Miestai, kur doleris vertas daugiausiai

Publikuota: 2008 m. spalio 17 d. penktadienis

Doleris
Nedaug Amerikoje teliko vietų, kur būtų galima saugiai pasislėpti nuo ekonomikos audrų.

Tačiau esama vietų, kur padėtis tikrai geresnė nei kitur. Pavyzdžiui, Teksase doleris yra vertingiausias.

Austinas ir San Antonijus pirmauja „Forbes“ sudarytame miestų sąraše. Šiuose miestuose sunkiai uždirbtas doleris vertas daugiausiai. Šių dviejų miestų gyventojams pakanka lėšų būstams, o darbo vietų vis daugėja.

Hiustonas ir Dalasas taip pat randa sau vietos dešimtuke – užimamos atitinkamai ketvirta ir septinta vietos.

„Teksaso ekonomikos rezultatai yra puikūs, ir tai paaiškina itin pažangūs ir efektyvūs energijos ir technologijų sektoriai“,- pabrėžia Andrew Gledhillas, „Moody‘s Economy.com“ ekonomistas. Be to, San Antonijuje įsikūrusios kariuomenės bazės čia nuolat pritraukia daug personalo ir federalinių darbuotojų. Tai leidžia apsisaugoti nuo nedarbo šmėklos.

Valstijos apdirbamosios pramonės sektorius pastaraisiais metais taip pat augo. Prieinamomis būsto įsigijimo sąlygomis garsėjantys JAV Pietūs nesiliauja traukę naujų gyventojų. Pažymėtina tai, kad Dalase namą įsigyti yra keturis kartus lengviau nei Los Andžele, kuris užėmė paskutiniąją „Forbes“ reitingo vietą.

Šarlotėje namą įsigyti yra tris kartus lengviau nei Niujorke, Denveryje – keturis kartus.

Šalies Pietuose ir centrinėje dalyje įsigyti būstą vis dar yra įkandama užduotis. Tai sąlygoja regiono gyventojų skaičius, palyginti negriežtos namų statymo taisyklės ir „daug, daug žemės“, - aiškino Danielis McCue, srities ekspertas iš „Harvard's Joint Center for Housing Studies“.

McCue taip pat pridūrė, jog būstų kainos tokiose miestuose kaip Hiustonas „augo padoresniu greičiu ir jais nebuvo imta perdėtai žavėtis, kas atsitiko Finiksui ir Las Vegasui“. Todėl čia namai per artimiausius mėnesius daug vertės nepraras.

Dešimtuke randame tris JAV Vidurio Vakarų miestus: Indianapolį, Mineapolį ir Columbus. Tarp blogiausiųjų su Los Andželu konkuruoja Providence, Naujasis Orleanas, Filadelfija ir Klivlendas.

Siekiant miestus vertinti ne vien pagal dabartį ir praeitį, bet ir pagal ateitis rodiklius, „Forbes“ analizavo prognozuojamas darbo vietų augimo tendencijas iki 2012-ųjų. Buvo tiriami 40 didžiausių Jungtinių Amerikos Valstijų miestų.

Teksaso valstijos miestai buvo aiškūs lyderiai. Iki 2012-ųjų Austine, San Antonijuje, Dalase ir Hiustone darbo vietų skaičius išaugs mažiausiai dviem procentais. Tuo tarpu tokiuose prastai pasirodžiusiuose miestuose, kaip Los Andželas, Filadelfija ir Klivlendas, prognozuojamas vos 0.2 procentų darbo vietų augimas.

Pagrindiniai reitingo kriterijai buvo būstų kainos ir šeimos ūkių pajamos. Taip pat atsižvelgta į degalų kainas.

Miestai, kuriuose doleris vertas mažiausiai, yra Los Andželas, Niujorkas ir Vašingtonas. Juose namų kainos yra aukštesnės nei 400 000 dolerių. Nedaug žmonių sau gali tai leisti.

Providence ir Filadelfija kenčia nuo didelės emigracijos – vis daugiau gyventojų nutaria pasiieškoti gyvenamosios vietos kitur. To padarinys yra stagnuojančios miestų ekonomikos bei lėtas darbo vietų skaičius augimas.

Tačiau ekonomistai pažymi, jog didžiausius sunkumus patiria Kalifornija.

