Moksliukai – taip pat patrauklūs

Publikuota: 2008 m. gruodžio 16 d. antradienis

Flirtas
Puikios naujienos moksliukams. Naujas, kol kas įmantriausias šios temos tyrimas įrodė, kad partnerį besirenkančios panelės vaikino intelektą ir kūrybingumą vertina nepriklausomai nuo jo išvaizdos, rašo sciencenow.sciencemag.org. Kodėl vyrai ir moterys būna patrauklūs priešingos lyties atstovams? Mums nereikia mokslo, kad pasakytume, jos išvaizdus kūnas ir geras charakteris tikrai nekenkia.

Bet kalbant apie tokius bruožus, kaip intelektas bei kūrybingumas, neblogai būtų atlikti vieną kitą eksperimentą. Tačiau iki šiol didžioji dalis duomenų buvo gaunama iš apklausų, kuriose dažniausiai užduodami tokie abstraktūs klausimai, kaip „Kiek jums svarbus vyro intelektas?“ Norint įvertinti kiek įtakos moters partnerio pasirinkimui gali turėti protingumas realiose, gyvenimiškose situacijose, evoliucinės psichologijos specialistas Markas Prokoschas iš Elon universiteto (JAV), bendradarbiaudamas su kolegomis iš Kalifornijos universiteto (JAV), į laboratoriją sugrąžino romantiškas nuotaikas.

Mokslininkai dalyvauti tyrime pakvietė 15 vyrų, kurių vidutinis amžius buvo 19 metų. Jų intelektas buvo įvertintas atlikus standartinį testą, pagal Wechslerio suaugusiųjų intelekto skalę. Tuomet savanoriai buvo nufilmuoti trijose skirtingose situacijose, kuriomis turėjo būti pademonstruotas jų intelektas ir kūrybingumas. Tai – naujienų tarnybų (pavyzdžiui, BBC) antraščių skaitymas, atsakinėjimas į atvirus klausimus (pavyzdžiui, kaip gyvybės Marse atradimas galėtų pakeisti jų požiūrį į gyvybę Žemėje) bei atsakinėjimas į tokius klausimus, kaip kodėl jie būtų patrauklūs pasimatymo partneriai.

Galėtų pasirodyti, kad šios užduotys yra atsitiktinės, bet ankstesniais tyrimais nustatyta, kad tai, kaip žmogus kliūva skaitydamas nepažįstamą tekstą ar kaip turiningai pateikia atsakymus į netikėtus klausimus, gali būti vertinama kaip užuominos apie to žmogaus intelektą bei kūrybingumą. Mokslininkai taip pat filmavo vaikinus, žaidžiančius su skraidančiomis lėkštėmis, kad žiūrovams būtų akivaizdesnis ir tiriamųjų fizinis patrauklumas.

Taigi, ką manė moterys? Mokslininkai 204 panelėms studentėms parodė vaikinų vaizdo įrašus ir paprašė jų įvertinti vaikinus pagal tokius kriterijus, kaip intelektas, kūrybingumas, bendras patrauklumas, palyginti jų kaip ilgalaikių bei kaip trumpalaikių partnerių patrauklumą, bei potencialų patikimumą.

Tuomet mokslininkai, pasinaudoję statistiniais įrankiais, išsiaiškino, kiek kiekvienas konkretus kriterijus – pavyzdžiui, intelektas, turėjo įtakos bendram vaikino patrauklumui vertinant jį kaip ilgalaikį partnerį. Kaip ir tikėtasi, fizinis patrauklumas turėjo daugiausiai įtakos – jis sudarė beveik 40 proc. vyro, kaip ilgalaikio partnerio, patrauklumo. Bet kai mokslininkai pašalino išvaizdos veiksnį, jie nustatė, kad intelektas ir kūrybingumas nedaug, tačiau reikšmingai veikia vaikino, kaip ilgalaikio ir kaip trumpalaikio partnerio, patrauklumą. Tyrimo duomenys kitą mėnesį bus publikuojami leidinyje „Evolution and Human Behavior“.

Intelektualaus ir kūrybingo partnerio suradimas yra svarbus, nes protingi vaikinai gali perduoti geresnius genus, be to, jie patys galėtų būti geresni tėčiai savo vaikams, sakė M.Prokoschas. Evoliucinės psichologijos ekspertas Geoffrey Milleris iš New Mexico universiteto (JAV), ilgą laiką tyręs intelekto įtaką partnerių pasirinkimui, sutinka su rezultatais ir pagyrė tyrėjus už vaizdo įrašų naudojimą – galimybę stebėti kaip vyrai elgiasi realiomis sąlygomis.

„Tai – kur kas realistiškesnis intelekto patrauklumo tyrimas, nei ankstesnieji“, – sakė mokslininkas.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »