„Microsoft“ steigėjas finansuos nepilotuojamų kosminių raketų kūrimą

Publikuota: 2011 m. gruodžio 15 d. ketvirtadienis

Vienas iš bendrovės „Microsoft“ steigėjų Paulas Allenas pranešė, kad planuoja sukurti nepilotuojamas raketas ir skraidinti krovinius į kosmosą.

P. Alenas su partneriu, kosminės aviacijos ekspertu Burtu Rutanu, ketina pagaminti milžinišką lėktuvą, kuris iškeltų erdvėlaivius į Žemės orbitą. Burtas Rutanas jau turi patirties dirbant prie tokių projektų – jis projektavo į suborbitinį aukštį pakilti galintį kosminį lėktuvą „SpaceShipOne“. Paramą naujajam projektui pažadėjo ir kitos garsios, privačius kosminius laivus gaminančios bendrovės „SpaceX“ vadovas Elonas Muskas bei buvęs NASA administratorius Mike'as Griffinas.

Iki šiol JAV nacionalinė aeronautikos ir kosmoso agentūra (NASA) erdvėlaivius į kosmosą iškeldavo iš raketų paleidimo aikštelės. Tuo tarpu P. Alleno projekto „Stratolaunch Systems“ esmė – paleisti erdvėlaivius iš labai dideliame aukštyje skrendančio lėktuvo. Milžiniškas lėktuvas bus varomas šešiais reaktyviniais „Boeing 747“ varikliais, o jo sparnų ilgis bus 117 metrų. Jei „Stratolaunch Systems“ kosminis lėktuvas būtų pagamintas šiandien, jis taptų didžiausiu pasaulyje kada nors pastatytu lėktuvu – dabartinis rekordas priklauso 5–ąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį JAV pagamintam eksperimentiniam lėktuvui „Hughes H–4 Hercules“, kurio sparnų ilgis buvo 98 metrai.

Pirmieji bandomieji skrydžiai planuojami 2015–2016 m. Nors kompaniją „Stratolaunch Systems“ P. Alenas įkūrė visai neseniai, pati tokio kosminio lėktuvo idėja gvildenama jau beveik 10 metų.

Projekto kūrėjai mano, kad galės patenkinti paklausą, kuri atsirado JAV vyriausybei nutraukus daugkartinių erdvėlaivių programą. „Stratolaunch Systems“ kūrėjai teigia, kad jų lėktuvai galės skraidinti krovinius komercinių dirbtinių Žemės palydovų pramonei ir Tarptautinei kosminei stočiai. Vėliau jie ketina imtis ir žmogaus pilotuojamų skrydžių.

Idėja erdvėlaivius į orbitą paleisti ne nuo žemės, bet iš aukštai skrendančių lėktuvų nėra nauja. Ją pritaikius galima sutaupyti degalų, nes labai sumažinamas oro pasipriešinimas. 

Kitos bendrovės taip pat ketina pradėti komercinius skrydžius į kosmosą. „Virgin Galactic“ planuoja jau nuo 2013 m. į kosmosą skraidinti turistus.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Vienarankis robotas varžėsi samurajų kardų rungtynėse

Kompanija „Yaskawa Bushido Project“ sujungė jėgas su jaijutsu kardų kovos meistru Isao Machii. skaityti »

Maisto nuotraukos padės skaičiuoti kalorijas

„Google“ kuria priemonę „Im2Calories“, kuri iš maisto nuotraukos padėtų įvertinti maisto kaloringumą. skaityti »

Festivalyje „džiazuos“ Lietuvoje sukurtas elektrinis autobusas

Birželio 5 d. startuojantis 21-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristato ne tik garsiausias džiazo muzikos žvaigždes, bet ir šalies technologijų pasaulio naujienas. skaityti »

Sukurta išskirtinė vėjo jėgainė: gamina elektrą, nors neturi sparnų

Ispanijos bendrovė „Vortex“ sukūrė unikalią vėjo jėgainę „Vortex Bladeless“, kuri gamina elektrą net ir neturėdama sparnų. skaityti »

Kinijoje į gatves išriedėjo pirmieji pasaulyje „beūsiai“ troleibusai

Kinijoje buvo pristatyti pirmieji pasaulyje neįtikėtinai efektyviai energiją kaupiantys troleibusai. Pagrindinė šių transporto priemonių technologija yra superkondensatoriai, patalpinti į 18 ir 12 metrų ilgio greituosius (BRT – angl. „bus rapid transit“) autobusus. skaityti »

Mikrolustas po oda atliks kraujo tyrimus

Šveicarijos mokslininkai sukūrė diagnostinį lustą, implantuojamą po oda, kuris stebės kraujo rodiklius ir perduos informaciją per „Bluetooth“. skaityti »

Mokslininkai išspręs spaudžiančių batų bėdą

Valensijos biomechanikos instituto mokslininkai sukūrė technologiją, kuri pritaiko avalynę prie pėdų. skaityti »

Didžiausia planetoje interaktyvi fotografija – 365 gigapikseliai

Didesnės fotografijos Žemėje dar nėra buvę. Tarptautinė fotografų grupė, vadovaujama italo Filippo Blenigni, publikavo gigantišką aukščiausios viršukalnės Europoje ir 11-os aukščiausios viršukalnės pasaulyje panoraminę fotografiją. skaityti »

Pirmasis lietuviškas interaktyvus reklamos stendas skaičiuos ir analizuos naudotojus

Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai ir studentai sukūrė pirmąjį lietuvišką interaktyvų reklamos stendo prototipą, kuris ne tik transliuoja reklamą, bet ir fiksuoja reklamą stebėjusiųjų vartotojų statistinius duomenis. skaityti »

„Microsoft“ pasiūlė mokykloms atsisakyti rašiklių ir sąsiuvinių

Viena iš kompanijos „Microsoft“ direktorių, atsakinga už švietimą, Lia De Cicco-Remu pateikė mokykloms pasiūlymą atsisakyti rašiklių ir sąsiuvinių. skaityti »