„Kaliforniją krečia siaubingas negandų derinys: valstiją kankina recesija, tačiau tuo pat metu namų kainos yra astronominės“, - aiškina Gledhillas. „Atsigauti šiai valstijai prireiks daug laiko“.

Los Andželo nesėkmės padėjo suklestėti tokių miestų kaip Portlendas ekonomikoms. Portlendas ir Sietlas yra miestai, kuriuos renkasi nepadorių pragyvenimo kainų išvarginti Kalifornijos gyventojai.

Reali dolerio vertė taip pat yra susijusi su miestų infliacija. Pavyzdžiui, Austine per metus infliacija išauga penkias procentais. Portlende – 5.7 procentais.

Svarbu suprasti, kad net aukščiausias vietas užėmę miestai imuniteto nuo šalį krečiančio nuosmukio neturi. Kaip aiškina Gledhillas, Portlendo ekonomikos augimas, kuris jau dabar po mažu lėtėja, bus dar labiau nuslopintas lėtėjančių Kalifornijos ekonomikos tempų.

Anot kito „Moody‘s“ ekonomisto Bodhi Ganguli, ne ką geresnė ateitis laukia ir Columbus miesto. Kol kas miestas laikosi gerai. „Tačiau itin didelis teisių naudotis būstu atėmimų skaičius ir prastos darbo vietų skaičiaus augimo perspektyvos sulėtins miesto ekonomiką“, - tikina Ganguli.

Neaiškus Šarlotės likimas. Miestui pavyko išvengti didesnių būstų krizės apraiškų, nes kainos čia išliko įkandamos. Tai yra pagrindinis miesto skydas nuo ekonominių negandų.  

 

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Bepilotės skraidyklės pristatys siuntinius

Bepilotė skraidyklė gali palikti siuntinį net tuomet, kai kliento nėra namuose, pvz., nuskraidindama jį į uždarą kiemą ar į balkoną. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kad berniukai labiau žaidžia, o mergaitės plepa mobiliaisiais

Prieš pat naujuosius mokslo metus tėvai turėtų būti pasirengę, kad jų vaikai gali praleisti dar daugiau laiko internete. Žinojimas, ką jų atžalos veikia internete ir su kokiomis grėsmėmis jos gali susidurti, tėvams padeda apsaugoti sūnus ir dukteris. skaityti »

Traktoriai vietoj šachmatų figūrų

Ispanijos kaimelyje Hinojosa vyko neįprastos šachmatų varžybos, kuriose vietoj šachmatų figūrų buvo naudojami įvairūs traktoriai. skaityti »

Sukurtas pirmas pasaulyje minkštas robotas

Grupę amerikiečių inžinierių aštuonkojis įkvėpė sukurti absoliučiai minkštą robotą. skaityti »

Iš palydovo padarytos nuotraukos padės išaiškinti skurdžiai gyvenamus rajonus

Stanfordo universiteto mokslininkai sugalvojo būdą, kaip naudojantis palydovo padarytomis Žemės nuotraukomis aptikti vargingus rajonus. skaityti »

Bilo Geitso turto vertė rekordiškai išaugo

Turtingiausio pasaulio žmogaus Bilo Geitso turto vertė pasiekė 90 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

Skraidantis robotas tapys paveikslus

Kanados Makgilo universiteto inžinieriai sukūrė skraidančius robotus, kurie geba atvaizduoti paveikslus, naudodami taškų piešimo technologiją. skaityti »

Žiedas, perduodantis mylimojo širdies plakimą

Bendrovė „TheTouch“ sukūrė žiedą „HB Ring“ , leidžiantį pajusti kito žmogaus širdies plakimą. skaityti »

Inovacijų parodoje ir mintimis valdomi įrenginiai, ir virtualios realybės stebuklai

Iki sekmadienio, rugpjūčio 7 d., Vilniaus „Akropolyje“ vyksta išskirtinė inovacijų paroda, kurioje naujausias technologijas ir moderniausius sprendimus vaikams bei jų tėveliams pristato kone tuzinas įmonių ir organizacijų. skaityti »

Pažaiskime su pinigais – finansinės piramidės

JAV ir Europoje vyksta įvairiausių figūrų statymo iš monetų varžybos. skaityti »