Moksliukai – taip pat patrauklūs

Publikuota: 2008 m. gruodžio 16 d. antradienis

Flirtas
Puikios naujienos moksliukams. Naujas, kol kas įmantriausias šios temos tyrimas įrodė, kad partnerį besirenkančios panelės vaikino intelektą ir kūrybingumą vertina nepriklausomai nuo jo išvaizdos, rašo sciencenow.sciencemag.org. Kodėl vyrai ir moterys būna patrauklūs priešingos lyties atstovams? Mums nereikia mokslo, kad pasakytume, jos išvaizdus kūnas ir geras charakteris tikrai nekenkia.

Bet kalbant apie tokius bruožus, kaip intelektas bei kūrybingumas, neblogai būtų atlikti vieną kitą eksperimentą. Tačiau iki šiol didžioji dalis duomenų buvo gaunama iš apklausų, kuriose dažniausiai užduodami tokie abstraktūs klausimai, kaip „Kiek jums svarbus vyro intelektas?“ Norint įvertinti kiek įtakos moters partnerio pasirinkimui gali turėti protingumas realiose, gyvenimiškose situacijose, evoliucinės psichologijos specialistas Markas Prokoschas iš Elon universiteto (JAV), bendradarbiaudamas su kolegomis iš Kalifornijos universiteto (JAV), į laboratoriją sugrąžino romantiškas nuotaikas.

Mokslininkai dalyvauti tyrime pakvietė 15 vyrų, kurių vidutinis amžius buvo 19 metų. Jų intelektas buvo įvertintas atlikus standartinį testą, pagal Wechslerio suaugusiųjų intelekto skalę. Tuomet savanoriai buvo nufilmuoti trijose skirtingose situacijose, kuriomis turėjo būti pademonstruotas jų intelektas ir kūrybingumas. Tai – naujienų tarnybų (pavyzdžiui, BBC) antraščių skaitymas, atsakinėjimas į atvirus klausimus (pavyzdžiui, kaip gyvybės Marse atradimas galėtų pakeisti jų požiūrį į gyvybę Žemėje) bei atsakinėjimas į tokius klausimus, kaip kodėl jie būtų patrauklūs pasimatymo partneriai.

Galėtų pasirodyti, kad šios užduotys yra atsitiktinės, bet ankstesniais tyrimais nustatyta, kad tai, kaip žmogus kliūva skaitydamas nepažįstamą tekstą ar kaip turiningai pateikia atsakymus į netikėtus klausimus, gali būti vertinama kaip užuominos apie to žmogaus intelektą bei kūrybingumą. Mokslininkai taip pat filmavo vaikinus, žaidžiančius su skraidančiomis lėkštėmis, kad žiūrovams būtų akivaizdesnis ir tiriamųjų fizinis patrauklumas.

Taigi, ką manė moterys? Mokslininkai 204 panelėms studentėms parodė vaikinų vaizdo įrašus ir paprašė jų įvertinti vaikinus pagal tokius kriterijus, kaip intelektas, kūrybingumas, bendras patrauklumas, palyginti jų kaip ilgalaikių bei kaip trumpalaikių partnerių patrauklumą, bei potencialų patikimumą.

Tuomet mokslininkai, pasinaudoję statistiniais įrankiais, išsiaiškino, kiek kiekvienas konkretus kriterijus – pavyzdžiui, intelektas, turėjo įtakos bendram vaikino patrauklumui vertinant jį kaip ilgalaikį partnerį. Kaip ir tikėtasi, fizinis patrauklumas turėjo daugiausiai įtakos – jis sudarė beveik 40 proc. vyro, kaip ilgalaikio partnerio, patrauklumo. Bet kai mokslininkai pašalino išvaizdos veiksnį, jie nustatė, kad intelektas ir kūrybingumas nedaug, tačiau reikšmingai veikia vaikino, kaip ilgalaikio ir kaip trumpalaikio partnerio, patrauklumą. Tyrimo duomenys kitą mėnesį bus publikuojami leidinyje „Evolution and Human Behavior“.

Intelektualaus ir kūrybingo partnerio suradimas yra svarbus, nes protingi vaikinai gali perduoti geresnius genus, be to, jie patys galėtų būti geresni tėčiai savo vaikams, sakė M.Prokoschas. Evoliucinės psichologijos ekspertas Geoffrey Milleris iš New Mexico universiteto (JAV), ilgą laiką tyręs intelekto įtaką partnerių pasirinkimui, sutinka su rezultatais ir pagyrė tyrėjus už vaizdo įrašų naudojimą – galimybę stebėti kaip vyrai elgiasi realiomis sąlygomis.

„Tai – kur kas realistiškesnis intelekto patrauklumo tyrimas, nei ankstesnieji“, – sakė mokslininkas.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »