Mokėkite sakyti komplimentus!

Publikuota: 2009 m. kovo 10 d. antradienis

Flirtas
Kiekvienam malonu girdėti komplimentus. Apie tai, kaip pritrenkiančiai tu atrodai su šiuo makiažu, o akys kupinos žavingos katiniškos paslapties, kaip lieknina tave ši elegantiška suknelė ir jaunina nauja šukuosena… Komplimentai – tai tikras ginklas, kuriuo sumaniai naudojasi ne tik širdžių užkariautojai, bet ir karjeristai…

Tačiau, kad komplimentas pasiektų pasirinktą tikslą, iš tikrųjų pataikytų „į dešimtuką“, jis turi atitikti mažiausiai 7 reikalavimus. Taigi, komplimentas tyri būti:

1. Ne per dažnas

Komplimentas gali maloniai nustebinti ir įsiminti ilgam tik tuo atveju, kai jis sakomas ne per dažnai. Žinoma, žmogus, kuriam skirtas komplimentas, gali teoriškai nors ir kasdien atrodyti pritrenkiamai. Tačiau tinkamas dėmesys visgi padės išskirti būtent tuos atvejus, kai žmogus atrodo ypač gerai.
Kai kurie žmonės pratę komplimentais svaidytis lengvai – į kairę ir į dešinę. Tačiau toks elgesys paprasčiausiai gali nepasiekti tikslo. Efektas gali būti tiesiog priešingas.

– Kaip mane tai erzina… – dusliai ištarė vadovė, įeidama į priėmimo kambarį.
– Labas rytas, ponia Janina! – pralemeno sekretorė Rūta. – Ar kas nors atsitiko?
– Ne, nieko ypatingo, Rūta! – piktai atsakė viršininkė. – Tiesiog negaliu pakęsti to kasdieninio dirbtinumo! Kai tik ta Marija iš buhalterijos mane pamato, tiesiog visa ima švytėti. Toks džiaugsmas veide! Ir tuoj pat žarsto komplimentus! Kaip įgriso!

2. Savalaikis

Kartais net geras komplimentas gali būti pasakytas ne laiku ir ne vietoje. Jo ne tik neįvertins, jis tiesiog liks neišgirstas. Todėl, kad dabar „rūpi ne tas“.

– Ačiū, Asta. – pagyrus man jos naują kostiumėlį, tik atsiduso Vilija. Vilija plušo prie ataskaitos, kurioje kažkodėl neatitiko kai kurie skaičiai. Todėl nei naujas rūbas, nei mano komplimentas šiandien jos nuotaikos pakelti negalėjo. Vienu žodžiu: „Užsukite kitą dieną!“

3. Juo nesiekiama manipuliuoti

– Aš gerai atrodau dėl daugelio priežasčių, – pasakoja 48 metų Inga. – Visų pirma, visada rūpinuosi savo išvaizda. Antra, reguliariai sportuoju. Trečia, paveldėjau gerus genus. Mano 67 metų mamai niekas neduoda daugiau kaip 55. Bet, kaip dažniausiai ir būna, iš vyro lūpų komplimentų nesulaukiu. Gal būt jis galvoja, kad komplimentai mane sugadins. O gal paprasčiausiai mano, kad nėra ko juos sakyti. Tikriausiai, bėgant metams, visi vyrai tampa šiurkštūs. Užtat iš kitų vyrų komplimentų tikrai prisiklausau.

– Per pastaruosius keletą metų aš „priaugau“ apie šešis kilogramus, todėl nusprendžiau, kad reikia kažką daryti. Be to, kad kasdien lankau aerobikos treniruotes ir plaukimą (aš tai darau pakaitom), dar pradėjau bėgioti rytais. O vyras, vietoj to, kad mane palaikytų, iš pradžių tik šaipėsi. Būdavo, kad tingiai rąžydamasis, jis išeidavo iš miegamoje ir, pametęs mane, grįžusią iš rytinio pabėgiojimo, klausdavo:
– Na, ką, vis dar kovojame su papildomais kilogramais? O kam reikėjo jų prisikaupti?
Pašaipėlės truko ne ilgai. Bėgiodama rytais trokštamo efekto nesulaukiau, ir aš rimtai pradėjau galvoti apie badavimą. Žinoma, gyvenat šeimoje. badauti aš neturėjau galimybių. Kai aš pareiškiau savo vyrui, kad nusprendžiau važiuoti badauti į medicinos centrą, kur būsiu stebima medikų, vyrą ištiko šokas:
– Lina! Tu ką! Badauti už tokius pinigus? Taigi badauk namie, kiek tik nori!
– Vytai, kaip gi aš badausiu su jumis ir maisto pilnu šaldytuvu?
– Nesijaudink, mes tavęs prie virtuvės arti neprileisime. Na ir sugalvojai – mokėti pinigus už badavimą!
Bet pamąstęs, kad ekonominės prielaidos kovoje už Grožį beprasmės, vyras pritaikė kitą taktiką:
– Linute, pagalvok pati: kam tau tas badavimas? Tu puikiai atrodai! Tu pati liekniausia moteris iš visų mūsų bendrų pažįstamų! O mano kolega Paulius, žinai, ką pasakė apie tave? Pasakė, kad man pavydi, jog turiu tokią žmoną!
Aš nepatikėjau vyro komplimentais– mano Vytas ką tik nori pasakys, kad tik iš namų neplauktų pinigai. Tik dėl Pauliaus žodžių neturėjau pagrindo abejoti. Vyro darbe organizuoto naujametinio vakaro metu, jis vis kvietė mane šokti, o prie stalo nuolat papildydavo mano šampano taurę ir nesitraukė nuo manęs nei per žingsnį.

4. Atitinkantis tikrovę

Vienas iš pagrindinių reikalavimų komplimentui – tikroviškumas. Pavyzdžiui, sakyti kolegei, kaip ji puikiai atrodo, nors šiandien jos paakiai pamėlę ir ji nepasidažiusi – geriausias būdas įsigyti naują priešą. Geriausiu atveju ji įsižeis, o gali ir visai jumis nebepasitikėti. Komplimentas būtinai turi atitikti tikrovę. O kad pastebėtum žmogaus grožį, jo gerąsias puses, reikia pačiam būti dėmesingu, pastabiu žmogumi. Galų gale reikia domėtis žmonėmis, o ne būti visiškai pasinėrusiam tik į savo personą.

5. Detalus

Pasakius bendrą frazę: „Eglute, koks tavo sijonėlis!“ sulauksite daug mažesnio efekto nei patikslinę: „Šitas sijono fasonas taip tave lieknina!“ Pagal galimybes komplimentas turi būti kuo detalesnis, juk savo išvaizdoje žmonės ką nors keičia dėl to, kad tikisi tam tikro efekto. Augina ilgus tiesius plaukus, juos tamsina tam, kad atrodytų lieknesni, dėvi ryškius drabužius ir raito garbanėles, taip norėdami paslėpti savo blyškumą ir nesveiką liesumą. O atvira dekoltė, apgludusiais drabužiais, mini sijonėliais „reklamuoja“ savo seksualias formas. Todėl jei jūs sakote komplimentą, būkite kuo tikslesni ir dėmesingesni detalėms.

6. Asmeniškas

Žinoma, tai, kad jūs ant vadovės kaklo pastebėjote naują perlų vėrinį ir pagyrėte jį iškart po susirinkimo, rodo jūsų pagarbos vertą pastabumą. Tačiau ir čia yra keletas „bet, susijusių su tuo, kad dėl jūsų kolegos galėjo atsidurti nepatogioje padėtyje, nes: ą) nesmagiai pasijusti galėjo tie, kurie nepastebėjo pirkinio: b) pamanė, kad susirinkimo pabaiga ne pats geriausias pagrindas sakyti komplimentus; c) mano, kad tokius komplimentus sakyti vadovybei yra netaktiška ir t.t.
Geriausia, jei savo komplimentą jūs vadovei pasakysite, kaip liksite dviese, „be liudininkų“.

