Lozanos federalinės politechnikos mokyklos Audiovizualinių komunikacijų laboratorijos darbuotojai sukūrė technologiją, leidžiančią kurti virtualius patalpų 3D modelius pagal mikrofonų duomenis.
Lozanos federalinės politechnikos mokyklos Audiovizualinių komunikacijų laboratorijos darbuotojai sukūrė technologiją, leidžiančią kurti virtualius patalpų 3D modelius be jokių skenerių – pakanka keturių bet kokia tvarka pastatytų įprastų mikrofonų.
Pirmieji testai parodė, kad sistema labai tiksliai apdoroja tiesioginius garsinius signalus ir aidą, atsimušantį nuo patalpos sienų. Pasitelkiant šią sistemą trimatis paprasto kambarį modelis, atkuriant jo dydį, pastatytas kelių milimetrų tikslumu. Kūrėjai šią sistemą testavo ir Lozanos katedroje – netgi šiame statinyje, nepaisant sudėtingos jo architektūros, pasiekti gana tikslūs rezultatai.
Specialistai tvirtina, kad naująją technologiją galima pritaikyti įvairiose srityse. Šios sistemos elementai gali būti diegiami išmaniuosiuose telefonuose, kad jie galėtų kurti patalpų, kuriuose yra įrenginio savininkas, modelį ir padėtų jam orientuotis. Taigi tai puiki GPS, kai signalai sunkiai patenka į patalpą, alternatyva.