Miestai, kur doleris vertas daugiausiai

Publikuota: 2008 m. spalio 17 d. penktadienis

Doleris
Nedaug Amerikoje teliko vietų, kur būtų galima saugiai pasislėpti nuo ekonomikos audrų.

Tačiau esama vietų, kur padėtis tikrai geresnė nei kitur. Pavyzdžiui, Teksase doleris yra vertingiausias.

Austinas ir San Antonijus pirmauja „Forbes“ sudarytame miestų sąraše. Šiuose miestuose sunkiai uždirbtas doleris vertas daugiausiai. Šių dviejų miestų gyventojams pakanka lėšų būstams, o darbo vietų vis daugėja.

Hiustonas ir Dalasas taip pat randa sau vietos dešimtuke – užimamos atitinkamai ketvirta ir septinta vietos.

„Teksaso ekonomikos rezultatai yra puikūs, ir tai paaiškina itin pažangūs ir efektyvūs energijos ir technologijų sektoriai“,- pabrėžia Andrew Gledhillas, „Moody‘s Economy.com“ ekonomistas. Be to, San Antonijuje įsikūrusios kariuomenės bazės čia nuolat pritraukia daug personalo ir federalinių darbuotojų. Tai leidžia apsisaugoti nuo nedarbo šmėklos.

Valstijos apdirbamosios pramonės sektorius pastaraisiais metais taip pat augo. Prieinamomis būsto įsigijimo sąlygomis garsėjantys JAV Pietūs nesiliauja traukę naujų gyventojų. Pažymėtina tai, kad Dalase namą įsigyti yra keturis kartus lengviau nei Los Andžele, kuris užėmė paskutiniąją „Forbes“ reitingo vietą.

Šarlotėje namą įsigyti yra tris kartus lengviau nei Niujorke, Denveryje – keturis kartus.

Šalies Pietuose ir centrinėje dalyje įsigyti būstą vis dar yra įkandama užduotis. Tai sąlygoja regiono gyventojų skaičius, palyginti negriežtos namų statymo taisyklės ir „daug, daug žemės“, - aiškino Danielis McCue, srities ekspertas iš „Harvard's Joint Center for Housing Studies“.

McCue taip pat pridūrė, jog būstų kainos tokiose miestuose kaip Hiustonas „augo padoresniu greičiu ir jais nebuvo imta perdėtai žavėtis, kas atsitiko Finiksui ir Las Vegasui“. Todėl čia namai per artimiausius mėnesius daug vertės nepraras.

Dešimtuke randame tris JAV Vidurio Vakarų miestus: Indianapolį, Mineapolį ir Columbus. Tarp blogiausiųjų su Los Andželu konkuruoja Providence, Naujasis Orleanas, Filadelfija ir Klivlendas.

Siekiant miestus vertinti ne vien pagal dabartį ir praeitį, bet ir pagal ateitis rodiklius, „Forbes“ analizavo prognozuojamas darbo vietų augimo tendencijas iki 2012-ųjų. Buvo tiriami 40 didžiausių Jungtinių Amerikos Valstijų miestų.

Teksaso valstijos miestai buvo aiškūs lyderiai. Iki 2012-ųjų Austine, San Antonijuje, Dalase ir Hiustone darbo vietų skaičius išaugs mažiausiai dviem procentais. Tuo tarpu tokiuose prastai pasirodžiusiuose miestuose, kaip Los Andželas, Filadelfija ir Klivlendas, prognozuojamas vos 0.2 procentų darbo vietų augimas.

Pagrindiniai reitingo kriterijai buvo būstų kainos ir šeimos ūkių pajamos. Taip pat atsižvelgta į degalų kainas.

Miestai, kuriuose doleris vertas mažiausiai, yra Los Andželas, Niujorkas ir Vašingtonas. Juose namų kainos yra aukštesnės nei 400 000 dolerių. Nedaug žmonių sau gali tai leisti.

Providence ir Filadelfija kenčia nuo didelės emigracijos – vis daugiau gyventojų nutaria pasiieškoti gyvenamosios vietos kitur. To padarinys yra stagnuojančios miestų ekonomikos bei lėtas darbo vietų skaičius augimas.

Tačiau ekonomistai pažymi, jog didžiausius sunkumus patiria Kalifornija.