7. Originalus

„Nuvalkiotus“ komplimentus su ne mažiau nusibodusiais epitetais „geras“, „nuostabus“, „žavingas“ jau seniai reiktų keisti į „išraiškingas“, „impozantiškas“, „subtilus“, „pasigėrėtinas“, „viliojantis“. Tikras komplimentas visada reikalauja fantazijos apraiškų – tiek formoje, tiek ir turinyje.

Visus šiuos reikalavimus dar reikėtų papildyti vienu – ko gero, pačiu svarbiausiu reikalavimu. Komplimentas būtinai turi būti NUOŠIRDUS. Juk, jei žmogus įtars, kad jūs veidmainiaujate ar turite savanaudiškų kėslų, jūsų neišgelbės nei tai, kad liaupsės nuskambėjo laiku, nei tai, kad buvo jos detalios, asmeniškos, teisingos, nei tuo labiau, originalios.

Šaltinis: www.sveikas.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Saulės užtemimas – ne tik astronominis reiškinys

Saulės užtemimą yra įprasta laikyti įdomiu astronomijos reiškiniu, kai per tamsų stiklą galima stebėti Mėnulio dengiamą Saulę. Kiek mažiau žinoma kita šio reiškinio pusė, kai dėl sumažėjusio apšviestumo staiga pakinta įprasti radijo bangų sklidimo dėsningumai. skaityti »

Kinai sukūrė robotą iš skysto metalo

Tsinghua universiteto (Pekinas, Kinija) mokslininkai sukonstravo unikalų savaeigį skysto metalo vienetą. skaityti »

Rekordinis erelio skrydis – nuo aukščiausio pasaulio pastato

Kovo 14 dieną aplinkosaugos organizacija „Freedom“ pasiekė naują pasaulio rekordą, įamžinusi erelio skrydį nuo aukščiausio pasaulio pastato – Burj Khalifa, kurio aukštis siekia net 829 metrus. skaityti »

Japonai laidoja savo šuniukus-robotus

Kompanija „Sony“ nebegamina elektroninių šuniukų AIBO, todėl robotus kaip gyvus augintinius mylintys japonai išgyvena skaudžią netektį. skaityti »

Mandagūs žmonės skatina technologijų plėtrą

Atsiliepti į telefono skambučius, rašyti žinutes ar tiesiog žvilgčioti į savo išmaniojo telefono ekraną tam tikrose situacijose nėra mandagu. Tai atskleidė „Samsung“ tyrimai, kurie paskatino sukurti naują funkciją „Samsung“ flagmanui „Galaxy S6 edge“. skaityti »

Automobilis nupirks vairuotojui maisto

„Visa“, „Pizza Hut“ ir „Accenture“ kuria naują el. komercijos paslaugą automobiliams, skirtą daug keliaujantiems. skaityti »

Sukurtas prietaisas miego kokybei gerinti

Jutiklių rutulys „Sense“ matuoja garsą, šviesą, temperatūrą, oro drėgmę, miegančiojo veiksmus ir miego fazes bei praneša, ką reikėtų keisti norint pagerinti miego kokybę. skaityti »

Asmenukių parodos metu „Samsung“ pristatė išmaniųjų telefonų liniją „Galaxy A“

Pristatyta ir jaunimui skirta „Samsung Galaxy A“ telefonų serija, skirta aktyviems socialinių tinklų naudotojams, neįsivaizduojantiems savo gyvenimo be asmenukių. skaityti »

Kompiuterinė programa mato geriau už žmogų?

Paskelbta, kad „Microsoft“ ir „Google“ vaizdų atpažinimo programos atpažino vaizdus tiksliau nei žmogus. skaityti »

Lenkijoje pradės veikti bankai kavinės

Lenkijos bankas „Idea Bank“ planuoja pasiūlyti klientams visiškai kitokią klientų aptarnavimo padalinių idėją. skaityti »