„Mitsubishi ASX“ įveikė 1857 kilometrus su vienu baku degalų

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 22 d. trečiadienis

Lėktuvo pilotas Feliksas Egolfas su „Mitsubishi ASX" per 25 valandas įveikė 1857 kilometrų atstumą Harkingenas–Viena–Bazelis–Harkingenas. Šimtui kilometrų automobilis sunaudojo vidutiniškai vos 3,67 l dyzelino.

Prieš kelionės startą F. Egolfas užsibrėžė tikslą – važiuojant normaliomis vairavimo sąlygomis stipriai sumažinti šio automobilio standartinį degalų suvartojimo kiekį (4,8 l / 100 km) ir užfiksuoti naują ilgos distancijos rekordą (tikslas buvo 1600 km).

Kelionėje F. Egolfas važiavo su automobiliu, varomu 1,8 l darbinio tūrio „Mitsubishi DID" varikliu su 6 laipsnių pavarų dėže, priekiniais varomaisiais ratais. Dyzelinio variklio galia siekia 117 AG, sukimo momentas – 380 Nm. Šimtui kilometrų jis sunaudojo 23,5 proc. mažiau degalų, nei numatyta automobilio specifikacijoje, o vidutinis kelionės greitis siekė 74,1 km/h.

Anot piloto, kuris yra vienas labiausiai patyrusių ekonomiško vairavimo specialistų Šveicarijoje, norint taupiai važiuoti pagrindinės taisyklės yra šios:

• Važiuok ramiai, neskubėk.

• Važiuodamas automobiliu su dyzeliniu varikliu, išnaudok jo sukimo momentą ir pavaras perjunk anksti.

• Stebėk kelią ir laikykis saugaus atstumo tarp automobilių, kad netektų staigiai stabdyti ir vėl pasiekti optimalų greitį.

• Laiku nuimk koją nuo akceleratoriaus pedalo.

• Numatyk kelionei pakankamai laiko.

• Išjunk automobilio variklį degant raudonam šviesoforo signalui arba naudokis standartine start/stop sistema.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Mokslininkai sukūrė smegenų veiklą mėgdžiojančius informacijos saugojimo įrenginius

RMIT (Royal Melbourne Institute of Technology) mokslininkai sukūrė naują nanoįrenginį, būsiantį itin stabilių ir patikimų naujos kartos atminties įrenginių pagrindu. skaityti »

Mokslininkai sukūrė nematomumo prietaisą

Įkvėpti Hario Poterio nematomo apsiausto, mokslininkai neseniai sukūrė keletą itin paprastų, tačiau naujų būdų paversti objektus nematomais. skaityti »

KTU keliasi į virtualią realybę

Pasivaikščioti dramblių kaimenėje Afrikoje, pasigrožėti Britų muziejaus eksponatais Londone ar tiesiog žengti į atvirą kosmosą neišeinant iš savo kambario – šias naujas patirtis žmonijai atveria žaibiškai populiarėjanti virtualios realybės technologija. skaityti »

Paslaptingo padaro fosilijos – senesnės ir už dinozaurus

Iš pirmo žvilgsnio šios fosilijos atrodo lyg perpus perpjautas granato vaisius, tačiau naujausi tyrimai atskleidė, kad tai 600 milijonų metų senumo nežinomų gyvūnų liekanos. skaityti »

Japonijoje vykstančioje turizmo parodoje lankytojus vilioja lietuviškas gintaras ir baletas

Šį savaitgalį, rugsėjo 25-28 d., Tokijuje vyksta pasaulyje viena didžiausių turizmo parodų „JATA Tourism EXPO Japan“. skaityti »

Buitiniai robotai užkariauja namus

Šiuolaikiniame pasaulyje tapo įprasta, kad vis daugiau darbų už mus padaro robotai. skaityti »

„nVidia“ paneigė sąmokslo teoriją: žmogus Mėnulyje vis tik buvo

Kompanijos „NVidia“ marketingo padalinys dirba iš tiesų ne veltui, ir tą demonstruoja naujausias vaizdo plokščių gamintojos atstovų pareiškimas. skaityti »

Elektroninis gepardas jau už laboratorijos ribų

Masačusetso technologijų instituto (MIT) inžinieriai ištobulino robotą-gepardą („Cheetah“), kuris puikiai atkartoja realaus gyvūno judesius ir tai daro visiškai savarankiškai. skaityti »

VGTU mokslininkas kolekcionuoja įdomiausius pasaulio pieštukus

Japoniškas – su deimantu, karališkasis – su tikra karūna, didžiųjų kūrėjų-menininkų vardais papuošti ar išleisti olimpinių žaidynių metu – tai Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kelių katedros doc. dr. Kęstučio Skerio pieštukai, kolekcionuoti apie 50 metų. skaityti »

„YuMi“ – robotas, pradėsiantis naują automatizavimo erą

„YuMi“ yra dvirankis robotas, galintis dirbti kartu su žmogumi. skaityti »