„Kaliforniją krečia siaubingas negandų derinys: valstiją kankina recesija, tačiau tuo pat metu namų kainos yra astronominės“, - aiškina Gledhillas. „Atsigauti šiai valstijai prireiks daug laiko“.

Los Andželo nesėkmės padėjo suklestėti tokių miestų kaip Portlendas ekonomikoms. Portlendas ir Sietlas yra miestai, kuriuos renkasi nepadorių pragyvenimo kainų išvarginti Kalifornijos gyventojai.

Reali dolerio vertė taip pat yra susijusi su miestų infliacija. Pavyzdžiui, Austine per metus infliacija išauga penkias procentais. Portlende – 5.7 procentais.

Svarbu suprasti, kad net aukščiausias vietas užėmę miestai imuniteto nuo šalį krečiančio nuosmukio neturi. Kaip aiškina Gledhillas, Portlendo ekonomikos augimas, kuris jau dabar po mažu lėtėja, bus dar labiau nuslopintas lėtėjančių Kalifornijos ekonomikos tempų.

Anot kito „Moody‘s“ ekonomisto Bodhi Ganguli, ne ką geresnė ateitis laukia ir Columbus miesto. Kol kas miestas laikosi gerai. „Tačiau itin didelis teisių naudotis būstu atėmimų skaičius ir prastos darbo vietų skaičiaus augimo perspektyvos sulėtins miesto ekonomiką“, - tikina Ganguli.

Neaiškus Šarlotės likimas. Miestui pavyko išvengti didesnių būstų krizės apraiškų, nes kainos čia išliko įkandamos. Tai yra pagrindinis miesto skydas nuo ekonominių negandų.  

 

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Nacionalinis Ukrainos bankas išleido šventinę monetą

Nacionalinis Ukrainos bankas išleido šventinę 5 grivnų monetą su šv. Mikalojaus atvaizdu. skaityti »

Ką per Kalėdas daugiausia perka Lietuvos gyventojai?

Lietuvoje kalėdiniu laikotarpiu prekybos tinklų pardavimai išauga maždaug penktadaliu, o pirkėjai gruodį užplūsta didžiausius prekybos centrus. skaityti »

Sukurtas išmanusis žiedas su daiktų interneto technologija

Kompanija „On Track Innovations Ltd.“ pristatė naują įrenginį – žiedą su įdiegta daiktų interneto technologija. skaityti »

„Panasonic“ sukūrė išmanųjį parduotuvės krepšelį

„Panasonic“ pristatė išmanųjį parduotuvės krepšelį, kuris gali atstoti kasininką ir kasos aparatą. skaityti »

Tingi klotis lovą? Tegu pasikloja pati!

Jungtinių Amerikos Valstijų išradėjai sugalvojo prietaisą „Smartduvet“, kuris paverčia antklodę išmaniąja. skaityti »

Gandų patikimumą tikrins dirbtinis intelektas

„Reuters“ tyrimai rodo, kad 20 proc. naujienų visų pirma papuola į socialinius tinklus, o iš ten jau plinta į naujienų portalus. Dėl šios priežasties žinių portaluose neretai skelbiamos melagingos žinios. skaityti »

Pasaulinį inovatyvių idėjų konkursą laimėjo studentas iš Estijos

Paskelbtas visame pasaulyje vykusio tarptautinio idėjų inovatyviems namams konkurso „Electrolux Ideas Lab“ nugalėtojas – juo tapo idėjos autorius, produkto dizaino studentas Hannes Lung iš Estijos. skaityti »

„Galeries Lafayette“ prekybos centre apsigyveno šiaurės meškos

Prancūziškas prekybos tinklas „Galeries Lafayette“ vilioja pirkėjus papildytosios realybės vaizdais. skaityti »

„Intel“ pademonstravo 500 skraidyklių šviesos šou

Panaudodama 500 bepiločių skraidyklių su šviesos diodais bendrovė „Intel“ pristatė įspūdingą šviesos šou, kuris buvo įtrauktas į Gineso rekordų knygą. skaityti »

5 inovacijos, į kurias verta atkreipti dėmesį

Didieji technologijų gamintojai deda daug pastangų, siekdami naujais ir išmaniais sprendimais pagerinti žmonių gyvenimą. skaityti »