Mokslininkai sukūrė nematomumo prietaisą

Publikuota: 2014 m. spalio 2 d. ketvirtadienis

Įkvėpti Hario Poterio nematomo apsiausto, mokslininkai neseniai sukūrė keletą itin paprastų, tačiau naujų būdų paversti objektus nematomais. Be to, paaiškino visiems, kaip tai pasidaryti namuose.

Pora mokslininkų rado būdą, kaip keturių lęšių pagalba sukurti funkcinį maskuojamąjį įtaisą. Projektą vykdė Joseph Choi ir John Howell iš Ročesterio universiteto, o jų studija išspausdinta žurnale „Optika Express“.

„Jau yra daug aukštosiomis technologijomis paremtų metodų, kurie sukuria nematomumo efektą ir dažniausiai jie veikia šviesos lūžio principu“, – teigia Howel.

Yra sukurtų ir tokių „nematomų apsiaustų„, kurie tarsi skydas saugo objektus nuo žvalgybinių radarų ar elektromagnetinės spinduliuotės. Tačiau šį kartą, mokslininkai rado labai paprastą būdą, kurį pasitelkus objektų negalima aptikti optiškai.

Norėdami tai įgyvendinti, mokslininkai turėjo kruopščiai subalansuoti atstumą tarp lęšių ir taip sukurti tam tikrą jų optinį kampą. Ši sąranka turi labai ypatingą pranašumą – objektas lieka nematomas žiūrint iš įvairių pusių, ne tik iš vieno konkretaus taško. „Kiek mes žinome, tai yra pirmasis įrenginys, kuris sukuria trimatį, daugiakryptį pilną objekto užmaskavimą“, – priduria Choi.

Jo paprasta konfigūracija suteikia pranašumo prieš kitus nematomumo prietaisus, tačiau ji nėra tobula: „Šis „apsiaustas“ išlenkia šviesą ir siunčia ją per prietaiso centrą, todėl sąrankos vidurinės dalies matomumas negali būti užblokuotas“, – aiškina Choi. Tai reiškia, kad nematomumo dalies forma primena riestainį su skyle. Mokslininkai priduria, kad jie turėjo sukurti šiek tiek sudėtingesnį galutinio įrenginio dizainą, kad šią problemą būtų galima išspręsti. Be to, sklaidos efektą galima sumažinti naudojant pakankamai didelius lęšius.

Šie lęšiai gali daiktus ne tik paslėpti, bet ir padėti juos pamatyti. Howell tvirtina, kad išradimas taip pat gali būti naudojamas, kaip priemonė vairuotojams stebėti „akląją zoną“. Kadangi vairuotojai kasmet patenka į daugiau nei pusę milijono avarijų, tai turi neįtikėtiną potencialą integracijai į realų gyvenimą.

 

    Šaltinis: technologijos.lt
    Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

    facebook komentarai

    Naujas komentaras


    Captcha

    susiję straipsniai

    Populiariausi straipsniai

    Kitoks požiūris į elektronines knygas

    Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

    Bepilotės skraidyklės pristatys siuntinius

    Bepilotė skraidyklė gali palikti siuntinį net tuomet, kai kliento nėra namuose, pvz., nuskraidindama jį į uždarą kiemą ar į balkoną. skaityti »

    Tyrimas atskleidė, kad berniukai labiau žaidžia, o mergaitės plepa mobiliaisiais

    Prieš pat naujuosius mokslo metus tėvai turėtų būti pasirengę, kad jų vaikai gali praleisti dar daugiau laiko internete. Žinojimas, ką jų atžalos veikia internete ir su kokiomis grėsmėmis jos gali susidurti, tėvams padeda apsaugoti sūnus ir dukteris. skaityti »

    Traktoriai vietoj šachmatų figūrų

    Ispanijos kaimelyje Hinojosa vyko neįprastos šachmatų varžybos, kuriose vietoj šachmatų figūrų buvo naudojami įvairūs traktoriai. skaityti »

    Sukurtas pirmas pasaulyje minkštas robotas

    Grupę amerikiečių inžinierių aštuonkojis įkvėpė sukurti absoliučiai minkštą robotą. skaityti »

    Iš palydovo padarytos nuotraukos padės išaiškinti skurdžiai gyvenamus rajonus

    Stanfordo universiteto mokslininkai sugalvojo būdą, kaip naudojantis palydovo padarytomis Žemės nuotraukomis aptikti vargingus rajonus. skaityti »

    Bilo Geitso turto vertė rekordiškai išaugo

    Turtingiausio pasaulio žmogaus Bilo Geitso turto vertė pasiekė 90 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

    Skraidantis robotas tapys paveikslus

    Kanados Makgilo universiteto inžinieriai sukūrė skraidančius robotus, kurie geba atvaizduoti paveikslus, naudodami taškų piešimo technologiją. skaityti »

    Žiedas, perduodantis mylimojo širdies plakimą

    Bendrovė „TheTouch“ sukūrė žiedą „HB Ring“ , leidžiantį pajusti kito žmogaus širdies plakimą. skaityti »

    Inovacijų parodoje ir mintimis valdomi įrenginiai, ir virtualios realybės stebuklai

    Iki sekmadienio, rugpjūčio 7 d., Vilniaus „Akropolyje“ vyksta išskirtinė inovacijų paroda, kurioje naujausias technologijas ir moderniausius sprendimus vaikams bei jų tėveliams pristato kone tuzinas įmonių ir organizacijų. skaityti »

    Pažaiskime su pinigais – finansinės piramidės

    JAV ir Europoje vyksta įvairiausių figūrų statymo iš monetų varžybos. skaityti »