dizaino parametrus griežtai kontroliuoja Tarptautinė dviračių sporto sąjunga – pasaulinė dviračių sporto organizacija. Jei ne tos taisyklės, sportiniai dviračiai galėtų atrodyti kitaip. skaityti »

„London Fashion Week“ metu „Visa“ pristatė mokėjimų naujoves

„London Fashion Week“ metu buvo pristatyti pirmieji mokėjimo sistemos „Visa“ pasirodymo mados rinkoje rezultatai. skaityti »

Sukurtos ausinės, nedengiančios ausų

Islandijos dizaino studija „Studio Banana” sukūrė „Batband“ ausines, kurios nedengia ausų. skaityti »

Ką savo telefone laiko tikras krepšinio gerbėjas?

Ką daryti, jei darbo metu vykstančių rungtynių pamatyti nepavyksta, arba, jei dingus elektrai visi planai smagiai praleisti vakarą prie televizoriaus žlunga? skaityti »

Ateitis – kūdikio vežimėlis su oro filtru?

Dailės akademijos industrinio dizaino studentas Dominykas Budinas sukūrė „Oro skydą“ – kūdikio vežimėlis su oro filtru, apsaugančiu nuo užteršto oro, – ir tapo tarptautinio dizaino konkurso „Electrolux“ dizaino laboratorija vienu iš šešių finalininkų. skaityti »

Vandens švarą užtikrins knyga-filtras

Karnegio universiteto daktaras Teri Dankovich išrado vandens valymo knygą, kurios vienas puslapis gali išvalyti iki 100 litrų vandens, o visos tokios knygos užtektų 4-eriems metams. skaityti »

Naujas išradimas – mikrotermometras, tiksliai matuojantis ypač žemas temperatūras

Fizikai iš Aalto, Kopenhagos ir Bazelio universitetų sukūrė miniatiūrinį termometrą, kuriuo galima matuoti temperatūras iki 7 milikelvinų (mK). skaityti »

„Google“ kovos už tobulus kelius

„Google“ užpatentavo technologiją, kuri patobulins kelių žemėlapius, nurodydama kelių būklę. skaityti »

Gineso rekordai: Lietuvos banko Pinigų muziejaus milijono centų piramidė – didžiausia pasaulyje

Pasaulio Gineso rekordų knygos sudarytojai patvirtino, kad Lietuvos banko Pinigų muziejuje Vilniuje stovi didžiausia piramidė iš 1 milijono 935 centų. skaityti »

JAV švietimo įstaigos mokys apie virtualias valiutas

Jungtinėse Amerikose Valstijose veikiantys koledžai ir universitetai pradėjo rengti savo studentams mokymus apie virtualias valiutas, tarp jų ir bitkoinus. skaityti »